Middelburg is 20 zeeland Maaike verkoopt drop, appelflappen en stroopwafels in Boliviaanse stad cr Close finish aan de tap Markt met producten uit Israël in Pastorale Mini-instuif van YMCA in De Driehoek Roos van Stuijvenberg MA Journalistiek „n revs Christmas Carols dit jaar in meerdere talen VERMISSING Al enkele uren na de verdwijning van de vrouw sloeg de politie groot alarm. „Hier speelden zorgwekkende omstandigheden. 'Letsel door gladheid kan nalatigheid zijn' dinsdag 14 december 2010 door Frank Balkenende Nee, nee, zo'n realitypro- gramma Grenzeloos Verliefd is niks voor haar. Toch zou het ver haal van Maaike perfect passen in het tv-programma dat Net 5 uit zendt. De blonde Heinkenszandse trekt in 2008 naar Bolivia om er vrijwilligerswerk te verrichten. 4et geplande, tijdelijke verblijf krijgt een staartje als ze als bezoek- sterer van een dansshow als een blok valt voor de nu 27-jarige Boli viaan Pablo. „Ik dacht 'wow'. Hij bleef maar in mijn hoofd zitten. Na twee maanden ontmoette ik hem in een bar van mijn vriendin Linda. Hij bleek echt een leuke jon gen. We hebben het gezellig sa men." Hoe belandt een Heinkenszands meisje in Bolivia? Dat is het beken de verhaal van reizen na je studie of je eerste jaarcontract. „Ik werkte voor de weekbladen Voorburgse Courant en Leidschendammer. Ik heb bewust mijn jaarcontract niet verlengd. Ik wilde iets van de we reld zien." Maaike wilde een land leren kennen en daarom langere tijd op één plaats verblijven, mede om er vrijwilligerswerk te doen. „Ik wilde ook een taal leren. Mijn keuze viel op Spaans. Het werd Bo livia, waar ik in La Paz kon werken voor een Nederlandse hulporgani satie die er kinderopvang biedt en een weeshuis exploiteert. Achteraf bleek alles slecht geregeld en ik heb ook mijn twijfels of het geld wel goed wordt besteed." Maaike besloot met enkele men sen die ze in La Paz had leren ken nen, een rondreis te maken. Het gezelschap deed ook Sucre aan, een stad ten zuiden van La Paz. „Toevallig ontmoette ik daar Lin da, een Nederlandse die er voor werkende kinderen - schoenen poetsertjes en kauwgomverkopers - een dagopvang heeft opgezet. Ze trok mij haar project binnen. Ik dacht 'Ja, hier wordt echt iets voor kinderen gedaan. Dit helpt'." En toen heupwiegde de 'aantrekke lijke' Pablo haar leven binnen. De tijdelijke werkvakantie is voorals nog verlengd tot een verblijf voor GOES - Opperste concentratie van Gwen Nooteboom bij de biertap van Ca fé Baarends in Goes in de voorronde voor de Nationale Biertapwedstrijden 2011. Haar inspanning had resultaat: Gwen won de Zeeuwse voorronde. Haar collega bij eterij en tapperij Salud uit Scharendijke, Maurice van Goud hoeve werd tweede. Zij gaan 2 februari naar de finale in Maastricht. Zee land stelt daar drie kanshebbers voor: derde deelnemer is titelverdediger Dennis Mijnsbergen van Café Oranjeboom uit 's Heer-Hendrikskinderen - gisteren jurylid, rechts op de foto. foto Willem Mieras ZONNEMAIRE Israëlische delicatesssen zoals wijn, druivensap, koekjes, zoutjes, maar ook cadeautjes uit het land zijn vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur te koop tijdens een 'open-huis- verkoop' in 'Pastorale' in Zonne- maire. De opbrengst van de ver kochte waar is bestemd voor immi granten in Israël, die mede dankzij de verkochte producten in hun le vensonderhoud kunnen voorzien. Adres: I.M. van de Bijlstraat 9. ZIERI KZEE De CJV Zierikzee, onderdeel van de YMCA, houdt woensdag een mi ni-instuif in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde 8 in Zierikzee. De instuif is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 6 jaar. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en de toegang bedraagt één euro. Meer in formatie is verkrijgbaar bij Wilna Bazen 0111-412921. NIEUWERKERK De 26-jarige Roos van Stuijvenberg uit Nieuwerkerk heeft in de afgelo pen week met succes haar master- studie Journalistiek afgerond in Groningen. Van Stuijvenberg volgde haar jour nalistieke opleiding aan de Univer siteit in Groningen. Zij heeft zich gespecialiseerd in de richting radio- en televisiejourna- listiek. onbepaalde tijd. „Het klikt name lijk heel goed, het is een man die bij me past. Dan neem je voor lief dat Bolivia politiek instabiel is, het leven er naar verhouding duur is en de mensen minder verantwoor delijkheidsgevoel tonen." Naar Boliviaanse maatstaven heeft Pablo als vertegenwoordiger in me dicamenten een goed inkomen. Toch wil Maaike in Bolivia een ei gen leven opbouwen, haar ambi ties najagen. „Als je hier geld wilt verdienen, moet je een bedrijfje opzetten. Dat is gelukt, samen Ge- ke, een Nederlandse vriendin die ik heb ontmoet. We hebben een reisbemiddelingsbureau opgericht voor mensen die hier vrijwilligers werk willen doen. Bovendien bie den we lessen Spaans aan." Daarnaast drijven de dames Fla vour, een 'koffieshopje'. Het is een meer een lunchcafé annex speciali teitenwinkel. Daar zijn lekkernijen te koop zoals oer-Hollandse stroop wafels, drop, pepermunt, brow nies en sandwiches. Ook zelfgebak ken taarten en appelflappen. Voor al de flappen zijn een hit in Sucre. 0Waar staat het mooiste laatgotische stadspaleis van Noord-West Europa? zierikzee - 'Lofzangen gaan de we reld rond', is dit jaar de ondertitel van de Christmas Carols, vrijdaga vond in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Niet alle carols vonden hun oor sprong in Engeland. Vrijdag wor den ze in hun oorspronkelijke taal uitgevoerd. Dat is naast het Engels, het Frans, Duits, Latijn en het Ne derlands. Tekstschrijver Michel de Zeeuw en componist Mar van der Veer schreven een nieuwe carol: 'Het donker huist in deze nacht.' Zoals elk jaar verleent het Thomas koor met gastzangers zijn mede werking. Verder zangers van van scholengemeenschap Prins Mau- rits, een kopergroep en Marien Stouten op het orgel. Er zijn nog kaarten bij reformhuis De Zonnehoed in Zierikzee. door Henk Postma Zou ze in de trein zijn ge stapt? Naarmate de zoek acties naar de bejaarde mevrouw Nelly van Baalen-de Kok (79) vruchtelozer leken, won in Middelburg de ge dachte terrein dat ze misschien el ders onderdak had gevonden. De politie keek maandag in Mid delburg nog wel uit naar de ver miste vrouw. Bikers inspecteerden brandgangen en afgelegen plekjes. Agenten reden met een foto van haar op zak. „Maar de mogelijkhe den zijn wel zo'n beetje uitgeput", verzuchtte politiewoordvoerdster Mireille Aalders. Van een grote opsporingsactie was maandag dan ook geen sprake meer. „We hebben erg ons best ge daan. Heel Middelburg uitgekamd. Maar zonder resultaat." De politie houdt rekening met alle mogelijk heden, ook dat ze op de trein is ge stapt, of elders onderdak heeft ge vonden. „Maar", zegt Aalders, „niets wijst daar op." Wel is contact gezocht met de Spoorwegpolitie. Ook in Brabant is de politie extra alert. De vermis te vrouw lijdt aan de ziekte van Alzheimer. Zaterdagmiddag om half vijf glipte ze weg uit haar wo ning aan de Diamant, waar ze werd verzorgd door haar man. Sindsdien is niets meer van haar vernomen. Al enkele uren na haar verdwij ning sloeg de politie groot alarm. Meestal gebeurt zoiets pas na een etmaal. „Maar hier was sprake van zorgwekkende omstandigheden", zegt Aalders. „We hoorden dat ze in zeer verwarde staat verkeerde. Gezien haar leeftijd en de kou, was het van belang haar nog voor de nacht te vinden." Toen dat niet lukte, werd even na middernacht een politiehelikopter ingezet: de Eurocopter 135, bestuurd door de Vlissingse pilote Anne Klaaijssen. Eurocopter laag boven Middelburg Brandweerduikers op zoek in een sloot bij de Nassaulaan. GOES - Gemeenten kunnen wel de gelijk aansprakelijk worden gesteld in geval van letsel of schade door gladde straten. Dat stelt juridisch specialist Theo Zeegers van de Fiet sersbond in het overheidsvakblad Binnenlands Bestuur. Zeegers reageert op een incident in Wilhelminadorp, waarbij een jongen vorige week een dijbeen- breuk opliep bij een val in zijn straat. Zijn ouders stellen de ge meente Goes aansprakelijk, omdat zij vinden dat de gemeente ver plicht is om te strooien. Volgens wethouder Loes Meeuwisse is het 'fysiek en financieel ondoenlijk' is om alle straten te strooien." Hedendaagse Titaantjes in collectief Overall. Lees erover in het blog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij Moet er één centraal kermisterrein komen op Schouwen-Duiveland? Reageer op de stelling. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Start verkoop! Datum: 16 december a.s. Tijdstip: Locatie: 'l^t1 Mi M - ffimarsaki Voor meer informatie: www.wooneco.nl t 0118 442200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52