Eindejaarsfeest maakt kans 'Letsel door gladheid kan nalatigheid zijn' Boer zoekt m/v 18 en 19 17 22 Dorpsraad vreest ongelukken op dubbele Sloeweg almanak Maaike verkoopt appelflappen in Boliviaanse stad Dinsdag 14 december 2010 Energiebedrijf trekt definitief stekker uit biodieselfabriek Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl rDANCE Gemeente en politie bekijken nog hoe de openbare orde te bewaken door Frank Balkenende GOES - De kans is groot dat de Su- pervet-eindejaarsparty op de Gro te Markt in Goes doorgaat, maar wel onder strikte voorwaarden. Grootste probleem is dat de politie geen mensen op de been kan brengen als het dance-evenement onverhoopt veel volk trekt. Het nieuwjaarsfestijn moet plaats vinden in een tent voor de cafés Pubbles, Lambik en Nationaal, die ook aan het evenement meewer ken. Enkele jongeren hebben daar voor het initiatief genomen om dat het New Years Event The Ball room in de Zeelandhallen dit jaar niet plaatsvindt. De initiatiefne mers wilden als alternatief eenzelf de dancefeest houden op de Grote Markt, in de geest van het WK-feest afgelopen zomer dat 5000 bezoekers trok. Zo groot mag het niet worden om dat de politie voor dit vrij laat ge melde evenement geen mensen achter de hand heeft om de open bare orde te handhaven als dat no dig mocht zijn. Bij de Zeelandhal len was dat geen probleem, omdat op het privéterrein particuliere be waking werd ingeschakeld. Burgemeester René Verhulst wil er alles aan doen om een kleinere Supervet-party mogelijk te maken. De organisatoren flyeren momen teel al driftig, maar hebben nog geen vergunning binnen. De feest tent waar dj's optreden, biedt plaats aan maximaal 500 bezoe kers. Dat is wat betreft de gemeen te de limiet. Verhulst: „We willen natuurlijk voorkomen dat er straks een enorme toeloop komt van mensen die het evenement willen bijwonen, maar geen entreekaart hebben. We zullen goed moeten bekijken hoe we dat kunnen mana gen. Verder kijkt de brandweer nog naar de veiligheidseisen. Aan de andere kant: mensen komen ge woon naar de markt en dan kun je beter een georganiseerd evene ment neerzetten." NIEUWDORP - De dorpsraad van Nieuwdorp heeft in een zienswij ze op de verdubbeling van de Sloe weg nog maar eens geuit dat zij het onverteerbaar vindt dat op een rotonde bij de Molendijk fietsers en auto's elkaar treffen. Gezien het gebruik van de weg is het volgens de dorpsraad wachten op een on geluk. De dorpsvertegenwoordi gers willen dat bij de Driedijk of Stoofweg een kruising voor fiet sers en landbouwverkeer wordt aangelegd die tevens kan worden gebruikt als ecoduct voor dieren. door Luc Oggel GOES - Gemeenten kunnen wel de gelijk aansprakelijk worden gesteld in geval van letsel of schade door gladde straten. Dat stelt juridisch specialist Theo Zeegers van de Fiet sersbond in het overheidsvakblad Binnenlands Bestuur. Zeegers reageert op een incident in Wilhelminadorp, waarbij een jongen vorige week een dijbeen- breuk opliep bij een val in zijn straat. Zijn ouders stellen de ge meente Goes aansprakelijk, omdat zij vinden dat de gemeente ver plicht is om te strooien. Volgens wethouder Loes Meeuwisse is in het gemeentelijk strooiplan vastge legd dat alleen ringwegen en hoofdroutes in wijken en dorpen worden gestrooid. Bovendien gaf zij aan dat het 'fysiek en financieel ondoenlijk' is om alle straten van zout te voorzien. Volgens Zeegers van de Fietsers Tip? redactie@pzc.nl bond maken inwoners echter een kans als ze kunnen aantonen dat een gemeente of wegbeheerder be wust of onbewust nalatig is ge weest. 'Om curieuze redenen valt gladheid niet onder de aansprake lijkheid voor opstallen, zoals de openbare weg, maar de centrale vraag is of de gemeente een onge val had kunnen voorkomen', be toogt hij. De Fietsersbond heeft inmiddels een meldpunt geopend. - Die met die Poolse; - Die ene engerd, jakkes - Die ene die geen vrouw zoekt, maar gewoon uit de kast moet komen; - Die leuke jongen die elke week ge woon in de kroeg zit en aan elke hand er vijf kan krijgenIngehuurd? Ja, dat moet wel. Om die jonge mei den te laten kijken; - En aaahh, die zielige. Altijd bij zijn moeder gewoond en die is nu dood en nu is hij helemaal alleen. Hij huil de een beetje. Ach gossie. - Die ene leuke. Hij moet alleen zijn haar laten knippen. Woont wel lek ker dicht bij Amsterdam. Kan je nog eens wat anders doen dan op zo'n stomme boerderij rondhangen. - En volgens mij willen ze allemaal met Yvonne jaspers trouwen. Voor wie het nog niet weet. 'Boer zoekt vrouw' is weer begonnen. Elke zondag, na Studio Sport. Dat dan weer wel GOES - Opperste concentratie van Gwen Noo- teboom bij het bedienen van de biertap van Café Baarends in Goes in de voorronde voor de Nationale Biertapwedstrijden 2011. Haar inspanning had resultaat: Gwen won de Zeeuwse voorronde. Sterker, haar collega bij eterij en tapperij Salud uit Scharendijke, Mau rice van Goudhoeve werd tweede. Zij beiden gaan woensdag 2 februari naar de finale in het MECC in Maastricht tijdens de BBB Hore cavakbeurs. Zeeland stelt daar drie kansheb bers voor: naast de nummers 1 en 2 van giste ren ook titelverdediger Dennis Mijnsbergen van Café Oranjeboom uit 's Heer-Hendrikskin deren - gisteren jurylid, rechts op de foto. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29