Nieuwe trainer Ajax krijgt nie Dubai inspireert aan alle kanten 20 I Straf voor epogebruik van 2 naar 4 jaar Volendam laat dure punten liggen Van Praag herkozen als voorzitter KNVB Marcel Lourens jaar langer bij Luctor'88 Schouwse Boys opnieuw onderuit Het is nog geen uitgemaakte zaak dat Frank de Boer ook na de winterstop hoofdcoach van Aiax is. Ajax leed over het seizoen Dat meldt algemeen directeur Rik van den Boog. 22,8 miljoen euro. Del Bosque: geen doping bij Spanje dinsdag 14 december 2010 PARIJS De internationale wielrenunie UCI wil de straf voor het gebruik van epo verdubbelen. De UCI is van plan op korte termijn een voorstel aan de nationale bonden te doen waarbij het gebruik van epo wordt bestraft met een schorsing van vier jaar in plaats van twee. Dat zei voorzitter Pat McQuaid gisteren in de Franse sportkrant L'Equipe. „Het is noodzakelijk dat de nationa le bonden op één lijn zitten met ons", aldus de Ier. McQuaid liet doorschemeren een voorstander te zijn van levenslange uitsluitingen. VOLENDAM FC Volendam is in de Jupiler Lea gue één punt ingelopen op koplo per FC Zwolle. De ploeg uit het vis sersdorp speelde thuis teleurstel lend met o-o-gelijk tegen FC Eind hoven. Volendam staat nog wel tweede en heeft acht punten ach terstand op Zwolle. RKC Waalwijk verloor op eigen veld verrassend met 2-3 van Fortu- na Sittard, Het duel tussen Helmond Sport en Veendam eindigde in een 3-1-zege voor de thuisclub. Emmen-Dord- recht werd afgelast. ZEIST Michael van Praag is tijdens de bondsvergadering van de KNVB herkozen als voorzitter. Dat gebeur de met unanieme stemmen. Paul Verweel en Theo Knopper werd eveneens een nieuwe termijn ge gund als lid van het zevenkoppige bestuur van de voetbalbond. Van Praag volgde in december 2008 Jeu Sprengers op als preses van de KN VB. Hij kreeg vooral uit de hoek van het amateurvoetbal veel lof toe gezwaaid voor zijn functioneren gedurende de voorbije twee jaar. HEINKENSZAND Marcel Lourens staat ook volgend seizoen aan het roer bij Luctor'88. De trainer uit Middelburg is mo menteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de zondag-vierdeklasser uit Heinkenszand. Luctor'88 is de eerste club voor Lourens, die als speler zijn sporen verdiende bij onder meer Veere, Kloetinge en (Zeelandia) Middel burg. Vorige maand pakte hij met Luctor'88 de eerste prijs van het seizoen: de eerste periodetitel in de vierde klasse B. VALKENSWAARD De zaalvoetballers van Schouwse Boys verliezen stilaan het contact met de middenmoot. In de uitwed strijd tegen IFCV/KC Design ging de hoofdklasser opnieuw onderuit: 4-3, na een o-o-ruststand. Martijn van Grunsven opende de score, maar daarna moest Schouwse Boys drie tegentreffers incasseren. Via Kevin Veerhoek en opnieuw Van Grunsven werd het evenwicht her steld en leek het duel op een gelijk spel uit te draaien. In de slotsecon den scoorde IFCV echter nog eens. Wie staan er deze week in het sterrenteam? www.zeeuwsevoetbalawards.nl 22,8 VERGADERING AJAX r 2009-2010 een verlies van Ajax-voorzitter Uri Coronel en algemeen directeur Rik van den Boog gaven gisteren tijdens de aandeelhoudersvergadering tekst en uitleg over de situatie bij de club. foto Olaf Kraak/ANP door Rob de Bruyn DUBAI - Dubai beschikt over de grootste overdekte skibaan van de wereld en over het Hamdan bin Mohammed bin Rashid Sports Complex. Daar vindt vanaf mor gen vijf dagen lang het wereldkam pioenschap kortebaanzwemmen plaats. De tiende editie van het evene ment en de locatie hadden, zo lijkt het, niet beter op elkaar kunnen aansluiten. Want ook het zwem- toernooi belooft groots te worden. Er zijn meer deelnemers dan ooit, uit meer deelnemende landen dan ooit. „Ik verwacht echt een heel sterk toernooi", zei Jacco Verhae- ren gisteren. De technisch direc teur van de KNZB wees nog eens op het besluit van de wereldzwem- bond Fina om het evenement op de kalender te verplaatsen van april - als iedereen allang weer in voorbereiding is op de langebaan- toernooien - naar december; Du bai heeft de primeur. Verhaeren gaf samen met de andere leden van de coachescommissie zelf het advies aan het Fina-bestuur. „De cember is veel beter. Je ziet dat bijna alle topzwemmers er nu zijn, ook veel Amerikanen, die eerder ontbraken op kortebaantoer- nooien." Gelet op het deelnemersveld en de recente sportieve ontwikkelingen, bijvoorbeeld tijdens het EK korte- baan onlangs in Eindhoven, kun nen er in Dubai wel weer eens we reldrecords gezwommen gaan wor den, verklaarde Verhaeren. „Stanis- lav Donets (Russische rugslagspe- cialist) zat er in Eindhoven al erg dichtbij en ook voor hem ligt het accent natuurlijk hier." Sinds het verbod op prestatiebevorderende zwempakken per 1 januari van dit jaar, laten nieuwe records op zich wachten. Over de mogelijkheden van de Ne derlandse zwemmers (zes vrou wen, vier mannen) was Verhaeren weinig uitgesproken. De vrouwen estafetteploeg is natuurlijk een kandidaat voor goud, net als Rano- mi Kromowidjojo op de vrijeslag- nummers. Maar voor de rest? „De kwalificatie-eisen zijn erg streng geweest. Wie hier is, heeft zich echt wel bewezen. En als het goed is, moet het hier nog harder kun nen. Aan de andere kant: het deel nemersveld is echt vele malen ster ker dan op het EK." Aan het zwembad zal het niet lig gen. Dubai heeft na de wereldwij de financiële crisis weliswaar stevi ge zorgen en was gedwongen de organisatie van het WK langebaan van 2013 terug te geven, maar het zwempark ligt er. En ook dit bouwwerk is groots. Hoge, steile tribunes bieden plaats aan tiendui zend toeschouwers. De accommo datie deed de Nederlandse zwem mers en hun coaches gisteren bij de kennismaking denken aan de olympische Water Cube van Pe king. Als dat niet inspireert... MADRID - De Spaanse bondscoach Vicente del Bosque heeft de specu laties dat er ook voetballers zijn verwikkeld in het nieuwe doping- schandaal rond de Madrileense arts Eufemiano Fuentes van de hand gewezen. „Ik heb in mijn 43-jarige loopbaan nog nooit iets verdachts gezien en ik heb het ook niet meegemaakt dat iemand met bedriegerij heeft geprobeerd zich sportief voordeel te verschaffen." Del Bosque reageerde op een ci taat in El Mundo. Deze krant voerde Fuentes spre kend op: „Als ik zou praten dan waren we Europees- noch wereld kampioen." De 55-jarige sportarts zou dat een celgenoot zondag heb ben toevertrouwd, toen hij wacht te op verhoor door de onderzoeks rechter. Later mochten Fuentes en vijf an dere verdachten naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28