PZCkt Kleine aanpassing Regenboogstraat 50% KORTING intratuin Collega SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 BOUWPLAN ZiERiKZEE Bewoners niet onder de indruk van toezeggingen Zeeuwland Leerlingen Beatrixschool bouwen eigen kerststal ROC-geld voor voedselbank almanak Woensdag 15 december 2010 Nieuwjaarsduik wordt overal uitbundig gevierd Kwestie Waterdunen: in Middelburg snappen ze het niet Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Zeeuwland past de plannen voor nieuwbouw in de Regenboogstraat op een paar klei ne punten aan. Daarmee komt de woningbouwvereniging de bewo ners van de straat in Zierikzee deels tegemoet. De bewoners hebben bezwaar ge maakt tegen de bouw van apparte menten voor 't Gors in hun straat. Het gebouw zou te hoog en te mas saal worden, ten koste gaan van parkeerplaatsen en het zicht op de torens belemmeren. De omvang van het pand - het grootste be zwaar van de buurt - blijft als het aan Zeeuwland ligt ongewijzigd. „De uitbreiding zit vooral aan de achterkant en daar is nog steeds een grote tuin", zegt Antoine de Ceuster, directeur van Zeeuwland. Hij herkent zich niet in de kritiek dat het pand massaal is. „Het wordt een bijzondere woonvorm wat optisch niet oogt als een blok." De gevel bestaat straks uit vijf puntgeveltjes met daarachter een glazen wand waar de derde verdieping achter schuil gaat. Het formaat is volgens De Ceuster niet extreem groot. „We blijven ge woon binnen het bestaande be stemmingsplan", zegt De Ceuster. Wel wordt tegemoet gekomen aan het bezwaar tegen het verdwijnen van parkeerplaatsen. „Er zijn nu zeven parkeerplaatsen en er ko men er vier terug voor de huizen." Bernhard Ruijsink, sectormanager van 't Gors denkt dat de angst van buurtbewoners voor verkeer- en parkeeroverlast onterecht is. „Na tuurlijk zal er verkeer zijn en er komt wel eens iemand op bezoek. Maar deze locatie is juist gekozen omdat de mensen dan lopend naar de dagbesteding kunnen." In het pand komen achttien appar tementen voor jongeren met een verstandelijke beperking. Deze jon geren wonen nu nog in de huizen in de Keetenstraat en de Mastgast- straat maar dat is veel te klein ge worden. „We hebben in afwach ting van de Regenboogstraat zelfs al tijdelijk extra huizen moeten hu ren van Zeeuwland omdat het niet langer kon. Dat kost ons jaarlijks 40 tot 50.000 euro extra. Dat hou den we niet zo lang vol." Voor de buurt zijn de aanpassin gen niet voldoende om alle bezwa ren weg te nemen. „Het aanzien van de straat verandert", zegt Wil lem van Anraad namens de bewo ners. „Die parkeerplaatsen zijn maar secundair." ZIERIKZEE - Honderd meter vurenhout van de houtzagerij, enthousiasme en ouderwets hand werk. Een aantal leerlingen van de Zierikzeese Beatrixschool voor speciaal onderwijs maakte gisteren eigenhandig - onder de bezielende lei ding van oud-leerkracht Peter Noordermeer - een levensgrote kerststal. Het bijna twee me ter hoge bouwwerk werd in de loop van de middag opgeleverd om tegen de avond als le vende kerststal te fungeren. Houtzagerij Dreischor fungeerde als sponsor in natura. De zagerij schonk het hout. Peter Noordermeer zorgde voor het vervoer en gereedschap. Leer lingen (vlnr.) Mischa van den Berge, Stefan Karper en Jeroen Roskam deden de rest. foto Dirk-Jan Cjeltema GOES - Driehonderd leerlingen van de cluster zorg van ROC Zeeland hebben met hun actie 'de wonder baarlijke' spijziging 1115 euro opge haald voor de voedselbank in Goes. Ze kochten een blikje ana nas voor één euro en konden dat bedrag doneren. Of ze maakten met de ananas tosti's, salades of an- nanasflappen om die tegen een ho ger bedrag te verkopen. Het ROC zelf legde nog een bedrag boven op de leerlingenopbrengst. Van daag wordt het geld overhandigd. Deze week: cluster verlichting 576 lampjes, 3,5 meter. Van 39,95 NU PER STUK Druk-en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m z; jj! irdag. Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag ei Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl De fotograaf van deze krant werkt al een aantal jaren op een ander ei land dan de verslaggever. En ook voordat de Terneuzenaar een functie aan de voor hem 'vreemde' kant van de Westerschelde bekleeddezagen de twee elkaar niet of nauwelijks. Ander werkgebied, andere contacten. Maar goedvia kanalen als Twitter volgen de twee elkaar wel. Zo weet de Terneuzenaar 's avonds precies welke plaatjes de fotograaf draait, want die heeft altijd de behoefte om dat met de buitenwereld te delen. Om praktische redenen draaide de fo tograaf afgelopen zondag een dienst op de Bevelanden. Bij een klus in Goes trof hij twee journalisten. Hij begon een vlotte babbel met de came rajournalist van Omroep Zeeland en wendde zich vervolgens ook een paar minuten tot die lange gozer die naast hem stond. „Zo", besloot hij. „Nu ga ik mijn collega eens zoeken." De Terneuzenaar hielp hem op weg. „Dat ben ik, beste man."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37