Vijf plekken skatebaan in Dreischor Drukke tijd voor kerst i8l zeeland Handtekeningen voor Weer introductieduik bij Scaldis MEEST GELEZEN 1Racers raken rijbewijs kwijt 2. Protest tegen 'ontpoldering' 3. Meer vakantieschade Schouwen FOTO'S PLAATSEN Heeft u een mooie foto gemaakt van een activiteit of gebeurtenis in Zee land? Ga dan naar www.pzc.nl/foto TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Telefonisch een tip geven? Bel d; naar 0111-454650 dinsdag 14 december 2010 JEUGD Dorpsraad moet keuze maken door Ton van den Nouweland dreischor - Iedereen in Dreischor is enthousiast over de mobiele ska tebaan voor de jeugd. Maar het en thousiasme neemt snel af als hier bij de eigen achtertuin in beeld komt. De dorpsraad stelt nu vijf lo caties voor, waaruit de inwoners dinsdag 21 december mogen kie zen. De plaatsen die de dorpsraad voor stelt, zijn het oude speeltuintje bij de Heshuizenstraat, de Vlasakker- weg, Manege Balans, het parkje bij de Ooststraat en het bezinkingsbas- sin aan de Bogerdweg. „We hopen dat de inwoners een keuze maken, zodat de baan er snel komt,' zegt dorspraadlid Quinten Lainert. De mobiele skatebaan eindigde twee jaar gelden als tweede op het verlanglijstje van Droomdorp Dreischor. Boven aan het verlang lijstje stond verbetering van het Grevelingenstrandje. Beide ideeën zijn afkomstig van de werkgroep jeugd van het droomproject. Die vond dat er voor jongeren niet veel te doen was in Dreischor. De mobiele ska tebaan rouleert langs de woonker- om 20.00 uur. nen van Schouwen-Duiveland en is aangeschaft met geld van de stichting Renesse. De plek waar de baan moet ko men, is al twee jaar punt van dis cussie in Dreischor. Aanvankelijk werd gekozen voor een plaats vlak bij school. Maar daar kan de vrachtauto niet komen. Van de aanleg van een pad voor de vracht auto werd afgezien. Tijdens de dorpsraadsvergadering van 21 december wordt verder uit leg gegeven over het proefproject Kader Richtlijn Water (KRW). Dreischor maakt deel uit van dit proefproject van de Europese Unie, provincie en waterschap. Het gaat om maatregelen die de kwaliteit van het grondwater moe ten verbeteren. Zo is in Dreischor de kerkgracht vervuild met zware metalen. Die zijn afkomstig uit de zinken dakgo ten van de kerk. Met KRW-geld wordt de gracht gebaggerd en wordt een filtersysteem voor de go ten aangelegd. Er komt ook geld om boeren milieubewuster te la ten werken. De dorpsraadvergadering wordt in het dorpshuis gehouden en begint zierikzee - De in oktober gehou den introductieduik van de Schouwse Onderwatersport Vere niging Scaldis is wegens succes ge prolongeerd. In oktober meldden zich meer dan de ongeveer 10 dui- kers-in-spe en daarom staat voor vrijdag 17 december wederom in zwembad Onderdak een proef- duik op het programma. Vooraf gaand aan de proefduik wordt eerst uitleg gegeven. Deze uitleg gaat over veiligheidsaspecten en begint om 19.30 uur. Scaldis ver wacht dat de proefduikers zó en thousiast worden dat ze in januari met de opleiding gaan beginnen. Die opleiding wordt gegeven op vrijdagavonden in zwembad On derdak en loopt door tot half april 2011. Opgeven bij: Secretariaat Scal dis, Beethovenlaan 61, Goes. door Esme Soesman Kerstvieringen in de vorm van diners, creamiddagen en ande re bijzondere activitei ten. In de week vooraf gaand aan de kerstvakantie is het topdrukte op de scholen. Maar meer nog: „Het is voor de kinderen vooral een heel leuke be levenis. Ik heb zelf op deze school gezeten. De liedjes, het sfeertje: ik weet het nog precies", zegt Pettie de Oude - lid van de ouderraad van Obaseschool De Meerpaal in Bruinisse. Gisteravond beleefden de leerlingen van deze school in Durps'uus De Vanger de première van de kerstmusical Vadertje Panov. Vanavond wordt het stuk nogmaals voor ouders opgevoerd. De uitvoering (ook een beetje ge nerale repetitie) vanmiddag wordt bijgewoond door bewoners van het Bruse zorgcentrum 't Opper. Daarmee slaat de school twee vlie gen in één klap, schetst leerkracht Yolande Meyer (tevens drijvende kracht achter de musical) van groep 8. Voor de leerlingen is het leuk om toeschouwers in de zaal te hebben en voor ouderen is het leuk om een voorstelling te kun nen bijwonen. Wat Meyer betreft is dat ook precies waar het met de ze kerstproductie om draait. „Als je ziet wat zo'n musical teweeg brengt. Het brengt echt heel veel mensen bij elkaar." Klopt, zeggen De Oude (moeder van Irsa uit groep 3 en Alyssa uit groep 7) en hülpmoeder Rebecca den Boer (moeder van Josephine uit groep 4) eensgezind. „Maar dit is een school waar ouders sowieso al veel meehelpen." De één maakt kleren, de ander is betrokken bij Tussen alle hectiek van de repetities door waren er al vele juweeltjes te bewonderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50