land De vogel die KORTING l DAAGS E' Maakt de prijs voor u het verschil? 22 Z€ IC W'GBftlli ID KORTING 171®» II KORTING IQ 10 KORTING Molenstichting krijgt 25.000 euro Schilderij van Waylon voor Serious Request Derde editie festival in de Engelse traditie 'Soirée on Monday' door Cadant Orkest René van der Steen promoveert aan TU Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. BB!!!!!!!«sp-iS-s?" Microcars naar Noord-Bevelan©! Stadsveste woensdag 15 december 2010 VLISSINGEN Troelstraweg 364, t 0118-477230 GOES Van der Spiegelstraat 54,10113-216063 fUtz &fittu*s Jeremiasse ervaar de beste keuze fietsplezier.nl fitnessplezier.nl KLOETINCE - De Stichting tot Be houd van de Kloetingse molen krijgt extra geld van de gemeente Goes om het monument te kun nen onderhouden. De gemeente kocht de molen in 2006 van een particulier en droeg het monument over aan een be- heerstichting. Later bleek dat de molen in slechtere conditie was dan het bij overdracht leek. Her- stelkosten vallen daardoor een stuk hoger uit dan was voorzien. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Het heeft tien jaar geduurd, maar de eerste heipalen voor de nieuwbouw van garage Van Gilst in Colijnsplaat zitten sinds gisteren in de grond. De nieuwbouw aan de Oostzeedijk moet in mei klaar zijn. Dan intro duceert eigenaar Bas van Gilst een dealerschap van microcars, 45-kilo meter auto's, bij zijn bedrijf In de toonzaal staan straks de merken Om die reden heeft het stichtings bestuur bij de gemeente aan de bel getrokken met het verzoek jaar lijks een subsidie van 3000 euro te geven of een eenmalige bijdrage van 25.000 euro. Het college van burgemeester en wethouders ver kiest het laatste. Het erkent dat de stichting buiten haar schuld erf goed overnam dat bouwkundig in slechtere staat bleek dan gedacht. De gemeenteraad neemt morgen hierover een besluit. Microcars, Ligier, JDM en Aixam. „De bevolking van Noord-Beve land vergrijst, het openbaar ver voer is niet veel en de wegen le nen zich goed voor deze brommo- bielen", redeneert Van Gilst. Het nieuwe onderhoudsbedrijf voor auto's, landbouw- en tuinmachi- nes krijgt ook een autowasstraat. De huidige bouw aan de Have- laarstraat, uit de jaren vijftig, zal plaats maken voor nieuwbouw van de Spar uit de Kruisstraat. GOES Kunstenares Daniëlle Zwartepoor- te uit Goes zet zich voor het derde jaar in voor de 3FM-actie Serious Request. Na portretten van Spike (Di-rect) en Giel Beelen (dj 3FM) schilderde zij nu zanger Waylon voor het goede doel. Hij signeerde het schilderij toen hij in Goes was voor een optreden. Het schilderij wordt tijdens de actie, van 18 tot 24 december, geveild. De opbrengst is voor de stille slachtoffers (met na me kinderen) van hiv en aids. KORTGENE In de Nicolaaskerk in Kortgene wordt zondag voor de derde keer het 'Festival of nine lessons and ca rols' gehouden. Deze Engelse tradi tie kenmerkt zich door een combi natie van kerstliederen door koren en een verstilde concentratie rond het kerstverhaal. Er zijn verschillen de lectoren. Ook burgemeester Henny van Kooten van Noord-Be veland en de Zanggroep Noord-Be veland verlenen medewerking. Aanvang om 16.00 uur. GOES Het Cadant Symfonie Orkest speelt maandag 27 december een 'Soirée on Monday' in de trouwzaal van het oude Stadhuis van Goes. Er wordt salonmuziek gespeeld, van licht klassiek tot tango. De ruimte kan niet veel toehoorders aan, daarom wordt het programma twee maal gespeeld: om 19.30 en om 21.00 uur. Reserveren voor een tijdstip: info@cadantorkest.nl. HEINKENSZAND René van der Steen, oud-inwoner van Heinkenszand, is donderdag 9 december gepromoveerd tot doc tor in de werktuigbouwkunde aan de Technische Universiteit Eindho ven. De titel van zijn proefschrift is 'Enhanced friction modeling for steady-state rolling tires'. René van der Steen was van 1993 tot en met 1999 leerling van het Goese Lyceum (Pontes Scholen- groep) te Goes. De hendel van de helikopter die Middelburg afspeurde naar de vermiste vrouw was in handen van Anne Klaaijsen, die het politievak leerde in Vlissingen. door Wendy van den Hurk Een zoektocht naar een vermist persoon is dage lijkse kost voor het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD). Maar om de een of andere reden komt het verzoek niet zo vaak uit Zee land. Daarom was het voor heli- kopterpilote Anne Klaaijsen stie kem wel leuk dat eens 'thuis' op Walcheren te kunnen doen. „Maar helaas, we troffen haar niet aan." Splinternieuw ruikt de EC135, in de politiehangar in Schiphol-Oost, vanbinnen. „Veel knopjes, hè", klinkt het lachend vanaf de be stuurdersstoel. Enigszins opgevou wen („je snapt dat ik deze positie maar hooguit twee uur volhoud") geeft Anne Klaaijsen een snelcur- sus helikopterknopjes. Maar het neerslagscherm, zeg maar een bol met weerman Jos Broeke erin, is minstens zo belangrijk. En natuur lijk het navigatiesysteem. Behen dig maakt Anne een virtuele vlucht naar Vlissingen. Het pijltje belandt toevallig op de Bilderdijk- straat. „In principe zou ik daar nu zo naartoe kunnen vliegen." Anne Klaaijsen (30) is stoer. Echt stoer. Als scholier had ze een bij baantje als strandwacht, ze was vrijwillig brandweervrouw en uit eindelijk is ze geworden wat ze al tijd al wilde worden. Wat ze op de basisschool, de Frans Naerebout in Vlissingen, al riep: helikopterpi loot. Of loods, net als haar vader die haar regelmatig meenam de Schelde op. Ze ging zelfs naar de Zeevaartschool, maar had het na twee jaar al gehad met die verre, lange reizen. Ze stopte en ging bij de politie. Tot twee jaar geleden struinde ze de straten in Vlissin gen nog af als agente. Toch bleef de lucht lonken. „Als ik een vliegtuig zag, dacht ik: dat wil ik ook. Gewoon, het vliegen. Het in de lucht zijn, als een vogel. Dus ik ben mijn brevet gaan halen. Ik vond het geweldig." En volgens haar instructeur had ze nog talent ook. „Vliegershandjes noemde hij dat. In de lucht moet je veel apart doen: links sturen, rechts wat anders, met je voeten weer wat anders. Zoals je met de Anne Klaaijsen bij haar helikopter. ene vinger een andere maat kunt tikken dan met de ander. En intus sen goed opletten, rustig sturen bij een windvlaag. Ik kon dat." Maar ja, een vliegtuig is nog geen helikopter. Als Anne 's zomers het hulpverleningsevenement Rescue Vlissingen mee organiseerde - ze was er manusje van alles - bemoei de ze zich wel opvallend veel met het heliveld. „Tegen Albert Dijks tra zei ik dat ik altijd al eens in een heli had willen vliegen. En toen mocht ik, in zo'n gele. Aan een ka bel werd ik op een reddingsboot gehoist." Geweldig, ja, maar ook doodeng. Want zoals bijna iedereen in de vliegerij, hoe gek ook, heeft Anne last van hoogtevrees. Maar haar he liverlangen was bevestigd. Ze deed wat ze doen moest: sollici- Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! DELTA H" the multi-utility compony .r- - 1 1 j imm De Onrust van Rijkswaterstaat zoekt op het kanaal naar het lichaam van de vermiste vrouw uit Middelburg. foto Lex de Meester Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Westwal, Kolveniershof 60 op: 18 december a.s. van 10.00-12.00 uur. ffimarsaki RWS stad^zeeland Voor meer informatie: www.sfadsveste-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28