levert kinderen iets moois op 19 wethouder Ouwerkerk-deskundige Leentje Veltman vrijwilliger van het jaar tilroeoi Een greep uit de kerstactiviteiten op scholen: Vuurwerkshow op het sportveld Kerstavond in het Tonnenmagazijn Enkele computers in brand op CSW D66 wil onderzoek lokaal voor De Stove dinsdag 14 december 2010 foto Dirk-jan Gjeltema de bouw van het decor. Er wordt collectief versierd en koffie ge schonken. Hoewel het qua tijd en inzet best wat vergt, valt de musical bij alle betrokkenen goed. „Meedoen aan zoiets is goed voor het zelfvertrou wen van de kinderen", zegt Den Boer. Dat ervaart De Oude ook. „Mijn jongste zei eerst: dat doe ik niet hoor. Maar nu straalt ze, vindt ze het erg leuk." Het in elkaar draaien van zo'n productie smeedt bovendien een onderlinge band. „De kinderen smelten even alle maal samen. Alle groepen doen hier aan mee", aldus De Oude. De ene dag treden de even groepen op, de andere dag is het de beurt aan oneven groepen. Leerlingen uit groep 8 spelen beide dagen een rol. Ze hebben hun tanden gezet in Va dertje Panov, naar een stuk van Leo Tolstoi. Een Russisch stuk dat over verdraagzaamheid, respect en sociaal gedrag gaat. „Dit stuk sym boliseert het kerstverhaal: wie goed doet, goed ontmoet. Maar het is best een spektakel. We heb ben bijvoorbeeld een sneeuwka non. We pakken behoorlijk uit." Leerlingen van de Beatrixschool in Zïerikzee bouwen vandaag een le vensgrote (circa 2 meter hoge) kerststal op het schoolplein bij het gebouw aan de Mulockstraat. De stal fungeert 's avonds tijdens de kerstviering als levende kerststal. In Burgh-Haamstede wordt donder dag (18.30 uur) een bijzondere kerstwandeling gemaakt door kin deren van Radarschool Onder de i Wieken. Op diverse locaties spelen ouders kersttaferelen na. In groep jes lopen leerlingen deze plekken langs om het kerstverhaal in leven de lijve te beleven. Het slottafereel vindt op het schoolplein plaats, waar een heuse stal is nagebouwd met schapen, herders en een koor. Omwonenden is gevraagd de route te verlichten met waxinelicht jes in glazen potjes. Elders worden onder meer kerstdi ners en creamiddagen gehouden. BRUINISSE - In een week tijd zijn in Bruinisse ruim duizend handteke ningen verzameld tegen de omvor ming van inlaag De Uitslag in na tuur. Wethouder Ad Verseput kreeg de handtekeningen gisteren aangeboden door Bruënaar Adrie Mol. „Toen ik het bericht las sloeg het in als een bom." Mol ging aan de slag. Hij legde actielijsten op verschillende punten in het dorp en op de website bru.nu werd een poll gehouden. Daaruit bleek dat 95% van de stemmers tegen de om vorming tot natuur was. Inmid dels is al bekend dat in de inlaag al les bij het oude blijft. De provincie is op zoek naar een alternatieve lo catie om de verloren gegane na tuur bij de dijkversterking te her stellen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans zïerikzee - Ze weet alles van Ou- werkerk, de 93-jarige Leentje Velt man. Gisteren werd de Ouwerkerk- se tijdens de jaarlijkse vrijwilligers- avond van het gemeentearchief uit geroepen tot vrijwilliger van het jaar. Burgemeester Gerard Rabe link reikte de oudste van alle ar- chiefvrijwilligers een oorkonde uit. Veltman beschrijft historische fo to's. Met veel enthousiasme vol gens Rabelink, die de kennis van Veltman over Ouwerkerk roemde. „Haar kennis van deze plaats is groot. Van die kennis heeft het ge meentearchief al jarenlang profijt, maar niet alleen wij hebben daar van geprofiteerd, ook vele anderen in haar woonplaats en elders. Ze heeft nog een bijzonder kenmerk: het is haar gegeven om nog steeds, op zeer hoge leeftijd, door weer en wind naar de studiezaal te ko men." De groepsprijs - die voor de derde achtereenvolgende keer werd uitge reikt - ging dit jaar naar de vrouwe lijke archiefvrijwilligers. In zijn toe spraak benadrukte Rabelink het belang van de vrijwilligers. „Zij hel pen mee de schatten uit het ge meentearchief toegankelijk te ma ken voor al die mensen die op brilmodeS WIJ ZIJN GESLOTEN VAN 17 DECEMBER T/M 1 JANUARI 2011 zoek zijn naar gegevens over hun voorouders, naar een bouwvergun ning, naar een mooie afbeelding en wat al niet meer. Belangrijk voor het behoud van het cultureel erfgoed volgens Rabe link. Erfgoed dat in de visie van de burgemeester een positieve in vloed kan hebben op straat, wijk of stad. „Erfgoed heeft ook een economische betekenis: een cultu rele hotspot zoals dat tegenwoor dig heet trekt mensen en daarmee bedrijvigheid aan. Toeristen ko men graag naar een omgeving waar het verleden, bij voorkeur in goed geconserveerde staat, te be zichtigen is." namens alle medewerkers prettige feestdagen walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl www.burobril.nl RENESSE Delta Warenhuis uit Renesse - één van de drie verkooppunten op Schouwen-Duiveland voor vuur werk - gaat de (potentiële) klanten op spektaculaire wijze informeren over wat er momenteel te koop is aan consumentenvuurwerk. Op het sportveld van SV Renesse aan de Laóne verzorgt Delta donderdag een vuurwerkshow. De show be gint om 20.00 uur en wordt afgeslo ten met een spetterende finale. In middels is de online-vuurwerkver- koop van Delta ook gestart. BROUWERSHAVEN De afdeling Brouwershaven van de NBvP Vrouwen van Nu houden woensdag in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven de jaarlijkse kerstavond. Een groot gedeelte van de avond wordt ingevuld door ei gen leden. Het Kerstevangelie wordt voorgelezen, evenals een kerstverhaal en een gedicht. Het gastgedeelte wordt ingevuld door leden van muziekvereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. De Kerstavond begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. MIDDELBURG In een computerlokaal van scholen gemeenschap CSW aan de Churchillaan in Middelburg heeft gisterochtend rond 11.30 uur korte tijd brand gewoed. Enkele compu ters in de school waren in brand ge vlogen. Na de ontdekking van het vuur zijn snel de stekkers uit de stopcon tacten gehaald. Het vuur was kort daarna uit. De opgeroepen brand weer is nog wel ter plaatse ge weest, maar hoefde niet te blussen. NOORDWELLE De fractie van D66 komt donder dag tijdens de raadsvergadering met een voorstel om een onder zoek te starten naar het realiseren van een extra schoollokaal in het dorpshuis van Noordwelle. Basis school De Stove in het dorp moet uitbreiden. B en W stellen voor een nieuw lokaal te bouwen. D66 voelt meer voor een combinatie met het dorpshuis. Zo wordt de be zettingsgraad van het dorpshuis ho ger en het is goedkoper dan een nieuw lokaal bouwen. Het onder zoek naar de kansen voor het plan moet uiterlijk februari klaar zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51