Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen kan moeilijk aan strooizout komen 18 Kerstmatinee in de Geruplhuskerk Start werkzaamheden Provincialeweg Vrouw (49) gewond bij botsing op tractor Kerststukjes maken bij Het Steunpunt Zevenhonderd bomen gekapt op Middendijk ATB-ROUTES Vijf bewegwijzerde rondjes met veel onverharde paden en almanak Boer zoekt m/v en vaarverbod dronken kapitein Dow moet flink fakkelen 2500 euro boete ^■99n dinsdag 14 december 2010 VOGELWAARDE In de Gerulphuskerk wordt zondag een kerstmatinee gehouden. Mede werking verlenen popkoor iGether en jeugdkoor de Babbeliekes. Pop koor 2Gether zingt meerstemmige popsongs. Het gezelschap telt 25 le den in de leeftijd van 16 tot 34 jaar. De 25 leden van de Babbeliekes voe ren de kerstmusical 'Een herberg is geen plaats voor hem' op. Het kerst festijn begint om 14.30 uur. RETRANCHEMENT Het waterschap is gisteren alsnog begonnen aan het leggen van gras- betontegels aan weerszijden -van de Provincialeweg. Het schap had twee weken terug de doorgroeiste- nen al willen leggen, maar moest de werkzaamheden tussen de kruispunten Potjes en Oude Tol (Retranchement) vanwege weers omstandigheden uitstellen. Het werk neemt twee weken in beslag. Stem op de stelling op de PZC- website: 'Red onze Polders is terecht in beroep tegen plan Waterdunen' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl SINT KRUIS Op de Molenweg bij Sint Kruis is een 49-jarige vrouw uit de gemeen te Sluis gisteren rond 7.30 uur ge wond geraakt bij een ongeval. Ze reed op de Molenweg, de doorgaan de weg tussen Waterlandkerkje en Aardenburg, achterop een stilstaan de tractor. De automobiliste is met been- en bekkenklachten per ambu lance naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen gebracht. TERNEUZEN Stichting het Steunpunt houdt ko mende donderdag een workshop kerststukjes maken in het Rivieren huis aan de IJsselstraat in Terneu zen. Dat gebeurt onder leiding van Truus Klok van Groei en Bloei. Aanvang 14.00 uur. Deelname kost 15 euro inclusief materiaal en kof fie en thee. Opgeven kan via hetsteunpuntterneuzen@hotmail. com of 0115-618915. NUMMER EEN De eigenaar van de Middendijk, bij Nummer Een tussen Hoofdplaat en Breskens, krijgt van de gemeen te Sluis een vergunning voor het kappen van bijna zevenhonderd po pulieren. Er moeten wel nieuwe voor worden teruggeplant. Hout handel Braet uit Bassevelde wil de bomen kappen voor het hout. De Middendijk, waarlangs een onver harde weg loopt, is een bescherm de dijk. De vergunning is daarom pas verleend na het raadplegen van een landschapsdeskundige, zegt een gemeentewoordvoerster. door Harmen van der Werf Zeeuws-Vlaanderen heeft de primeur in Zeeland: de eerste bewegwijzerde fietsroutes voor moun- tainbikers. Of, zoals Reinder de Jong van het Routebureau Zeeland liever zegt, voor 'all-terrain-bikers'. „Want veel heuvels, laat staan ber gen, kom je in Zeeuws-Vlaanderen natuurlijk niet tegen." Het is niet verwonderlijk dat Zeeuws-Vlaanderen is uitverko ren. Nergens in Zeeland vind je zo veel onverharde paden. „Neem Walcheren", zegt Reinder, „dank zij de ruilverkaveling zijn daar vrij wel alle polderwegen voorzien van een prachtig laagje asfalt. Bo vendien, als je op Walcheren bui ten de gebaande paden gaat, kom je al snel wandelaars tegen. En die vinden het vaak maar vervelend als fietsers op mountainbikes hun pad kruisen." Zeeuws-Vlaanderen wordt dus als eerste Zeeuwse regio 'ontsloten' met bewegwijzerde allterrainbike- routes. Die zijn uitgezet door het Routebureau Zeeland in samen spraak met de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten én Vlaamse buren over de grens. Want dat is ook het mooie van de fietsroutes, ze zijn grensoverschrijdend, en het door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Nog een paar stevige sneeuwbuien en dan is de gemeen te Terneuzen al door haar strooi zout heen. En dan is het maar ho pen dat Rijkswaterstaat en de pro vincie in een gulle bui nog wat van hun voorraadje zout willen afstaan. In januari wil de gemeente de zout- loods bij het nieuwe onderkomen van gemeentewerken in de Koe- gorspolder vullen met 500 ton strooizout. Het zout is al gekocht, maar het is niet zeker of de leveran cier ook levert. Die heeft namelijk een landelijk contract met Rijkswa terstaat, waarop ook de provincie mee lift. „En die krijgen voorrang", weet wethouder Jaap Bos. „Pas als die genoeg zout hebben komen de kleinere afnemers aan de beurt." De gemeente zoekt de markt af of er nog wat zout te krijgen is, ook in België. Bos: „Maar dat is niet zo ge makkelijk. Wij gebruiken een spe ciaal soort zout dat we nat kunnen strooien. We strooien voordat het glad wordt. Dat is efFectiever. Maar er zijn niet zoveel leveranciers die dat zout leveren." Terneuzen heeft vorige week een ton strooizout kunnen lospeuteren bij Rijkswaterstaat en de provincie. Bij 'normale' gladheid komt de ge meente daar een dag of vier mee toe. Gaat het fors sneeuwen, dan slinkt de zoutberg een stuk sneller. Tip? redactie@pzc.nl - Die met die Poolse; - Die ene engerd, jakkes; - Die ene die geen vrouw zoekt, maar gewoon uit de kast moet komen; - Die leuke jongen die elke'week ge woon in-de kroeg zit en aan elke hand er vijf kan krijgen. Ingehuurd? - En aaahh, die zielige. Altijd bij zijn moeder gewoond en die is nu dood en nu is hij helemaal alleen. Hij huilde bijna. Ach gossie. - Die ene leuke. Hij moet alleen zijn haar laten knippen. Woont wel lek ker dicht bij Amsterdam. - En volgens mij willen ze allemaal met Yvonne Jaspers trouwen. Voor wie het nog niet weet. 'Boer zoekt vrouw' is weer begonnen. Elke zondag, na Studio Sport. Dat dan weer wel. TERNEUZEN - Een tientallen meters hoge vlam tekende zich gisterochtend af boven chemiebedrijf Dow in Terneuzen. Het productieproces in kraker 2 was 's nachts rond vier uur dusdanig verstoord dat 'reststoffen' moesten worden gefakkeld om de druk in de systemen niet te laten oplopen. Tegen de middag waren de problemen verholpen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) heeft afge lopen zondag in Terneuzen een 44-jarige kapitein uit St. Peters burg aangehouden omdat hij on der invloed van alcohol op de brug van zijn schip stond. Hij kreeg een boete van 2500 euro en een vaarverbod van veertien uur opgelegd. De waterpolitie kreeg van de verkeersleiding in Terneu zen de melding dat een Panamees zeeschip op het Kanaal van Gent naar Terneuzen vreemd vaarge- drag vertoonde. De Rus had onge veer 2.8 promille alcohol in zijn bloed. Dat is bijna zes keer de toe gestane maximumhoeveelheid van 0.5 promille. Een eenzame atb-rijder in de buurt van Axel, met links en rechts van de foto de routebordjes voor de toekomstige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40