Mogelijkheid uitgekamd, zonder resultaat Ook goede reddingshonden vergissen zich soms geland 121 Nieuwe oogst Spaanse Sinaasappels en Mandarijnen op smaak geselecteerd. Zuivering Bath functioneert weer normaal Snerttocht voor jong en oud door Oud-Vossemeer Gemeente geeft kavels uit in wijk Stadszicht II Schilderijen van Thoolse dieren Thoolse dirigent begint christelijk jongerenkoor op Walcheren De politie houdt rekening met alle mogelijkheden, ook dat ze op de trein is gestapt, of elders onderdak heeft gevonden. Maar er is niets wat daar op wijst. Drie Zeeuwse vrijwilligersorganisaties boden spontaan hulp aan met reddingshonden. Met in totaal negentien honden zochten ze in parken, langs water gangen en in buurten waar de vrouw in het verleden woonde. foto Rolf de Feijter De samenwerking met de politie was grandioos. „Het liep als een geoliede machine." Olga Franse, coördina tor van de drie Zeeuwse organisa ties die zondag met hun reddings honden te hulp schoten, is vol lof over de manier waarop in Middel burg naar de vermiste mevrouw Van Baaien is gezocht. Al zat ook Franse maandag met de kater dat het allemaal nog niet had mogen baten. Toen haar Reddingshondenwerk groep Zeeland, de RHWZ, hoorde door Carla van de Merbel middelburg - Walcheren krijgt er een nieuw koor bij. De Thoolse musicus en dirigent Peter Wilde man begint hier een christelijk jon gerenkoor. Donderdag 27 januari staat de eerste repetitieavond ge pland, in Middelburg. De term jongerenkoor kan ruim worden genomen. De leeftijdscate gorie voor leden is 16 tot 46 jaar. Inmiddels hebben al bijna vijftig mensen zich aangemeld voor het Walcherse Jongerenkoor. Volgens Wildeman zit daar veel 'oudere jeugd' onder. Meer leden, vooral mannelijke, zijn welkom. Het repertoire van het nieuwe koor bestaat uit christelijke liede ren. De ene helft zijn eigentijdse dat in Middelburg een bejaarde vrouw zoek was, bood die onmid dellijk hulp aan, samen met de twee zusterorganisaties: de Delta Reddingshondengroep (DRG) en de Zeeuwse afdeling van de Red dingshondengroep Duiven. „Dat doen wij altijd, wanneer er een reële kans is iemand te vinden." Die hulp kwam de politie als ge roepen. De drie vrijwilligersclubs struinden met hun honden, collies en retrievers, de hele dag door par ken, door woonbuurten en langs watergangen. Ook de woning van geestelijke liederen als het 'Onze Vader', 'Het pad in mijn leven' en psalmen. De andere helft klassieke geestelijke liederen als 'Die Al macht' van Schubert, 'Halleluja' van Handel en 'All things bright and beautiful' van Rutter. Het Walchers Jongerenkoor gaat één keer in de drie weken repete ren. Volgens Wildeman is deze fre quentie voor veel leden mede re den om mee te doen. „Je zit er niet elke week aan vast." Het bete kent wel dat er thuis - met cd - ge oefend moet worden. Er staan al twee data op de con certagenda van het nieuwe koor: het eerste is op 5 november in de Nieuwe Kerk in Middelburg en het tweede op 3 december in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. de vermiste vrouw werd nog eens grondig doorzocht. „Wanneer er gens een mens zit of ligt, dan rui ken onze honden dat meteen, maakt niet uit of-ie nog leeft of al is overleden. Daar zijn ze op ge traind." Vroeg in de avond was er even de schijn van resultaat. Bij de Zwerfruststraat vertelden enkele honden dat daar mogelijk iemand in de sloot lag. Maar nadat duikers te water waren gegaan, bleek dat vals alarm. „Zoeken in water is één van de moeilijkste opdrachten", zegt Fran se. „Sommige honden zijn daar speciaal voor opgeleid. Maar ook die kunnen zich vergissen. Het kan gebeuren dat ze op metaangas reageren. Of op iets anders wat heel erg op menselijke geur lijkt." Maandag bleven de reddingshon denclubs stand by. Maar ze hoef den niet meer op te draven. Zou ook niet zo gemakkelijk zijn ge weest als zondag. „Want onze mensen hebben ook een baan. Wij doen dit werk als professio nals, maar we zijn wel allemaal vrijwilligers." dinsdag 14 december 2010 bath - Hoewel de oorzaak nog niet bekend is, heeft Waterschap Brabantse Delta de verstoring van de rioolwaterzuiveringsinstallatie bij Bath onder controle. Het zuive ringsproces is zo goed als hersteld. Later deze week moet het weer he lemaal normaal functioneren. Donderdagavond constateerde het waterschap de verstoring. Het be treft het gedeelte van het zuive ringsproces waarin stikstof uit het afvalwater wordt gehaald. De rest van de rwzi deed het wel goed. Inmiddels is het proces dusdanig hersteld dat er weer stikstof uit het water kan worden gehaald. Hoe het mis kon gaan, is nog niet dui delijk. Het waterschap heeft daar onderzoek naar uitgevoerd. De re sultaten daarvan laten nog op zich wachten. oud-vossemeer - Wandelsport- club Vosmeer houdt dinsdag 28 de cember zijn jaarlijkse snerttocht door en rond Oud-Vossemeer. De vijf kilometer lange tocht start om 18.30 uur bij dorpsliuis De Vos- senkuil aan de Bou-Kooyman- straat 48. De tocht is bedoeld voor jong en oud en is dus ook prima af te leggen in gezinsverband. De deelnemers worden onderweg met warme en koude lekkernijen verwend. Het is ook mogelijk om zelf een groep van ongeveer tien personen samen te stellen. Elke tien minuten vertrekt een groep. tholen - De gemeente Tholen gaat weer kavels uitgeven in de wijk Stadszicht II. Het gaat om acht stukken grond aan de Zwink en de Spin, pal tegenover het Wes terpoort College. De kavels variëren in grootte van 429 tot 622 vierkante meter. Ze zijn bedoeld voor de bouw van vrijstaande woningen. Belangstel lenden kunnen hun interesse nog de hele maand kenbaar maken. Be gin januari wordt er geloot. In Stadszicht II komen een kleine driehonderd woningen. Sjaloom Zorg liet onlangs weten in de wijk ook een appartementencomplex te bouwen, waar 36 cliënten kun nen gaan wonen. sint-Maartensdijk - De kunstena ressen Marian Beijersbergen en Si- mone Keus exposeren tot en met 28 januari in multifunctioneel cen trum Scaldis Naturalis aan de Kas- telijnsweg in Sint-Maartensdijk. De tentoonstelling bestaat uit olie verfschilderijen van dieren die op Tholen en Schouwen voorkomen. Scaldis Namralis is elke zaterdag ge opend van 11.00 tot 16.00 uur. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33