Heel Middelburg werd 2 o I zeeland eenjSf Bloktijden brug van Sluiskil moeten ruimer om automobilist te plezieren (37 Euphonia speelt in Goese Bethelkerk Kinderkerstfeest in de Nicolaaskerk Voices Forever zingt in Kruinings dorpshuis Brassband Excelsior geeft concert in kerk VERMISSING Al enkele uren na de verdwijning van de bejaarde vrouw sloeg de politie groot alarm. Meestal gebeurt zoiets pas na een etmaal. „Maar hier speelden zorgwekkende omstandigheden." Muur bij kinderdagverblijf ingestort dinsdag 14 december 2010 waar staal het mooiste laatgotische sladspateis van Noord-west Europa? üs- GOES Muziekvereniging Euphonia geeft vrijdag 24 december acte de presen ce tijdens de kerstnachtdienst in de Bethelkerk aan de Beatrixlaan in Goes. Vanaf 22.00 uur brengt de vereniging tijdens de dienst beken de kerstliederen. De volgende ochtend zingt evange lisatiekoor Halleluja vanaf 10.00 uur bekende kerstliederen tijdens de kerstdienst In beide diensten gaat dominee G. van de Wetering voor. STELLING Reageer: 'De toeristische plannen bij Sint-Maartensdijk zijn goed voor Tho- len.' www.pzc.nl/tholen THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Thoolse tip? Bellen kan ook! 0113-315673. KORTGENE Vrijdag 24 december kunnen kinde ren terecht op een kinderkerstfeest in de Nicolaaskerk in Kortgene. Het feest 'Welkom in de stal' wordt vanaf 16.30 uur gevierd. Het is een korte sfeervolle bijeen komst in een echte stal met een kring van kaarsen, een mooi ver haal, stilte en muziek. KRUININGEN Het ensemble Voices Forever uit Sint-Petersburg treedt woensdag 22 december op in het Dorphuis in Kruiningen. Vanaf 20.00 uur geeft het Russische gezelschap aan de Berghoekstraat 3 een kerstconcert. Voices Forever doet Nederland voor de derde keer aan. De drie so listen van Voices Forever hebben aan het conservatorium gestu deerd. De toegang is gratis. www.voices-forever.webs.com KLOETINGE Brassband Excelsior geeft zondag 19 december vanaf 16.00 uur een kerstconcert in de Geerteskerk in Kloetinge. Bart van Neyghem leidt de band. Gastsoliste Ellen Schafraet speelt harp. Als toegangsprijs wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd. Samen met de brassband zal de harp te horen zijn in Danse Sacrée van Claude Debussy. Verder begeleidt Schafraet op harp twee solisten van de brassband: Cindy de Klerk op bugel en Rob Geervliet op euphonium. www.brassbandexcelsior.nl door Henk Postma Zou ze in de trein zijn ge stapt? Naarmate de zoek acties naar de bejaarde mevrouw Nelly van Baalen-de Kok (79) vruchtelozer leken, won in Middelburg de ge dachte terrein dat ze misschien el ders onderdak had gevonden. De politie keek maandag in Mid delburg nog wel uit naar de ver miste vrouw. Bikers inspecteerden brandgangen en afgelegen plekjes. Agenten reden met een foto van haar op zak. „Maar de mogelijkhe den zijn wel zo'n beetje uitgeput", verzuchtte politiewoordvoerdster Mireille Aalders. Van een grote opsporingsactie was maandag dan ook geen sprake meer. „We hebben erg ons best ge daan. Heel Middelburg uitgekamd. Maar zonder resultaat." De politie houdt rekening met alle mogelijk heden, ook dat ze op de trein is ge stapt, of elders onderdak heeft ge vonden. „Maar", zegt Aalders, „niets wijst daar op." Wel is contact gezocht met de Spoorwegpolitie. Ook in Brabant is de politie extra alert. De vermis te vrouw lijdt aan de ziekte van Alzheimer. Zaterdagmiddag om half vijf glipte ze weg uit haar wo ning aan de Diamant, waar ze werd verzorgd door haar man. Sindsdien is niets meer van haar vernomen. Al enkele uren na haar verdwij ning sloeg de politie groot alarm. Meestal gebeurt zoiets pas na een etmaal. „Maar hier was sprake van zorgwekkende omstandigheden", zegt Aalders. „We hoorden dat ze in zeer verwarde staat verkeerde. Gezien haar leeftijd en de kou, was het van belang haar nog voor de nacht te vinden." Toen dat niet lukte, werd even na middernacht een politiehelikopter ingezet: de Eurocopter 135, bestuurd door de Vlissingse pilote Anne Klaaijssen. Eurocopter laag boven Middelburg Daar zit een infrarood-camera in, die 's nachts zelfs van kilometers afstand nog kan zien of iemand in z'n neus peutert. Zelfs wanneer ie mand al een tijdje levenloos onder water ligt, kan de camera dat zien. Ook zondag hing de heli kopter urenlang boven Middelburg, soms erg laag om rietkragen opzij te blazen. „Heel Middelburg is met de came ra bekeken, maar er was niets op merkelijks te zien." Zondag kwamen ook vrijwilligers organisaties te hulp met reddings honden. Er kwamen er negentien in actie, onder meer in parken, langs watergangen en bij huizen waar de vrouw ooit woonde. Op aanwijzing van honden en van tipgevers kamden brandweerdui kers een aantal sloten uit. Al met al waren dertig politieagenten in touw. Ook buurtbewoners hielpen mee zoeken, onder meer door in winkels, en aan taxi- en buschauf feurs een foto met signalement te laten zien. Uit heel Middelburg, zelfs uit Westkapelle, kwam een tiental tips van mensen die meenden de vrouw te hebben gezien. Maar die boden geen aanknopingspunten. WOONE Ülmarsaki tr meer informatie: www.wooneco.r T 0118 442200 Start verkoop! Datum: 16 december a.s. Tijdstip: 19.00-22.00 uur Locatie: Dorpshuis te. Grijpskerke (Kerkring 1) Brandweerduikers op zoek in een sloot bij de Nassaulaan. foto Rolf de Feijter door Harmen van der Werf SLUISKIL - De bloktijden waarop de brug bij Sluiskil altijd toeganke lijk is voor autoverkeer, moeten uit gebreid worden. De Temeuzense CDA-raadsleden [aap Scheele en Ronald Lippens hebben bij het col lege van B en W aangedrongen op actie. Rijkswaterstaat hanteert al van vóór 1984 dezelfde bloktijden voor de brug bij Sluiskil, weten Lippens en Scheele. De brug blijft zowel in de ochtend- als de middagspits twintig minuten gesloten voor gro te schepen, van 7.40 tot 8.00 uur en van 16.40 tot 17.00 uur. Het au toverkeer kan dan 'lekker' doorrij den. Sinds 1984 is het aantal verkeersbe wegingen echter sterk toegeno men, stellen de twee CDA'ers. De aloude bloktijden zijn daardoor volgens hen achterhaald. Dat blijkt dagelijks, niet alleen voor de brug Sluiskil waar automobilisten zeker een kwartier tot twintig minuten moeten wachten als de brug open gaat. Ook op de wegen over het sluizen- complex bij Terneuzen zijn de ge volgen goed merkbaar. Opstoppin gen zijn daar tegenwoordig in de ochtend- en avonduren aan de or de van de dag, kan iedere wegge bruiker vaststellen. Automobilis ten uit Terneuzen en ook van ver daar buiten nemen liever de alter natieve route door de stad Terneu zen, via de F. Haarmanweg, en over het sluizencomplex dan dat zij grote kans lopen lange tijd voor de brug bij Sluiskil te moeten wachten. Over vier a vijf jaar zijn de files voor de brug bij Sluiskil verleden tijd. De voorbereidingen voor de bouw van een tunnel zijn volop gaande. Scheele en Lippens jui chen dit toe, maar vinden dat op korte termijn actie moet worden ondernomen om het fileleed te verzachten. MIDDELBURG - Een groot deel van een oude tuinmuur bij kinderdagverblijf Villa Valentijn aan de Rouaansekaai in Middelburg is gisterochtend vroeg in gestort. Buurtbewoners hoorden rond 6.15 uur dat de muur tussen de speelplaats van Villa Valentijn en de Kuiperspoort omviel. Ruim vijf meter muur is ingestort, waarschijnlijk als gevolg van de vorst. foto Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32