fantastisch, ga zo door' 'Meten wat het heeft opgeleverd' fiets Van Duijn steviger aan kop in leraarverkiezing 6 Zeeland 7 op de commentaar Ontucht Zeeuwen in de prijzen bij EuroSkills dinsdag 14 december 2010 is het jaar waarin de Olympische wegwed strijden volgens oud-wielrenner Cees Priem in Zeeland moeten worden verreden. www.zeeuwsjaarvandefiets.nl 'Ik schat de bereidheid om de komende jaren te investeren in grote evenementen niet hoog in' Kees van Beveren, gedeputeerde voor financiën 2a.s. weekend ff (vrijdag 17-12 r/m maandag 21-12) Dickens-Kerstmarkt in Grote Kerk Veere 4 dagen genieten van unieke sfeer. Attentie: Omdat "slechts" 750 bezoekers tegelijk in de Grote Kerk mogen, is elke dag in 3 toegangsblokken verdeeld. Zie hiervoor grote adv. as. donderdag in dezekrantofwww.kerstmarktveere.nl De misselijkmakende ontucht met heel jonge Amsterdamse kinderen roept hefti ge reacties op. Geheel in de stijl van de sociale media werd giste ren al een volksgericht gehou den. Behalve als uitlaatklep helpt al die verontwaardiging nu weinig. Ook de reactie van de grootste brancheorganisatie in de kinderopvang lijkt meer op emotie te stoelen dan op ver stand. Deze MOgroep wil groepsleiders al weren bij klach ten over vermeend misbruik. De intentie om zo vroeg moge lijk preventief op te treden is prima. Maar deze aanpak is veel te drastisch. Want elke groeps leider kan dan op basis van on gefundeerde vermoedens vogèl- vrij worden verklaard. Het is nu zaak om in alle nuch terheid te zoeken naar extra vei ligheid in de kinderopvang. Op een manier die al de goede groepsleiders in hun waarde laat. De begrijpelijke commotie over deze verwerpelijke daden krijgt overigens netjes een plaats. De rechter zal de schok die door de samenleving gaat in zijn vonnis meewegen. Bekijk de video van het debat over Zeeuws jaar van de fiets op pzc.nl/video Bekijk de alle foto's en video's en lees de verhalen over het Zeeuws jaar van de fiets op zeeuwsjaarvan- defiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Hans van Duijn maakt een goede kans om dit jaar gekozen te worden als beste leraar van Zeeland. De docent lichamelij ke opvoeding aan het Calvijn Col lege in Goes gaat voorop in de PZC-verkiezing. Er zijn al 2100 stemmen binnen ge komen bij de redactie, maar de strijd gaat nog even door. Ook Jo- han Dhont (SSG De Rede Terneu- zen), Jacqueline Lupker (SSG Ne- halennia Middelburg), Jurgen Vos (Ostrea Lyceum Goes) en Ralph Zegers (Zeldenrust-Steelant Colle ge Terneuzen) kunnen nog win nen. Stem daarom nu op één van de vijf genomineerde leraren! Bij NADER In het artikel over jongerenraden op pagina 2 van maandag 13 decem ber staat een fout. De jongerenpla- za's van Westdorpe, Philippine en Sas van Gent horen bij de gemeen te Terneuzen en niet bij Sluis. Als je stemt, steun je niet alleen je leraar, maar maak je bovendien kans op een iPod touch 32GB, ter waarde van 299 euro! Stemmen kan via e-mail of sms. E-mail je keuze naar leraar@pzc.nl, voorzien van je postcode en huis nummer. Sms je keuze als volgt naar telefoonnummer 2121: PZCLE- RAAR (spatie) de achternaam van je favoriete leraar (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnum mer. Dus bijvoorbeeld: PZCLE- RAAR ZEGERS 4330AB 35. Je kunt stemmen tot donderdag 12.00 uur. Op vrijdag wordt de PZC-bokaal uitgereikt aan de beste leraar van Zeeland 2010! LISSABON - Drie jonge Zeeuwen hebben goed gepresteerd op de EuroSkills beroepenwedstrijden in Lissabon. Gudo Rijk uit Vogelwaarde behaal de een bronzen medaille in de ca tegorie Sanitaire techniek. Jeffrey Simonse uit Heinkenszand heeft op de laatste dag van EuroSkills 2010 de vierde plaats behaald in het vak tuinaanleg. In zijn team zat ook Roy van Delft uit Terhole die de vierdde plaats behaalde. Het afgelopen jaar werd Jeffrey na regionale en nationale voorrondes Nederlands kampioen in zijn vak. Hij heeft- de afgelopen maanden hard getraind voor de titel 'beste vakman /-vrouw van Europa'. Het Nederlandse team bestond uit 42 kandidaten. In totaal streden ruim 450 kandidaten uit 27 landen in 51 vakken. Nederland behaalde 18 gouden, 4 zilveren en 4 bron zen medailles. Bovendien kunnen 22 Nederlandse jongeren zich excel lent vakman noemen, door hun bovengemiddeld score. EuroSkills zijn de Europese kam pioenschappen voor het vakman schap. Elke twee jaar strijden hon derden jonge vakmensen in ver schillende vakgebieden tegen el kaar om de titel 'beste vakman/ -vrouw van Europa'. De wedstrijden promoten het be roepsonderwijs, bevorderen de vaktrots en de talentontwikkeling van jonge professionals. Alle prestaties van het Nederland se EuroSkillsteam zijn op internet terug te vinden op: http://www.euroskills-team.nl/ Ze vindt het een gemiste kans. „We hadden vooraf meer aandacht moe ten besteden aan methoden om na te gaan wat het Fietsjaar zou kun nen opleveren. Nu moet je vaststellen dat we wat dat betreft toch een beetje in het duister tasten." Margot Tempelman, coördinator van het Ken niscentrum Kusttoerisme van de Hogeschool Zeeland, werkt aan een evaluatie van het Jaar van de Fiets. Het debat van gisteravond is een van de bouwstenen ervoor. Tempelman is nog volop bezig met het verga ren van informatie voor haar nabeschouwing op het Fietsjaar. Een aantal conclusies ligt voor de hand. Het was de bedoeling dat de ei gen bevolking, recreanten en toeristen Zee land in 2010 als het ware door de spaken van een fietswiel zouden zien. Tempelman: „Dat is zeker gelukt. Er zijn enorm veel activiteiten georganiseerd. Het is alleen jammer dat de sa menwerking hier en daar niet optimaal was. Je moet dus constateren dat je met het Fiets jaar nóg meer had kunnen bereiken als die sa menwerking wél beter was verlopen. Dat kan dus een aandachtspunt zijn voor vergelijkbare activiteiten, zoals het Zeeuws Jaar van het Wa ter in 2012." Het is jammer, meent Tempelman, dat het niet nodig is gevonden te meten wat het Fiets jaar heeft opgeleverd. Achteraf krijg je daar van geen compleet beeld. Je moet je meetin strumenten tijdig opstellen." Ze verwijst naar de wielerklassieker Amstel Gold Race, waar van de organisatie met enige regelmatig laat onderzoeken wat de baten zijn. „Zo kun je ook een goede afweging maken tussen kosten en opbrengsten. Je kunt je voorstellen dat een evenement of een thema waaraan een hele boel kan worden opgehangen, uiteindelijk per saldo geen geld oplevert, maar van. belang is voor de sociale samenhang. Dan kun je op ba sis daarvan afwegen of je er wel of geen tijd of geld in steekt. Dat is een prettige legitima tie. Maar dan moet je wel meten." Veiligheid in het fietsjaar. Sterre Maalderink uit Middelburg: „Zo'n helm zofgt er voor dat je geen gat in je hoofd hebt als je valt." foto Lex de Meester Deelnemers aan de toertocht Giro di Schouwen-Duiveland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3