Mogelijkheid uitgekamd, zonder resultaat zeeland 121 Parkeren in Sas wordt aangepakt Ook goede reddingshonden vergissen zich soms Kerk in Klooster komt met een abonnement Eerste Belgische windpark op zee in bedrijf gesteld Uitreiking kikkerordes uitgesteld tot jaarvergadering van Stadsraad Ook CDA Hulst komt met motie over tunneltol dinsdag 14 december 2010 z Drie Zeeuwse vrijwilligersorganisaties boden spontaan hulp aan met reddingshonden. Met in totaal negentien honden zochten ze in parken, langs water gangen en in buurten waar de vrouw in het verleden woonde. foto Rolf de Feijter De samenwerking met de politie was grandioos. „Het liep als een geoliede machine." Olga Franse, coördina tor van de drie Zeeuwse organisa ties die zondag met hun reddings honden te hulp schoten, is vol lof over de manier waarop in Middel burg naar de vermiste mevrouw Van Baaien is gezocht. Al zat ook Franse maandag met de kater dat het allemaal nog niet had mogen baten. Toen haar Reddingshondenwerk groep Zeeland, de RFIWZ, hoorde dat in Middelburg een bejaarde vrouw zoek was, bood die onmid dellijk hulp aan, samen met de twee zusterorganisaties: de Delta Reddingshondengroep (DRG) en de Zeeuwse afdeling van de Red dingshondengroep Duiven. „Dat doen wij altijd, wanneer er een reële kans is iemand te vinden." Die hulp kwam de politie als ge roepen. De drie vrijwilligersclubs struinden met hun honden, collies en retrievers, de hele dag door par ken, door woonbuurten en langs watergangen. Ook de woning van de vermiste vrouw werd nog eens grondig doorzocht. „Wanneer er gens een mens zit of ligt, dan rui ken onze honden dat meteen, maakt niet uit of-ie nog leeft of al is overleden. Daar zijn ze op ge traind." Vroeg in de avond was er even de schijn van resultaat. Bij de Zwerfruststraat vertelden enkele honden dat daar mogelijk iemand in de sloot lag. Maar nadat duikers te water waren gegaan, bleek dat vals alarm. „Zoeken in water is één van de moeilijkste opdrachten", zegt Fran se. „Sommige honden zijn daar speciaal voor opgeleid. Maar ook die kunnen zich vergissen. Het kan gebeuren dat ze op metaangas reageren. Of op iets anders wat heel erg op menselijke geur lijkt." Maandag bleven de reddingshon denclubs stand by. Maar ze hoef den niet meer op te draven. Zou ook niet zo gemakkelijk zijn ge weest als zondag. „Want onze mensen hebben ook een baan. Wij doen dit werk als professio nals, maar we zijn wel allemaal vrijwilligers." SAS VAN GENT - Het parkeren in Sas van Gent moet beter geregeld wor den. Dat streven legt de gemeente Terneuzen neer in het vooront werp-bestemmingsplan voor Sas van Gent. In het centrum van Sas van Gent wordt momenteel her en der gepar keerd. Dit komt volgens de gemeen te het straatbeeld niet ten goede. „Een concentratie van parkeren is dan ook gewenst", staat in het voor ontwerp-bestemmingsplan. De ge meente streeft naar de realisering van een aantal parkeerplaatsen langs de aanlooproutes naar het centrum. De gemeente wil een verkeersveili ge inrichting van Sas van Gent met een minimale hinder van het door gaande verkeer. Het grote verkeers knelpunt vormt de N252 (Westka de). Bij de ontsluiting van het CSM-terrein zal een nieuwe ont sluitingsstructuur worden aange legd. Deze structuur kan volgens de gemeente een functie vervullen in de ontsluiting van het woonge bied aan de westzijde van Sas van Gent, maar vormt geen nieuwe doorgaande weg. De politie houdt rekening met alle mogelijkheden, ook dat ze op de trein is gestapt, of elders onderdak heeft gevonden. Maar er is niets wat daar op wijst. ZEEBRUGGE - Het eerste windturbi nepark voor de Belgische kust is of ficieel in gebruik genomen in Zee- brugge. De molens zijn gebouwd voor Belwind, waarin supermarkt- groep Colruyt (27,5 procent), de participatiemaatschappij Vlaande ren, familie-holding SHV, energie coöperatie Meewind en de Rabo bank de voornaamste deelnemers zijn. Het park dat op 46 kilometer in zee staat op de Blighbank, telt 55 windturbines. Het zijn enorme gevaartes. De zee is ter plaatse 20 tot 37 meter diep. De windturbi nes steken, inclusief de drie rotor bladen, nog eens 117 meter boven het water uit. Het park heeft een maximumcapaciteit van 165 mega- Watt en vergde een investering van 614 miljoen euro. AARDENBURG - De Orde van de Aardenburgse Kikker heeft er dit jaar geen nieuwe ridders bijgekre- gen. De Stadsraad Aardenburg reikt pas op de jaarvergadering in april volgend jaar weer kikkeror des uit. Het is al jaren traditie dat de Stads raad op de twaalfde van de twaalf de met de kikkerordes komt, maar dit jaar ging die datum -12 decem ber dus - geruisloos voorbij. De be gin deze eeuw geridderde Wilma Valk uit Breskens vond dat raar en nam gisteren contact op met Stads raadvoorzitter Frank van Eenen- naam. Hij vertelde haar dat het Stadsraadbestuur heeft besloten de plechtigheid naar het voorjaar te verplaatsen. In april houdt de raad altijd zijn jaarvergadering. Door nieuwe le den van de Aardenburgse Kikker op dat moment te benoemen, is er direct publiek op de been om nieu we ridders te verwelkomen. Mis schien nog wel belangrijker is dat de Stadsraad kampt met een ge brek aan middelen. Het combine ren van de uitreiking van de kik kerordes met de jaarvergadering bespaart geld. Voor dat argument kan 'ridder' Valk begrip opbrengen. „Maar het blijft jammer dat er na bijna veer tig jaar een einde komt aan een lu dieke traditie. Toetreden tot de kik kerorde is toch ook niet zomaar iets. Landelijke coryfeeën als schrij ver Jan Wolkers en filmregisseur Ate de Jong zijn onder anderen in de orde opgenomen." door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Stichting De Kerk in Klooster introduceert een abonnement voor alle concerten die het komende jaar plaatsvinden in de Hof te Zandekerk in Kloos- sterzande. Wie ze alle vijf wil bijwonen, be taalt 32,50 euro (inclusief koffie of thee). Trouwe bezoekers doen daar mee licht voordeel, want een kaart voor een 'losse' voorstelling kost 7 euro. De West-Zeeuws-Vlaamse klein kunstenaar Adrie Oosterling bijt za terdag 19 februari om 20.00 uur het spits af Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje treedt op met Rus- sisch-Orthodoxe kerkmuziek en lie deren (16 april). Muzikanten Marieke Jacobs, Bert Tielemans, Bram Strijbis en Bert van den Brink brengen 'Hommage aan Jules de Corte' (17 september) en het Duo Schifanoia geeft een concert met barokmuziek (29 okto ber). Gospelkoor Revelation tenslotte, verzorgt 17 december een concert in de Hof te Zandekerk. Kaarten zijn telkens voor aanvang van de concerten te koop in de kerk of via de website te reserve ren. www.stichtingdekerkinklooster.nl HULST - De CDA-fractie in de ge meenteraad van Hulst komt in na volging van het CDA in Terneuzen met een motie over de te verwach ten extra tolinkomsten van de Westerscheldetunnel. Het CDA in Hulst verzoekt het college om er samen met de andere twee Zeeuws-Vlaamse gemeenten bij de provincie op aan te dringen om de ze te verwachten extra tolinkom sten in en voor Zeeuws-Vlaande- ren te besteden. „Of de tol eerder af te schaffen, óf tot een aahgepast tarief voor Zeeuws-Vlamingen te komen, óf andere doelbestemmin- gen te vinden in Zeeuws-Vlaande- ren." De Hulster gemeenteraad komt donderdag bijeen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43