heeft fietsprimeur zeeland 119 Scouting Axel al eindje op weg 'uit de brand' Bouw 'Hart van Sluis' begint over een maand ..„insluitingen op netwerk over de grens Winnen doe je bij. Op verschillende plaatsen in Sas van Cent ruimte voor woningen dinsdag 14 december 2010 ;ld ervoor komt voor een belang- ik deel van de Europese Unie. De rovincies Zeeland, Oost- en West- |l'laanderen hebben er samen hun chouders onder gezet. En Zeeuws-Vlaanderen zijn in to naal vijf bewegwijzerde routes uit gezet die allemaal tegen de Neder lands-Belgische grens aanschurken of er een stukje overheen gaan. Ze hebben de vorm van een lus die in één richting is bewegwijzerd. Dat scheelt aanzienlijk in kosten en het rijdt ook gemakkelijker zonder tegenliggers. Een eis van de betrokken Vlaamse partner Bloso was dat zeker dertig procent van de routes over onver harde paden leidt. Het Routebu reau Zeeland heeft dat ruim schoots gehaald in Zeeuws- Vlaanderen. Er wordt in de regio in totaal 180 kilometer allterrain- parcours bewegwijzerd. atb-rondjes in Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai Te beginnen met een rondje Sluis van 39,5 kilometer. Reinder pakt er een dik boekwerk met de uitge werkte bestekken voor alle routes bij. „In het rondje Sluis zitten elf onverharde stroken", diept hij op, „en die zijn goed voor veertig pro cent van de hele ronde." Een gedeelte loopt langs het Ka naal Sluis-Brugge en bij Eede gaat de route een paar kilometer de grens over, naar het Vlaamse Mid delburg. Eerlijk is eerlijk, niet alle onverharde paden zijn echt onver hard. Er zitten kasseistroken tus sen. Reinder: „Officieel zijn die ook onverhard." Het tweede rondje begint in IJzendijke en heeft een lengte van 37 kilometer, waarvan 54 procent in de catego rie 'onverhard' valt. „Veel kassei stroken zitten daarbij", weet Rein der. „en dat is gelijk de uitdaging. Zeker als het nat weer is, kun je er behoorlijk op glibberen." De route vanuit IJzendijke sluit aan op die rond Philippine; ook ruim 37 kilometer lang en voor 56 procent over onverharde banen. Wie dit parcours rijdt, komt bij Isa- bellahaven even op Belgisch grond gebied. Aldaar kunnen de fanatiek ste fietsers een extra slinger maken via de atb-route rond het Vlaamse Assenede. Reinder: „Zo lopen Ne derlandse routes op meer plekken over in Vlaamse, wat één groot net werk oplevert." Dat is niet overal gelukt. Het Ka naal Gent-Terneuzen is een niet te nemen barrière. „Atb'ers moeten dan over veel asfaltwegen rijden en dat doen ze niet", stelt Reinder. De twee Zeeuws-Vlaamse rondjes aan de oostkant van het Kanaal, met Axel en Hulst als vertrekpun ten, sluiten weer wel op elkaar aan én op Oost-Vlaamse routes. Het rondje Axel is de kortste met bijna 28 kilometer, waarvan 44 procent onverhard. Reinder bewaart de - naar zijn me ning - mooiste route voor het laatst: de tocht vanuit Hulst over 38 kilometer, waarvan 64 procent onverhard. „Dwars door de Cling- se bossen, echt schitterend." De wegwijzers worden het eerste kwartaal van 2011 geplaatst. Rein der verwacht veel belangstelling. „Zeeuws-Vlaanderen is voor atb' ers een ideaal fietsgebied." ruaassgWïLJ: NATIONALE! POSTCODE LOTERIJ» I DEELNAME VANAF 18 JAAR. DE ONTVANGEN SMS IS GRATIS. KIJK VOOR DE ALGEMENE VOORWAARDEN OP WWW.POSTCODEIOTERIJ.NI 7"' S88 J 8 gg M y fagotti door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Op verschillende locaties in Sas van Gent kunnen de komende jaren ruim dertig nieuwe woningen worden ge bouwd. Dat blijkt uit het vooront werp bestemmingsplan, dat tot en met 5 januari voor iedereen ter in zage ligt. Op de plaats van de Roselaer zou den volgens het plan maximaal vier woningen gebouwd kunnen worden. Tenminste als die aanslui ten op de bestaande bebouwing. Op de hoek van de Paul Krugers- dreef met de Glacisstraat wil de ge meente maximaal acht huizen toe staan. Ingezet wordt op twee-on- der-één-kapwoningen. De locatie op de hoek Wilhelminalaan/ Wil- door Harold de Puysseleijr AXEL - Zicht op een nieuw ge bouw is er nog niet, maar dankzij de medewerking van aannemings bedrijf ATF Infra uit Antwerpen is de door brand getroffen scouting groep De Vier Ambachten uit Axel in elk geval tijdelijk weer onder de pannen. De wereld stortte vrijdag 3 decem ber letterlijk en figuurlijk ineen voor de scouts, toen hun clubge bouw door brandstichting volledig in vlammen opging. Volgens voorzitter Theo Mat- teeuws van De Vier Ambachten gaat een nieuw gebouw zeker 200.000 euro kosten, terwijl de uit kering van de verzekering 'slechts' 68.500 euro bedraagt. „Er is een speciale commissie ge vormd die financiële acties gaat coördineren en fondsen gaat aan schrijven", aldus Mattheeuws. Op de Kerstmarkt in Axel is zo'n 1.600 euro opgehaald en een even hoog bedrag is aan giften binnen gekomen. Ook komt er ondersteu ning van buurtvereniging De Boe merang die een bingo gaat houden helminaplein biedt plaats voor tien woningen in maximaal drie bouwlagen. De Bailleulstraat in de wijk St. Albert kan omgevormd worden tot een woongebiedje met maximaal tien huizen. Qua wo ningtypen wordt gedacht aan vrij staand of twee-onder-één-kapwo- ningen. Om in Sas van Gent een herken baar centrum te doen ontstaan, moet dit winkelgebied opgewaar deerd worden, stelt het bestem mingsplan. De pleinen moeten worden heringericht als een aan trekkelijk verblijfsgebied. Een sterk element in Sas van Gent is de weekmarkt. Er moet een koppe ling komen tussen het winkelge bied en de weekmarkt, waardoor die elkaar kunnen versterken. door Martijn'de Koning SLUIS - Bouwbedrijf De Delta be gint in januari met de bouw van de nieuwe wijk 'Hart van Sluis', op de voormalige plek van onder meer de sporthal en de biblio theek. De gemeente Sluis heeft af gelopen week de bouwvergunning verleend. De grond, tussen de Brugstraat, Vleeshouwerijstraat en Burgemees ter van Hootegemstraat, ligt al ja renlang als een gapend gat mid denin Sluis. Tal van juridische pro cedures vertraagden het begin van de bouw. Het aanzien van het plan, dat aanvankelijk een fors voor de scouting. Rockgroep SLA geeft een benefietconcert. Wie scouting financieel wil steunen, kan geld overmaken op een specia le rekening voor de nieuwbouw; 152538143 ten name van scouting Axel. De Axelse scouts zijn verder erg in hun nopjes met de belange loze medewerking van de Firma Netten, die deze week de restan ten van het afgebrande clubge bouw opruimt. Eyke Hoogen- doorn uit Terneuzen stelt rijplaten ter beschikking. De pas opgerichte bouwcommis sie buigt zich de komende weken over de tijdelijke huisvesting. ATF Infra heeft zes bouwketen ter be schikking gesteld die binnenkort op transport naar Axel gaan. De 21- jarige Axelaar die kort na de brand melding ter plaatse werd aange houden door de politie op verden king van brandstichting, zit vol gens een woordvoerster van de po litie in Middelburg nog steeds vast. Zij wil niet kwijt of de verdachte inmiddels een bekentenis heeft af gelegd. „De zaak is nog steeds in onderzoek. Verder kunnen we er niets over zeggen." complex met 44 appartementen omvatte, is nu aangepast. Er ko men 13 stadswoningen, 10 twee- onder-éénkappers, 3 patiowonin gen en een gebouw met 15 apparte menten. Sinds het begin van de verkoop, drie maanden geleden, heeft De Delta zo'n zeventig procent van de 41 woningen en appartementen verkocht. Dat is genoeg om te be ginnen met bouwen. Het bedrijf is gisteren gestart met het bouwklaar maken van het gebied. De komen de twee weken volgt archeologisch onderzoek, waarna de eerste steen gelegd wordt. www.hethartvansluis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41