lalle macht Jort 27 Van der Meet treft jonkie in eerste ronde Speedowedstrijd prooi voor Van Gemert en De Ridder :R Nieuwe ledenraad Park kopt Manchester United langs Arsenal WK zeilen in Bruinisse Koppositie is enige troost voor Bobouh 15 15 1'5 dinsdag 14 december 2010 De ledenraad van Ajax bestaat uit 24 personenAcht zetels komen vandaag vrij. Het is geen uitgemaakte zaak dat die door de mannen die door Johan Cruijff naar voren zijn geschoven worden ingenomen. Zes van de bewuste acht personen stellen zich namelijk opnieuw verkiesbaar. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Algemeen directeur Rik van den Boog van Ajax heeft wijze lessen geleerd van de aanstel ling van Martin Jol. „De nieuwe trainer moet zich naar het beleids plan schikken en niet andersom." Van den Boog deed de uitspraak gistermiddag op de algemene ver gadering van aandeelhouders in de Arena. Eenmaal per jaar krijgen de aandeelhouders van de Amster damse club de gelegenheid om vra gen te stellen aan de directie en de Raad van Commissarissen. Invloed op het beleid hebben de aandeelhouders echter niet, omdat de vereniging Ajax met 72 procent grootaandeelhouder is van de NV Ajax. Normaal gesproken is er bij de vergadering van aandeelhou ders ook een afgevaardigde van de technische staf, maar die ontbrak gistermiddag. „We hebben mo menteel geen technisch directeur en de aangewezen persoon om in deze situatie te spreken zou Frank de Boer zijn, maar hij kan niets over het verleden zeggen", aldus Ajax-voorzitter Uri Coronel. Van den Boog benadrukte dat De Boer interim-trainer is en niet de nieuwe hoofdtrainer. „De Boer staat wel op de short-list, maar we willen de tijd nemen om een goe de beslissing te nemen. De nieuwe trainer krijgt ook zeker niet alle technische macht in handen. De interim-oplossing werkt goed, dus we kunnen zorgvuldig zoeken." Het contract van Jol liep tot medio 2011 en naar verluidt ontvangt de Scheveninger tot het einde van dit seizoen salaris van Ajax. Het jaarin komen van de trainer bedraagt zo'n drie miljoen euro. Van den Boog wilde echter geen duidelijk heid verschaffen over de voorwaar den waaronder Jol zijn verbintenis had ingeleverd. „Beide partijen zul len daar geen mededelingen over doen." De directieleden Jeroen Slop en Henri van der Aat zagen vorig boekjaar af van bonussen, terwijl ze daar wel recht op hadden. Ajax leed over het seizoen 2009-2010 een verlies van 22,8 miljoen euro en Slop en Van der Aat vonden het niet gepast om na zo'n megave- rlies een bonus op te strijken. Cor onel zei dat er voor de toekomst werd gekeken naar een bonusstel sel dat pas in werking treedt als er operationele winst wordt ge maakt. Namens de Vereniging voor Effec tenbezitters werd geen decharge aan directie en de Raad van Com missarissen van Ajax verleend. „Wij vinden dat het aan de direc tie is om te bepalen hoeveel macht een trainer krijgt. Je kunt ook nee zeggen tegen Jol. Verder is ook het financiële beleid niet fraai." Vanavond komt de ledenraad van Ajax bijeen. Daar worden nieuwe leden gekozen. Johan Cruijff pleit te recent voor oud-spelers in de le denraad om de Ajax-cultuur terug te brengen en te bewaken. Op verzoek van Cruijff hebben oud-spelers Aron Winter, Keje Mo lenaar, Edo Ophof, Peter Boeve, Barry Hulshoff, Ko Meijer, Dick Schoenaker en voormalig jeugdtrai ner Dirk Groot zich kandidaat ge steld voor de verkiezingen van de ledenraad. De bijna zeshonderd le den van de Amsterdamse club mo gen vanavond in de Arena bepalen of het erelid zijn zin krijgt. Cruijff komt waarschijnlijk zelf ook zijn stem uitbrengen. Hij vindt het belangrijk dat oud-spe lers meer macht bij Ajax krijgen. Als het aan hem ligt, treden er in de toekomst ook oud-voetballers toe in de Raad van Commissaris MANCHESTER - Arsenal-doelman Wojciech Szczesny is kansloos op een kopbal van Ji-Sung Park van Manches ter United. De topper in de Engelse Premier League tus sen Manchester United en Arsenal eindigde gisteravond in een 1-O-zege voor de thuisclub. Manchester Uni- ted-spits Wayne Rooney miste een kwartier voor tijd een strafschop, die makkelijk was gegeven na een handsbal van Gaël Clichy. Bij United stond Edwin van der Sar onder de lat. Arsenal-spits Robin van Persie viel 25 minuten voor tijd in. foto Jon Super/AP door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Tijdens de loting van de Reaal Tennis Masters is de ne gentienjarige Angelique van der Meet gisteren aan de vijfjaar jonge re Indy de Vroome gekoppeld. Mocht de speelster uit 's-Heer Abtskerke haar partij in de eerste ronde winnen, dan treft ze Arantxa Rus, de nummer één van de plaatsingslijst. Rus stroomt pas in de tweede ron de in. De Zierikzeese Lesley Kerkhove, die eveneens negentien is, zal mor gen in het Rotterdamse Topsport centrum beginnen tegen Nicole Thijssen. Als zij de tweede ronde haalt, speelt ze een dag later tegen Michaëlla Krajicek, die ook voor de eerste ronde een bye heeft Voor Van der Meet wordt het haar eerste deelname aan de Masters. Kerkhove was er al eens eerder bij. In 2007 ontmoette ze Krajicek in de eerste ronde. Ze verloor wel, maar verkocht haar huid duur: 7-5 6-4. Het toernooi dat zowel bij de man nen als vrouwen sterk bezet is, be gint morgen. De finales zijn zon- BRUINISSE - Het Wereldkampioen schap zeilen in de RS Feva-klasse komt deze zomer naar Bruinisse. De wedstrijd wordt van 22 tot 29 juli 2011 gevaren op het Grevelin- genmeer en de uitvalsbasis is de jachthaven Bruinisse. Het is voor het eerst dat het WK naar Nederland komt. „En daar zijn we heel trots op", zegt Henk Gravestein van jachthaven Bruinis se. De Feva-klasse is de grootste jeugdklasse tot 16 jaar in Europa. Het minimum aantal deelnemers is 150 boten. Maximaal kunnen 220 boten meedoen. „Het is in de zeilwereld een heel belangrijk kam pioenschap", zegt Gravestein. www.RSsailing.org door Rob Vermeulen MIDDELBURG - Melle van Gemert en Ruden de Ridder hebben bei den tijdens de tweede Speedowed strijd van dit seizoen het leeftijds record gebroken op de 50 meter vlinderslag. De jongens van de Stormvogel uit Vlissingen bleven de concurrentie ver voor. Van Gemert (38.02) en De Ridder (33.06) zullen begin vol gend jaar de strijd aangaan met de rest van zwemmend Nederland tij dens de landelijke jaargang finales in Leiden. Bij de jongste minioren was leroen Aerssens (Scheldestoom) in Oostburg op al zijn afstanden de snelste, in Kapelle was deze eer weggelegd voor Melle van Gemert. Annabel van Zetten (Luctor) won in dezelfde leeftijdsgroep alle af standen bij de meisjes. De strijd bij de negenjarigen werd gewonnen door Roos van Marre- wijk (Bevelanders) en Lara de Jong (Scheldestroom). Zij werden op de voet gevolgd door Chiara Kuijt (Ganze), Kyra Marinissen (Luctor) en Noa Tanghe (Schele- stroom). Op de 200 meter vrijeslag en de 100 meter vlinderslag bij de meis jes ging de overwinning naar Eve lien van Kerckhoven (Honte). Haar leeftijdsgenoot Laura Nieuw- land (Stormvogel) was de snelste in Kapelle, maar haar tijd was min der snel dan die van de Zeeuws-Vlaamse. Bij de oudste minioren was lom- me Bruijnzeel (Schelde) de snelste op alle programmanummers. In Kapelle won Luctoriaan Mika Ma- thia de 200 meter vrijeslag, lozua Leenheer (Stormvogel) won de zware 200 meter vlinderslag. MIDDELBURG - De kop van het PZC-topscorersklassement gaf nau welijks verschuivingen te zien in het afgelopen, enigszins gebroken voetbalweekeinde. De koppositie van Morad Bobouh kwam niet in gevaar. Dat geldt als enige troost voor de aanvaller, want hij kwam zondag niet tot sco ren en verloor bovendien met zijn ploeg Zeelandia Middelburg op ei gen veld met 0-2 van Dosko, dat daarmee ook nog 's de leiding over nam in de derde klasse. Bobouh bleef door zijn vijftien doelpunten staan op 22,5 punten. Vosmeer-spits Rachid Bouhouda- ne kwam door zijn doelpunt tegen Mevo een punt naderbij en staat nu op 21. Kyle Doesburg (Goes) meldde zich in de top vijf door zijn goal in de topper tegen EBOH. Hij staat nu op tien goals, goed voor vijftien punten. 1 Morad Bobouh Zeel. Middelburg 2 Rachid Bouhoudane Vosmeer 3 Frank van der Helm Zierikzee 4 Timmy Goossens Philippine 5 Kyle Doesburg Goes Lodewijk van Keeken IJzendijke 7 Niels Kole Wemeldinge Mariusz Mosiej Kwadendamme 9 Maarten Griep Heinkenszand 10 Peter Dieleman Zaamslag Ronald Zwager Duiveland Menno de Nooijer De Noormannen Pieter de Munnik DFS Sebastian Lagrand Hoedekenskerke Jaimyde Visser Axel JordenTakiddine RIAW Wesley van Effrinck Zeeland Sport per 13-12-2010 klasse goals factor totaal 3A zon 1,5 22,5 4B zat 21 1 21 4B zat 20 1 20 5A zon 16 1 16 2E zon 10 1,5 15 5A zon 15 1 j 4A zat 14 1 j 14 5B zon 14 1 14 3A zat 9 1,5 j 13,5 IC zat 6 2 12 2É zat 8 1,5 12 2E zat 8 1,5 12 3A zat 8 12 4A zat 12 1 5 12 3A zon 8 1,5 12 4A zon 12 1 12 5A zon 12 1 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35