m m V De vogel die 22 zeeland Maakt de prijs voor u het verschil? I Ufcy fciui ötrs KORTING Jëremiasse Begin nieuwbouwproject Torenhof in Serooskerke Mini Mundi in winterse sferen met indoor ijsbaan en lichtjes Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. Pop aan Zee sluit af in 't Beest Derde editie festival in de Engelse traditie Broodjeszaak Subway opent in Middelburg woensdag 15 december 2010 HET WORDT MET DE DAG LEUKER OP FIETSEN ÉN FITNÊSSAPPARATUUR I OP=QP Vraag naar de voorwaarden- VLISS1NGEN Troelstraweg 364, t 0118-477230 GOES Van der Spiegelstraat 54, t 0113-216063 ALLE MODELLEN 2010 j fiets Se. fitness ervaar-de beste keuze fietsplezier.nl fitnessplezier.nl SEROOSKERKE - In Serooskerke be gint vandaag officieel de bouw van een nieuw woningbouwproject. Het gaat om het project Torenhof in de Torenstraat. Torenhof zal bestaan uit vier star- terswoningen en vier twee-on- der-een-kapwoningen. Van de twee-onder-een-kappers krijgen er twee wel een garage en twee niet. Verder komen er in het in- breidingsplan nog een vrijstaande woning en zes garageboxen. De huizen en garages worden door een plaatselijke aannemer ge bouwd. De woningen worden duurzaam gebouwd en voorzien van een zonneboiler, zonnecollec toren, grijs watercircuit en zijn geï soleerd. De Torenstraat wordt ter hoogte van de nieuwbouw ver breed en herbestraat. Wethouder Chris Maas van de ge meente Veere geeft vandaag om 16.00 uur het startsein voor de bouw. MIDDELBURG - Mini Mundi in Mid delburg, het pretpark met daarin ook Miniatuur Walcheren, is vanaf vandaag in wintersferen. In het paviljoen van Winter Mun di is een indoor schaatsbaan gerea liseerd. Reus Dan, de blikvanger van Mi niatuur Walcheren, wordt winters aangekleed met een muts en sjaal. In het park buiten worden vuur- plaatsen gemaakt, waar bezoekers zich kunnen warmen. Miniatuur Walcheren wordt ver licht met duizenden lichtjes. Van daag om 16.30 uur wordt Winter Mundi geopend door deze lichtjes feestelijk aan te zetten. Zet uw foto in het album www.pzc.nl Bel 0800-515Ö en stap in voor 1 januari DELTA De Onrust van Rijkswaterstaat zoekt op het kanaal naar het lichaam van de vermiste vrouw uit Middelburg. foto Lex de Meester GOES Het bandproject Pop aan Zee sluit zaterdag het jaar af met drie sin- ger-songwriters in Podium 't Beest in Goes, aanvang" 20.30 uur. Fred Lyenn Jacques wordt vergele ken met Jeff Buckley, Tom Waits en Antony The Johnsons. Steff Ir ritant opereert onder de naam Kiss The Anus of A Black Cat. Hij doet denken aan David Eugene Edwards (frontman van 16 Horsepower en Woven Hand). KORTGENE In de Nicolaaskerk in Kortgene wordt zondag voor de derde keer het 'Festival of nine lessons and ca rols' gehouden. Deze Engelse tradi tie kenmerkt zich door een combi natie van kerstliederen door koren en een verstilde concentratie rond het kerstverhaal. Er zijn verschillen de lectoren. Ook burgemeester Henny van Kooten en de Zang groep Noord-Beveland verlenen medewerking. Aanvang 16.00 uur. MIDDELBURG Na Vlissingen en Goes opent de ke ten van sandwichzaken Subway een vestiging in Middelburg. De zaak gaat vandaag open aan Plein 1940. Het van oorsprong Ameri kaanse Subway is een van de groot ste franchisezaken ter wereld. Tien jaar geleden werd de eerste Sub way in Eindhoven geopend. Sub way is in vele tientallen plaatsen in Nederland te vinden. UITTIPS Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op: www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Een zoektocht naar een vermist persoon is dage lijkse kost voor het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD). Maar om de een of andere reden komt het verzoek niet zo vaak uit Zee land. Daarom was het voor heli- kopterpilote Anne Klaaijsen stie kem wel leuk dat eens 'thuis' op Walcheren te kunnen doen. „Maar helaas, we troffen haar niet aan." Splinternieuw ruikt de EC135, in de politiehangar in Schiphol-Oost, vanbinnen. „Veel knopjes, hè", klinkt het lachend vanaf de be stuurdersstoel. Enigszins opgevou wen („je snapt dat ik deze positie maar hooguit twee uur volhoud") geeft Anne Klaaijsen een snelcur- sus helikopterknopjes. Maar het neerslagscherm, zeg maar een bol met weerman Jos Broeke erin, is minstens zo belangrijk. En natuur lijk het navigatiesysteem. Behen dig maakt Anne een virtuele vlucht naar Vlissingen. Het pijltje belandt toevallig op de Bilderdijk- straat. „In principe zou ik daar nu zo naartoe kunnen vliegen." Anne Klaaijsen (30) is stoer. Echt stoer. Als scholier had ze een bij baantje als strandwacht, ze was vrijwillig brandweervrouw en uit eindelijk is ze geworden wat ze al tijd al wilde worden. Wat ze op de basisschool, de Frans Naerebout in Vlissingen, al riep: helikopterpi loot. Of loods, net als haar vader die haar regelmatig meenam de Schelde op. Ze ging zelfs naar de Zeevaartschool, maar had het na twee jaar al gehad met die verre, lange reizen. Ze stopte en ging bij de politie. Tot twee jaar geleden struinde ze de straten in Vlissin gen nog af als agente. Toch bleef de lucht lonken. „Als ik een vliegtuig zag, dacht ik: dat wil ik ook. Gewoon, het vliegen. Het in de lucht zijn, als een vogel. Dus ik ben mijn brevet gaan halen. Ik vond het geweldig." En volgens haar instructeur had ze nog talent ook. „Vliegershandjes noemde hij dat. In de lucht moet je veel apart doen: links sturen, rechts wat anders, met je voeten weer wat anders. Zoals je met de Anne Klaaijsen bij haar helikopter. ene vinger een andere maar kunt tikken dan met de ander. En intus sen goed opletten, rustig sturen bij een windvlaag. Ik kon dat." Maar ja, een vliegtuig is nog geen helikopter. Als Anne 's zomers het hulpverleningsevenement Rescue Vlissingen mee organiseerde - ze was er manusje van alles - bemoei de ze zich wel opvallend veel met het heliveld. „Tegen Albert Dijks tra zei ik dat ik altijd al eens in een heli had willen vliegen. En toen mocht ik, in zo'n gele. Aan een ka bel werd ik op een reddingsboot gehoist." Geweldig, ja, maar ook doodeng. Want zoals bijna iedereen in de vliegerij, hoe gek ook, heeft Anne last van hoogtevrees. Maar haar he liverlangen was bevestigd. Ze deed wat ze doen moest: sollici- door Wendy van den Hurk De hendel van de helikopter die Middelburg afspeurde naar de vermiste vrouw was in handen van Anne Klaaijsen, die het politievak leerde in Vlissingen. Stadsveste Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Westwal, Kolveniershof 60 op: 18 december a.s. van 10.00-12.00 uur. tDmarsaki p\_y5 stad ^zeeland Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24