iry schaakbord sport 29 Zaalvoetballer De Meza gaat naar Hasselt Cue Action rukt op Regen van winstpunten bij dressuur Se-Ros Onderduikers Zege voor vrouwen Oemoemenoe Jos Wesdorp blijft bij ZSC'62 dinsdag 14 december 2010 In de oorlog werd Max Euwe directielid van het levensmiddelenbedrijf Van Amerongen. Tijdens de Hongerwinter reed hij elke vrijdag een vracht auto vol kinderen naar Friesland, om beladen met levensmiddelen weer terug te keren. Ook logeerden er altijd onderduikers in het grote huis aan de Johannes Verhulststraat. Niemand klopte ooit vergeefs bij hem aan. W door Barry van der Hooft GOES - Gaffin de Meza hoopt, vrij dag zijn debuut te kunnen maken voor zijn nieuwe club. De zaalvoet baller uit Goes stapt over naar het Belgische Sahin Hasselt, dat in de hoogste Belgische divisie op de voorlaatste plaats staat. „Ik heb vo rige week een wedstrijd van Sahin bekeken", vertelt De Meza. „Het is geen geweldige ploeg, maar ik heb er wel veel zin in." De Meza speelde in het verleden in zijn woonplaats bij FM Sranang en belandde via DZS uit Dor drecht bij Malabata. Met de Breda se ploeg speelde hij in de Neder landse topdivisie. De Meza werd ook uitgenodigd voor een oefensta- ge met het Nederlands team en vervolgens benaderd door Fermo- nia Boys uit Roermond. De Meza: „Daar ben ik dit seizoen begonnen, maar de afstand naar Limburg was te groot. Een paar keer per week naar Roermond rei zen zag ik niet meer zitten." De technicus vertrok uit Limburg en werd vervolgens benaderd door Gerald Baars, oud-speler van Hoek en op dit moment coach van Sa hin Hasselt. Baars en De Meza werkten eerder al samen bij Mala bata. „We hebben altijd contact ge houden. Hij wilde me er graag bij hebben." De Goesenaar hoopt dat alle formaliteiten rond zijn over gang deze week worden afgerond, zodat De Meza vrijdag met Sahin Hasselt de heenwedstrijd om de Beneluxcup kan spelen. Tegenstan der in Heerhugowaard is FC Marlè- ne, de verliezend bekerfinalist van afgelopen seizoen. De return is op vrijdag 7 januari in Hasselt. VLISSINGEN - Na twee uitstekende overwinningen op Next en Cool Runnings in de derde divisie van de poolcompetitie nestelde de mannen van Cue Action uit Vlis- singen zich op de tweede plaats in de rangschikking. Cue Action, een vruchtbare mix van Walcherse (Atong Wu en Jo- han van Oorschot) en Zeeuws- Vlaamse poolers (Marco van Tiel en Allan Frans) stuwen elkaar op tot grote hoogten. Maakten diverse spelers in het ver leden deel uit van verschillende teams, nu zijn de krachten gebun deld en dat betaalt zich uit in de competitie. Eerst werd met 2-5 gewonnen in Spijkenisse van Next om daarna in eigen huis het Bredase Cool Run nings met 5-1 van tafel te spelen. De Bredase formatie bestaat met Frans van Eekelen, Frank van Dorst en Jeroen Rijsdijk toch niet uit kleine jongens. Zij behaalden al diverse ereplaatsen op NK's en rankingtoernooien. Het zegt mo menteel alles over de kracht van de Walcherse combinatie. ZIER1KZEE De Scharendijkse vierdeklasser ZSC'62 en Jos Wesdorp zijn ook ko mend seizoen aan elkaar verbon den. Bestuur en trainer kwamen overeen dat de Zierikzeese trainer nog een derde jaar aan zijn verblijf bij ZSC'62 vastplakt. „Zowel de selectie, het bestuur als ikzelf zijn tevreden hoe het nu gaat", meldt Wesdorp. Met ZSC'62 staat Wesdorp momen teel op de vijfde positie in de vier de klasse A. Weet jij veel van voetbal? Doe dan mee met de PZC voetbalquiz. Schrijf je in op: www.pzc.nl/voetbalquiz STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Het is bekend dat winstpunten in de dressuur voor vrolijke gezichten zorgt. Na af loop van de wedstrijd van de RV Se-Ros in manege De Eendracht was er zondag dan ook een opge wekte sfeer. Ruim negentig procent van de combinaties scoorde vol doende voor een bonuspunt. Sandra van Cadsand was met de ruin Jack het succesvolst. De Goese amazone stuurde de San Re- mo-zoon met 68 procent in de klas se Li naar de overwinning. Ze had de hoogste dagscore en pakte twee bonuspunten. Ook Peter Klaasse, die de Rubiquil-zoon Bentley met 66 procent naar de tweede stek reed, mocht twee winstpunten aan zijn totaal toevoegen. Evelien Le- naerts stuurde de Welt Hit Il-na- zaat Bently met 65 procent naar de derde plaats en twee winstpunten. De Vlissingse onderstreepte hier mee het hoge niveau van deze ru briek. In de klasse L2 toonde Marcelle de Kam zich met Question Mark de beste. De amazone uit Domburg MAASTRICHT - De rugbysters van Oemoemenoe hebben in Maas tricht in de tweede klasse van Ma.R. Grieten gewonnen. Na een 31-io-voorsprong bij rust zegevier de Oemoemenoe met 17 - 43. Onder leiding van Jasmine van der Waal namen de gasten direct het initiatief Van der Waal nam in de eerste helft alle de vier tries voor haar rekening, waarvan Rosanne den Toonder er twee wist te con verteren. Na rust scoorde Van der Waal nog twee tries en was ook Rosanne den Toonder nog een keer succesvol. liet met de Lancet-afstammeling de teller oplopen naar 66,33 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van ruim ruim twee procent met de tegen elkaar aanschurkende nummers twee tot en met vijf Ver- onique Davidse eindigde met Va lentino met 64 procent als tweede. Zij bleef de op een gedeelde derde plaats eindigende Karolien Goeree met Pride en Valeska Nastaly met Whinny drie tiende procent voor. In Mi trok Dianna van Liere met Velibor V de opgaande lijn door. De amazone uit Goes reed de Pha- raon-afstammeling met 65,33 pro cent naar het oranje erelint. Christ- na Labudzik en de ruin Zaro knok te zich met 64 procent naar de tweede plaats. De amazone uit Domburg bleef Linda Mater met Apachi drie tiende procent voor. Ehia Janse reed in de thuiswed strijd Unonegre naar een overtui gende overwinning in Z2. De ama zone uit Koudekerke reed de Ne- gro-afstammeling naar een totaal van 63,52 procent. Dat was bijna twee procent meer dan haar clubge note Simone de Bruijn met Fleur van 't Ooievaarsnest. Tack bcniiders- en Afwerkingsbedrijf Badhuisweg 52 Cadzand Tel. 0117-391426 Kuijcks Schilders, Meester In Afwerking Kleine Bagijnestraat 25 Hulst Tel. 0114-313200 Hermans Schilderwerk Koninginnestraat 15 Tel. 01 17-301282 www.hermans-schilderwerk.nl Schilders- en Behangers- bedrijf De Sutter Zuidzandsestraat 19 Oostburg Tel. 0117-452081 www.schildersbedrijf desutter.nl Max Euwe (rechts) schaakte in 1976 tegen leden van het parlement. foto Flip Martens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69