Bruinisse krijgt WK zeilen jeugd Zeeland Vereniging zoekt vrijwilligers om ijsbaan van riet te ontdoen Markant schrikhek is verdwenen SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 WEDSTRIJDEN Kampioenschap Feva-klasse wordt deze zomer gevaren vanuit jachthaven 22 Uitdelen strooizout stopt vanwege succes almanak Boer zoekt m/v BURGH-HAAMSTEDE - En ineens is het weg. Het schrikhek dat automobilisten komend van af de Oosterscheldekering jaren en jaren heeft herinnerd aan de weg die er nooit kwam, is verdwenen. Wie nu richting Burgh- Haamstede gaat, rijdt door een nieuwe bocht richting dorp. Het hek markeerde de aanzet tot het 'poldertracé': de weg die de Ooster scheldekering rechtstreeks moest verbinden met Serooskerke. Dwars door de polders om Burgh-Haamstede te ontlasten van doorgaand verkeer. Tot uitvoering is het nooit gekomen en tot voor kort leek de kans op aanleg defini tief verkeken. Maar onlangs laaide de discus sie toch weer op en staat de weg weer op de politieke agenda. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BRUNEISE - Het Wereldkampioen schap zeilen in de RS Feva-klasse komt deze zomer naar Bruinisse. De wedstrijd wordt van 22 tot 29 juli gevaren op het Grevelingen- meer en de uitvalsbasis is de jacht haven Bruinisse. Het is voor het eerst dat het WK naar Nederland komt. „En daar zijn we heel trots op", zegt Henk Gravestein van jachthaven Bruinis se. De Feva-klasse is de grootste jeugdklasse tot 16 jaar in Europa. De boot is daarnaast erg in op komst in Amerika en Australië. „We hebben een minimumaantal deelnemers van 150 boten en een maximum van 220", zegt mede-or ganisator Richard Rot van Aqua Vitesse. „In iedere boot zitten twee deelnemers. Dat zijn mini maal 300 zeilers en daarbij komen dan nog per kind de ouders en een coach." Dat betekent dat Brui nisse deze zomer kan rekenen op een invasie van minimaal 1200 mensen en dat aantal groeit naar mate er meer teams inschrijven voor het WK. „Het is in de zeilwe- reld een heel belangrijk kampioen schap", zegt Gravestein. „Vergelijk het maar het het WK voetbal voor jongeren onder de 21." Twee jaar geleden is al contact ge legd om het WK naar Bruinisse te halen. In eerste instantie leek het er op dat het WK vorig jaar al naar Bruinisse zou komen, maar dat was te vroeg. De vernieuwde en uitgebreide jachthaven was toen nog niet zo ver om zoveel gasten te kunnen ontvangen. De haven is nu wel geschikt voor dergelijke eve nementen. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met roei- en zeil vereniging De Maas uit Rotter dam. Deze vereniging organiseert de wedstrijd op het water; Rot en Gravestein houden zich bezig met de rest van de organisatie. Er is ge kozen voor samenwerking met De Maas omdat bij deze vereniging veel ervaring zit met het organise ren van dergelijke wedstrijden. Rot en Gravestein vinden het be langrijk dat het Zeeuwse publiek ook kan genieten van het evene ment. Daarom zal er naast het be kijken van de wedstrijden het no dige te doen zijn in en rond de jachthaven. Te denken valt aan sub-wedstrijden of een groot vi deoscherm waarop de wedstrijden te volgen zijn. Het programma is nog niet rond. Er worden ook nog sponsors gezocht. Kersttijd bezorgt ook kinderen een drukke tijd Dinsdag 14 december 2010 Energiebedrijf trekt definitief stekker uit biodieselfabriek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl RENESSE Wie deze winter nog op een echte 400-meter ijsbaan wil schaatsen in Renesse, kan zaterdag z'n steentje bijdragen door mee te helpen met maaien. Voorzitter Marcel Verberk van IJsvereniging Renesse doet de ze oproep. „Afgelopen zaterdag heb ben we zo'n kwart van de baan kunnen maaien. Maar we waren maar met drie mensen. Gelukkig was het niet zo zwaar als we van te voren hadden gedacht", zegt Ver berk. „Voor aankomende zaterdag heb ik er in elk geval vier tot mijn beschikking." Als zich aanstaande zaterdag vanaf 10.00 uur voldoen de vrijwilligers melden bij de ijs baan aan de Laöne, kunnen wel licht aan het eind van de dag de sluizen worden opengezet. Dan hoeft alleen de vorst z'n werk nog maar te doen. ZIERIKZEE Schouwen-Duiveland is gestopt met het uitdelen van gratis zakken strooizout. De actie was een derma te groot succes dat de eigen zout- voorraad van de gemeente in ge vaar dreigde te komen. In drie da gen tijd is ongeveer 20 ton opge haald. Of de actie een vervolg krijgt, is nog maar de vraag. De ge meente is door de zoutleverancier op rantsoen gezet en Openbare Werken wil niet het risico lopen zelf zonder zout te komen zitten. - Die met die Poolse; - Die ene engerd, jakkes - Die ene die geen vrouw zoekt, maar gewoon uit de kast moet komen; - Die leuke jongen die elke week ge woon in de kroeg zit en aan elke hand er vijf kan krijgen. Ingehuurd? Ja, dat moet wel. Om de jonge mei den te laten kijken; - En aaahh, die zielige. Altijd bij zijn moeder gewoond en die is nu dood en nu is hij helemaal alleen. Hij huil- Tip? redactie@pzc.nl de bijna. Ach gossie. - Die ene leuke. Hij moet alleen zijn haar laten knippen. Woont wel lek ker dicht bij Amsterdam. Kan je nog eens wat anders doen dan op zo'n stomme boerderij rondhangen. - En volgens mij willen ze allemaal met Yvonne Jaspers trouwen. Voor wie het nog niet weet. 'Boer zoekt vrouw' is weer begonnen. Elke zondag, na Studio Sport. Dat dan weer wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49