Verruim bloktijden brug bij Sluiskil' Lege winkel verandert in kerststal Twee vuurwerkshows ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 Zee 22 \CTIE NODIC 'Ook oplossing voor opstoppingen wegen over sluizen Terneuzen', stellen CDA'ers Scheele en Lippens Man (51) opgepakt voor bedreigingen Reünie levert geld op voor kinderboerderij Vierduizend euro voor Kinderen Kankervrij Dinsdag 14 december 2010 Zeeüws-Vlaanderen heeft primeur met routes voor bikers 17 Energiebedrijf trekt definitief stekker uit biodieselfabriek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf SLUISKIL - De bloktijden waarop de brug bij Sluiskil altijd toeganke lijk is voor autoverkeer, moeten uit gebreid worden. De Terneuzense CDA-raadsleden Jaap Scheele en Ronald Lippens vinden die nu te beperkt. Ze hebben in vragen aan B en W aangedrongen op actie. Rijkswaterstaat hanteert al van vóór 1984 dezelfde bloktijden voor de brug bij Sluiskil, weten Lippens en Scheele. De brug blijft zowel in de ochtend- als de middagspits twintig minuten gesloten voor gro te schepen, van 7.40 tot 8.00 uur en van 16.40 tot 17.00 uur. Het au toverkeer kan dan 'lekker' doorrij den. Sinds 1984-is het aantal verkeersbe wegingen echter sterk toegeno men, stellen de twee CDA'ers. De aloude bloktijden zijn daardoor volgens hen achterhaald. Dat blijkt dagelijks, niet alleen voor de brug Sluiskil waar automobilisten zeker een kwartier tot twintig minuten moeten wachten als de brug open gaat. Ook op de wegen over het sluizencomplex bij Terneuzen zijn de gevolgen goed merkbaar. Op stoppingen zijn daar tegenwoordig in de ochtend- en avonduren aan de orde van de dag, kan iedere weggebruiker vaststellen. Automobilisten uit Terneuzen en ook van ver daarbuiten nemen lie ver de alternatieve route door de stad Terneuzen, via de F. J. Haar- manweg, en over het sluizencom plex dan dat zij grote kans lopen lange tijd voor de brug bij Sluiskil te moeten wachten. Niet alleen au tomobilisten hebben daar last van, ook de hulpdiensten ondervinden hinder, vrezen de raadsleden. Zij willen van het college van B en W weten of ambulances, politie en brandweer bij spoedritten nog wel op tijd over de sluizen kunnen ko men. Over vier a vijf jaar zijn de files voor de brug bij Sluiskil verleden tijd. De voorbereidingen voor de bouw van een tunnel zijn volop gaande. Scheele en Lippens jui chen dit toe, maar vinden dat op korte termijn actie moet worden ondernomen om het fileleed te verzachten. De gemeente Terneu zen. moet volgens hen in de slag met Rijkswaterstaat om de bloktij den voor de brug bij Sluiskil te ver ruimen, zodat ze beter aansluiten bij de huidige verkeersdrukte. Dat zal ook de wegen over de sluizen bij Terneuzen ontlasten, voorspel len Scheele en Lippens. door Martijn de Koning OOSTBURG - Maak van de nood een deugd, dacht de stadsraad van Oostburg. Je kan natuurlijk klagen over de leegstaande winkelpanden in het centrum, maar je kan er ook iets leuks mee doen. Kinderen van de drie plaatselijke basisscholen (De Berenburcht, Sint Bavo en De Drieklank) hiel pen gisteren daarom bij het versie ren van vier lege winkels op de Markt en het Eenhoornplein. De kinderen gingen, naar eigen idee, aan de slag met kerstversiering en verlichting. De lampjes zijn de ko mende weken aan van vijf tot elf uur 's avonds en maken het cen trum daardoor wat gezelliger. De versiering blijft hangen tot 10 januari. Daar blijft het niet bij als het aan de stadsraad ligt. Het bestuur kijkt daarna of verenigin gen of verzamelaars behoefte heb ben aan het gebruik van de win kels als bijvoorbeeld etalage of ten toonstellingsruimte. Verder is de stadsraad bezig met een groenproject. In het centrum komen in het voorjaar enkele tien tallen fietsen met bloemenman den te staan. De fietsen worden door leerlingen van het Zwin Col lege, in het kader van hun maat schappelijke stage, gespoten. Pauline (links), Mark en Mariëlle van basisschool De Drieklank helpen ouders van die school bij het inrichten van een leeg winkelpand op de Markt. Tot 10 januari doet de winkel dienst als kerststal. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Een Terneuzenaar (51) zit voorlo pig vast, omdat hij wordt verdacht van diverse mondelinge bedreigin gen en een mishandeling. Tegen hem zijn zes aangiftes gedaan. Hij zou twee buren verbaal hebben be dreigd en drie medewerkers van publieke instanties. De verdachte zou ook een 21-jarige vrouw heb ben mishandeld. Het laatste ligt in de relationele sfeer. De man is don derdag al aangehouden in het poli tiebureau van Terneuzen. TERNEUZEN De opbrengst van de reünie vorige maand van inwoners van Boeren- gat en leerlingen van de school in De Knol, gaat naar de kinderboer derij in Terneuzen. Het gaat om 1700 euro. De reünie werd vorige maand gehouden in de Dow-boer- derij, bij het voormalige Boerengat. „Iedere bezoeker heeft een tientje ingelegd", vertelt initiatiefnemer Adri de Bruijne. „Doordat Dow de meeste kosten betaald heeft, heb ben we dit overgehouden." TERNEUZEN Een actie in Terneuzen voor Kinde- renKankervrij (KiKa) heeft vierdui zend euro opgeleverd, waarvan be drijven 3700 euro voor hun reke ning namen. Het resterende bedrag is zaterdagavond opgehaald op een grote bingo- en loterij-avond in ca fé 't Keldertje. Initiatiefneemster Ti ny Versluis van binnenvaartbedrijf Concorde Tankvaart is blij verrast met de hoge opbrengst. „Ik had dit zeker in deze economisch moeüif- ke tijden niet verwacht." OOSTBURG/TERNEUZEN - Liefheb bers van vuurwerk kunnen mor gen en overmorgen terecht op vuurwerkshows in Oostburg (ter rein SV Oostburg) en Terneuzen (terrein W Terneuzen). De show van Belderok in Oost burg begint om 19.30 uur op het voetbalveld aan de Baljuwvelters- weg. De toegang is gratis. Tijdens de 45 minuten durende show wordt het siervuurwerk ge presenteerd zodat iedereen zijn keuze kan maken voor het vuur werk wat op 29, 30 en 31 december bij Belderok gekocht kan worden. Wie niet wil wachten op de vuur werkshow kan op de website www.belderok.nl het complete as sortiment online bekijken en be stellen. De vuurwerkshow van het Feest beest in Terneuzen begint om 19.00 uur. Bestellingen zijn bij de ze winkel ook mogelijk via www.vuurwerkkeizer.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39