BiuteftSt 3 BUuten InAüürtewils dinsdag 14 december 2010 Sluiter) en Yonex (Elene Dementieva en Lley- ton Hewitt) gaat het om de details. Wereld toppers krijgen grote, langdurige contracten voorgeschoteld om het gezicht te worden van één van de producenten. Eltingh: „Eigenlijk kunnen ze met elk goed racket wel uit de voe ten. Maar om topprestaties te leveren, moeten ze zich heel vertrouwd voelen met hun materi aal. Ze zullen zich dus niet voor jaren aan een merk binden dat hen niet ligt. Dan strijk je wel een miljoen dollar op met een deal, maar blijven je resultaten uit." Aan de racketdeals zitten vaak ook kleding- contracten vast. Eltingh en Haarhuis hebben bijvoorbeeld ook outfits van Babolat. Maar in de tennismode en de tennisschoenenbranche spelen ook merken als Nike, Adidas, Puma en Lotto een grote rol. Dat het ook (een beetje) mis kan gaan met een nieuw racket bewees Djokovic vorig jaar. Hij stapte - natuurlijk voor het geld - over van Wilson naar Head. In het begin presteerde hij daarmee teleurstellend. „Wisselen van racket is altijd lastig", zei de Serviër achteraf. „Het is misschien wel een van de moeilijkste opgaven in het tennis. Hoewel de rackets vrijwel identiek en van uitstekende kwaliteit zijn, is het vooral in mentaal opzicht moeilijk om eraan te wennen." Momenteel gonst het gerucht in tennisland dat Wozniacki gaat switchen van Babolat naar Yonex. De verwachting is dat die actie het Japanse merk geen windeieren gaat leggen. Want als de nummer één met zo'n racket speelt, wil de rest van de wereld er ook aan. Roeland van Vliet In de wintermaanden trekken alle tennissers naar binnen. Op al lerlei niveaus zijn er ook toernooien voor hen. In de TSI-hal in Goes is bijvoorbeeld vanaf zaterdag het ZuidWest Lease toernooi, waar er speelschema's zijn voor alle leeftijden en alle speelsterktes. De natio nale toppers tennissen deze week op het NK in Rotterdam. In Zeeland zijn diverse indoorhallen, onder meer in Vlissingen, Terneuzen, Goes, Kapelle en Zierikzee. In de meeste racketcentra ligt tapijt. Kapelle heeft een ondergrond van polypropyleen-tegels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61