50% KORTIN Haringman wil bouw stil laten leggen PZC intratuin Rode kaarten voor het museumbestuur almanak ROC-geld voor voedselbank 24 en 25 26 en 27 Deze week: cluster verlichting 576 lampjes, 3,5 meter. Van 39,95 NU PER STUK Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl De fotograaf van deze krant werkt al een aantal jaren op een ander ei land dan de verslaggever. En ook voordat de Terneuzenaar een functie aan de voor hem 'vreemde' kant van de Westerschelde bekleedde, zagen de twee elkaar niet of nauwelijks. Ander werkgebied, andere contacten. Maar goed, via kanalen als Twitter volgen de twee elkaar wel. Zo weet de Terneuzenaar 's avonds precies welke plaatjes de fotograaf draait, want die heeft altijd de behoefte om dat met de buitenwereld te delen. Om praktische redenen draaide de fo tograafafgelopen zondag een dienst op de Bevelanden. Bij een klus in Goes trof hij twee journalisten. Hij begon een vlotte babbel met de came rajournalist van Omroep Zeeland en wendde zich vervolgens ook een paar minuten tot die lange gozer die naast hem stond. „Zo", besloot hij. „Nu ga ik mijn collega eens zoeken." De Terneuzenaar hielp hem op weg. „Dat ben ik, beste man." I door Adri Klinkenberg en Frank Balkenende GOES - Haringman Betonwaren wil dat de Raad van State de bouw van de eerste fase van Waterstad Goese Schans stillegt. Vorige week verschenen daar de heistellingen voor de bouw van 112 woningen. Waterstad Goese Schans is een nieuwe woonwijk die op het be staande havenindustrieterrein in Goes moet verrijzen. Haringman Betonwaren, dat op termijn zou moeten worden verplaatst voor woningbouw, wil zijn bedrijfsbe langen zeker stellen. Het bedrijf vecht het bestemmingsplan aan en heeft de Raad van State nu ook ge vraagd de bouw stil te te leggen in de eerste fase (het Goese Diep), te meer omdat voor dat deel de plan nen zijn bijgesteld. Deze herziening was volgens de projectontwikkelaars nodig omdat een aantal woningen anders wor den gebouwd dan in het bestem mingsplan Goese Schans was vast gelegd. De gemeenteraad zag zich genoodzaakt deze herziening goed te keuren, omdat de woningen an ders moeilijk zijn te verkopen. Zo is onder meer een aantal kadewo ningen aan de zijde van de Hout kade verkleind en daardoor voor een lagere prijs in de markt gezet. Dat heeft geleid tot concrete verko pen. Inmiddels is 65 procent van de woningen in de eerste fase ver kocht danwel serieus in optie. Haringman zit vierhonderd meter van het Goese Diep. Op termijn schuift de woningbouw langzaam richting het bedrijf Dat vreest dan strengere milieunormen. Overi gens kan dat worden opgelost met tijdelijke ontheffingen. De zogehe ten milieugebruiksruimte kan dan voor een bepaalde periode wor den vergroot, zodat transformatie van bedrijventerrein naar woon wijk mogelijk is, zonder dat be drijfsbelangen in de knel komen. Volgens woordvoerders van de ge meente Goes gaat de herziening van Goese Diep om peanuts. 'Wo ningen en wegen worden wat ver schoven of tegen elkaar uitgewis seld'. Het aantal geplande huizen van 450 blijft gelijk. De woordvoer der van Haringman zei gisteren dat dat nog moet worden bewe zen. De Raad van State doet eind dit jaar uitspraak over de gevraagde stillegging en tegelijk over de be zwaren tegen het bestemmings plan, die ook door inwoners van het Goese Meer zijn ingediend. Woensdag 15 december 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl COESE SCHANS Betonbedrijf vraagt Raad van State in te grijpen in grootste woningbouwproject uit Goese historie GOES - Driehonderd leerlingen van de cluster zorg van ROC Zeeland hebben met hun actie 'de wonder baarlijke' spijziging 1115 euro opge haald voor de voedselbank in Goes. Ze kochten een blikje ana nas voor één euro en konden dat bedrag doneren. Of ze maakten met de ananas tosti's, salades of an- ranasflappen om die tegen een ho- ;er bedrag te verkopen. Het ROC celf legde nog een bedrag boven ip de leerlingenopbrengst. Van- laag wordt het geld overhandigd. Tholen is mooi, maar bijna niemand weet het Kwestie Waterdunen: in Middelburg snappen ze het niet KAPELIE - Het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling voor de musea in Goes en Kapelle heeft dins dag 866 handtekeningen en een paar honderd rode kaarten gekregen voor zijn plan het Historisch Museum de Be velanden in Goes te verplaatsen en de collectie te splitsen. Het bezuinigings plan dat het algemeen bestuur, waarin de vier dagelijkse bestuursleden (afge vaardigden van de financierende ge meenten Goes, Kapelle, Borsele en Noord-Beveland) een meerderheid heb ben, had gestuurd naar de vier colleges van B W riep veel protest op. Het plan, waarbij de begroting zou worden teruggebracht van vijf naar drieënhalve ton, is inmiddels achterhaald. De ge meenteraden van Goes en Noord-Beve land voelen er niks voor. Inmiddels wijst alles erop dat een stich ting in oprichting het bestuur van bei de musea overneemt. Vandaag wordt die stichting opgericht. Beoogd stich tingsvoorzitter Toine Wevers (rechts), die museumvoorzitter Jan de Pooter de rode kaarten overhandigde, zegt dat het stichtingsbestuur pas aan de slag gaat als de gemeenten aan hun finan ciële verplichtingen voldoen, namelijk nog drie jaar ongeveer hetzelfde beta len als ze nu doen. In die tijd kan het stichtingsbestuur zelf een bezuinigings plan maken. Overigens wil de stichting vooral meer inkomsten generen. Zo zal vrijwel zeker Kunstuitleen De Bevelan den verkassen naar het museum, wat huurpenningen oplevert. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27