in Boliviaanse stad ceeland 119 Oplossing voor recreatief vissen in combinatie met aalbeheerplan Pauze in debat rond de Aldl Onderzoek diensten op dorpen tilroeot Nog geen verhoging prijs bedrijfsgrond Winnen doe je bij OE MEE'. dinsdag 14 december 2010 B Maaike is al ingeburgerd in Sucre. Op straat danst ze mee in traditioneel Boliviaans kostuum, foto's Maaike Wijnstra door Luc Oggel GOES - Zeeuwse recreatievissers die hun hobby met staandwant of fuiken uitoefenen, kunnen dat on der voorwaarden blijven doen. Als gevolg van het aalbeheerplan dat op 1 januari in werking treedt, was het aanvankelijk verboden om met ingang van die datum recrea tief te vissen met vaste vistuigen in de kustwateren en de visserijzo ne. Er zouden namelijk wel eens palingen in de fuiken of staand want kunnen komen. Het aange kondigde verbod leidde tot veel protest. De toenmalige minister Gerda Verburg gaf daarop de Gro ningse gedeputeerde D. Hollenga opdracht om met een advies te ko men waarmee de recreatievissers worden ontzien. Hollenga is ook portefeuillehou der Natuur, Visserij en Kennis in het regionaal College Waddenge bied, waar de problematiek ook speelt. In Zeeland gaat het vooral om kustvissers langs de Wester- schelde. Hollenga stelt in zijn advies aan al le gemeentebesturen langs de kust wateren en de visserijzone een vrij stellingsregeling voor van het alge mene verbod. Dat komt er op neer dat de lengte van staandwant per persoon en per adres maximaal honderd meter mag zijn en dat de maaswijdte van fuiken (twee per persoon per adres) minimaal zes centimeter bedraagt. Een combina tie is niet toegestaan. Een andere voorwaarde is dat hob byvissers die van de vrijstellingen gebruik willen maken, dit melden bij het betreffende college van bur gemeesters en wethouders. Die moet op zijn beurt het aantal mel dingen jaarlijks aan de minister rapporteren. Handhaving kan wor den opgenomen in de apv of door politiecontroles. Het voorstel van Hollenga moet overigens nog door de staatssecretaris worden goedge keurd. KORTGENE - De ondernemers van Noord-Beveland en de gemeente Noord-Beveland lassen een pauze in in hun debat rond de eventuele komst van een Aldifiliaal in het hart van Wissenkerke. De Geza menlijke Ondernemersvereniging Noord-Beveland en de gemeente beleggen eind februari een geza menlijke bijeenkomst. Dan zijn de uitkomsten van het Distributie Pla nologisch Onderzoek bekend; een onderzoek dat nagaat hoe het win kelend publiek kan reageren op een supermarkt uit het Aldi-seg- ment en wat de gevolgen kunnen zijn voor de bestaande winkels op het eiland en daarbuiten. Wethou der Adri van der Maas heeft de steun van de gemeenteraad voor de komst van de Aldi. De onderne mersvereniging vreest uitholling van de bestaansmogelijkheden van bedrijven. De GON wil boven dien de bijeenkomst niet laten drukken op de jaarlijkse netwerk bijeenkomst, woensdag 9 februari in De Korenbeurs in Kortgene. KRUININGEN - Reimerswaal ziet nog even af van een progressieve grondprijsverhoging voor bedrij venterreinen per 1 januari. Reden is dat de andere Bevelandse ge meenten daar ook nog niet toe overgaan. In Bevelands verband is afgesproken om de prijzen beter op elkaar af te stemmen, wat in de praktijk neerkomt op een verho ging. Dat moet ertoe leiden dat de gemeenten elkaar niet meer op de prijs beconcurreren. De Reimerswaalse gemeenteraad praat vanavond over de nota grondbeleid 20ii-20t4 en de noti tie grondprijzen 2on. De vergade ring begint om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. WEMELDINGE - Er komt een onder zoek naar welke diensten de bewo ners van Zeeuwse kleine kernen nodig hebben. Het onderzoek gaat uit van Agrimarkt, projectbureau Zeeland en Economische Impuls Zeeland. Edudelta is aangezocht om een on derzoeksplan te maken. Dat vertelt Wilfred van Elzakker, com mercieel directeur bij Agrimarkt BV. Het supermarktbedrijf wil een servicedienst opzetten in Zeeland, die mensen aan huis of op een cen trale locatie van diensten voorziet als boodschappen, bibliotheekboe ken of medicijnen. Van Elzakker lanceerde het idee voor een servicecentrum voor klei ne kernen bij de opening van het Business Center Kruiningen, het zakelijk centrum voor de Zeeuwse voedingsindustrie in het stations gebouw. Nadien hebben zich veel bedrij ven, gemeenten en ondernemers bij hem gemeld die interesse heb ben in het inititatief en die willen bijdragen, zegt Van Elzakker. Het onderzoek moet begin volgend jaar plaatsvinden. Agrimarkt wil daar aanknopingspunten in vin den om een nieuwe distributie vorm te kunnen opzetten voor mensen in buitengebieden. Maaike: „Bolivia is vetug. Het is echt geen Peru en Colombia waar je als toerist op je tellen moet passen." ns KANJER naar BNATIONALiH POSTCODE B LOTERIJ DEELNAMEVANAF18JAAR. DE ONTVANGEN SMS IS GRATIS. KIJKVOORDEALGEMENEVOORWAARDENOPWWW.POSTCODELOTERIJ.NL walslraat B1 vlieringen 0118-412370 WWW.Iilrrjf.' lil www.Burobfil.nl namens alle medewerkers prettige feestdagen brilmoda& contactlenzen VAN 1 7 DECEMBER T/M 1 JANUARI 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31