te zien zijn gang gaan' Derde tv-net in gedrang Cornell Niks vergeeft de twee mannen die hem bijna doodschopten Connie Palmen schrijft, boek over Van Mierlo Stedentrip BERLIJN E13 Wellness in het SAUERLAND ES3 Wintersport in het BEIERSE WOUD m All Inclusive SAUERLAND Ê3 Natuur in THÜRINGEN Treinreis BERLIJN waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm ffi dinsdag 14 december 2010 'Opmerkelijk vaak zijn het blanke kinderen die voor de films en foto's zijn misbruikt. Kennelijk strookt dat met de behoefte van de afnemers'. Anton van Wijk, criminoloog ken is bij de zedenzaak. Het onder zoek dat leidde tot de aanhouding begon in Boston. In die stad in de Verenigde Staten namen Ameri kaanse politieagenten een compu ter in beslag. Op de bestanden is te zien - op foto's en in videofilm- pjes - hoe de verdachte een 2-jarig jongetje seksueel misbruikt. Dat heeft de Amerikaanse immigratie- en douane-politie gisteravond be kendgemaakt. Zij vonden dat de kleding en het knuffelbeest op de beelden er niet Amerikaans uitza gen. Via Interpol konden andere landen de beelden zien. Het Korps Landelijke Politiediensten herken de de kleding en de knuffel als Ne derlands. Nadat de foto 7 decem ber bij Opsporing Verzocht was ge toond, werd duidelijk wie de peu ter op de beelden was. Zijn ouders wezen de politie in de richting van de verdachte, die nog dezelfde avond werd gearresteerd. De man heeft volgens de politie na zijn ar restatie vorige week de namen ge noemd van 53 kinderen. DEN HAAG - Tijdens het debat in de Tweede Kamer over de omroepbe groting zijn WD en CDA gister avond in botsing gekomen over de uitleg van een passage in het re geerakkoord. Daarin staat dat van de drie publieke tv-zenders (Ne derland 1, 2 en 3) er mogelijk één kan verdwijnen als de kwaliteit in het geding is. Volgens de WD is wel duidelijk dat, door de geplande bezuiniging van 200 miljoen euro, de kwaliteit van de tv-programma's zal dalen. Kamerlid Anouchka van Milten burg van de WD refereerde aan een brief hierover van het College van Omroepen, waarin staat dat door deze besparingen de kwali teit achteruitgaat. Het derde net kan dus weg, oordeelt de WD' ster. Als praktische oplossing op perde ze dat net beschikbaar te stel len aan de regionale omroepen. Het CDA is echter nog niet zo ver, zei Kamerlid Ank Bijleveld. Minister Marja van Bijsterveldt stelde voor het aantal publieke om roepen terug te brengen naar acht om fors te kunnen besparen. AMSTERDAM - Schrijfster Connie Palmen werkt aan een roman over haar overleden echtgenoot Hans van Mierlo. Een woordvoerster van uitgeverij Prometheus heeft gisteren berichten daarover beves- tigd. De titel is nog niet bekend. Het is de bedoeling dat het boek uitkomt op 11 november 2011, twee jaar na dat het tweetal elkaar het jawoord gaf. Palmen en Van Mierlo hadden elf jaar lang een relatie. Het is de tweede maal dat Palmen een boek over een overleden echtgenoot schrijft. In 1998 kwam haar boek I.M. uit, over journalist Ischa Me ijer. Hij was getrouwd met Palmen toen hij in 1995 stierf. Van Mierlo, de medeoprichter van D66, overleed op 11 maart van dit jaar op 78-jarige leeftijd. DEN HELDER - Eenentwintig jaar ge leden werd Cornell Niks bijna doodgeslagen in een café. Een afre kening van een eerdere vechtpartij op straat. Na twintig jaar revalide ren heeft hij de daders vergeven. „Ik geloof in karma. De twee man nen die me zowat dood hebben ge schopt, moest ik wel tegen komen om de persoon te worden die ik nu ben. Ze zijn gebruikt door de kracht in het universum. Ik wens ze niets dan liefde toe." De ogen van Cornell Niks stralen wanneer hij deze woorden uit spreekt. Ze komen uit dezelfde mond die lang geen woord meer vormde. Hij werd zo verschrikke lijk in elkaar geslagen dat artsen hem 5 procent kans gaven om te overleven. „Ik heb twee levens. Het ene van voor mijn ongeluk, het andere begon er na. Over die twee levens heb ik een boek ge schreven met als titel 'Op de helft van mijn twee levens'. Ik wilde dit boek schrijven voor mijn eigen ver werking en om andere mensen, die te maken krijgen met niet aan geboren hersenletsel te laten zien dat je ondanks alles een nieuw, tweede leven kan opbouwen." Cornell Niks spreekt consequent over 'het ongeluk' dat hem is over komen. Hij beschouwt het als een scharnierpunt tussen het leven van de stoere, maar onzekere jon gen die hij ooit was en de gelouter de, blije man die hij nu is. Hij lag drie maanden in coma. „Het bij zondere is dat de coma alleen mijn lichamelijke functies heeft aange tast. Geestelijk kon ik snel alles weer volgen, maar mijn lijf was een wrak. Ik kon niet meer praten, was aan de rechterzijde verlamd en kon niet staan of lopen." Als hij zich nu op lelijke gedachten be trapt, stopt hij dat proces. „Dan ga ik mooie dingen over die persoon denken. Dan stuur ik ze liefde." Op de helft van mijn twee levens - ik droom mijn eigen geluk. Cornell Niks Het meest complete aanbod altijd scherp geprijsd! Zie www.kras.nl/51279 Zie www.kras.nl/51274 Zie www.kras.nl/73611 Zie www.kras.nl/73630 Zie www.kras.nl/23378 KRAS.NL laat u zien hoe veelzijdig Duitsland is. Wat dacht u van een supervoordelige stedentrip Berlijn, of gaat u liever de natuur in, in het groene hart van Duitsland; Thüringen! Kom heerlijk tot rust in het Sauerland of bindt de lange latten onder voor een prachtige langlauftocht in het Beierse Woud! Maak snel uw keuze en ontdek ons buurland! Aankomstdata: van 21/12 t/m 31/3 2/3-/4-/5-/8-daagse autovakantie Berlijn verblijf in het 3-sterren Sorat Berlin Spandau op ca. 15 autominuten van de stad inclusief ontbijtbuffet bekijk de Brandenburger Tor en ga heerlijk winkelen in warenhuis KaDeWe vanaf Aankomstdata: van 22/12 t/m 30/3 3-/4-/5-/7-/8-daagse autovakantie Chemnitz verblijf in 4-sterren-plus Pentahotel Chemnitz, nabij het centrum van Chemnitz, inclusief ontbijtbuffet maak een daguitstapje naar Dresden, met de Semper Opera en de barokke Zwinger Aankomstdala: van 3/1 t/m 30/3 3-/5-daagse autovakantie Olsberg verblijf in het4-sterren Parkhotel Olsberg, in Olsberg, inclusief ontbijtbuffet en entree tot de zwembaden van Aqua Olsberg kom tot rust in Aqua Olsberg, een uitgebreid wellnesscompiex (deels tegen betaling) Aankomstdata: van 21/12 t/m 31/3 4-/5-/8-daagse autovakantie Sankt Englmar verblijf in het 3-sterren Predigtstuhl Resort, op ca. 5 autominuten van Sankt Englmar. inclusief ontbijtbuffet heerlijk langlaufen in skigebied Bayerischer Wald met maar liefst 73 km aan langlaufloipen Aankomstdata: van 3/1 t/m 28/3 4-/5-/8-daagse autovakantie Elleringhausen verblijf in het sfeervolle 3-sterren Haus Keuthen, in het centrum van Elleringhausen inclusief o.a. ontbijtbuffet, picknicklunch, diner en drankjes (van 18.00-21.00 uur) ga skiën en langlaufen in Winterberg Aankomstdata: van 21/12 t/m 31/3 3-/4-/5-/8-daagse autovakantie Weimar verblijf in het luxe 4-sterren Best Western Premier Grand Russischer Hof, in het centrum van Weimar, inclusief ontbijtbuffet ontdek het groene hart van Duitsland en maak prachtige wandelingen door de natuur Aankomstdata: van 24/12 t/m 28/3 3-/4-/5-daagse treinreis Berlijn verblijf in het 3-sterren Sorat Hotel Ambas sador, in hartje stad, op loopafstand van warenhuis KaDeWe, inclusief ontbijtbuffet wandel over boulevard Unter den Linden en profiteer in januari van de sale op de Kurfürstendamm Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7