jr* 1M OM wil topdeskundigen voor onderzoek Toth Staten moeten Waterdunen afblazen WINTER UITVERKOOP! Opvoeden in Marokkaans gezin te gast Welkom op onze Sjaak van Zee Herenmode i St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes H W T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 dinsdag 14 december 2010 Stem op de beste leraar/lerares van Zeeland! www.pzc.nl/besteleraar O J) door Emiie Calon DEN HAAG - Drie topexperts op het gebied van DNA moeten een oor deel geven over alle onderzoeken naar de moord op Ilonka Toth, zo vindt hofaanklager M. van der Horst. Hij liet gisteren tijdens be handeling van de zaak voor het Haagse gerechtshof weten dat die drie in het openbaar hun bevindin gen moeten uiten. Bijna 2,5 jaar geleden werd op de Noorderbegraafplaats in Vlissin- gen het levenloze lichaam van Ilon ka Toth (42) gevonden. De Middel burgse rechtbank veroordeelde vo rig jaar een 54-jarige Vlissinger voor die moord. Vooral op basis van DNA-sporen op het moordwa pen, een marmeren grafrand. Het gaat om DNA-delen, niet comple te profielen. Nieuw onderzoek door R. Eikelen boom van onderzoeksbureau IFS laat volgens de hofaanklager nog iets duidelijker zien dat de Vlissin ger het moordwapen hanteerde. Hij volgde echter het verzoek van raadsman M. Dunsbergen om ook andere experts in te schakelen om dat in dit bewuste onderzoek de grenzen worden verkend van wat op DNA-gebied mogelijk is. Duns bergen pleitte er wel voor om het resterende DNA-materiaal met rust te laten omdat het misschien over een aantal jaren nodig is voor hernieuwd onderzoek als de tech niek nog verder gevorderd is. De Vlissinger, veroordeeld tot twaalf jaar cel, herhaalde dat hij geen moordenaar is en dat hij 'het niet heeft gedaan'. Het hof beslist begin volgend jaar hoeveel deskun digen er worden ingeschakeld. GOES - In wijkgebouw De Spinne (Jospeh Lunslaan 7) in Goes wordt zaterdag 18 december van 20.00 tot 22.00 uur gesproken over op voeding binnen Marokkaanse ge zinnen. De bijeenkomst is alleen bedoeld voor Marokkaanse vaders uit de regio Goes. Aan de orde ko men vragen als: waarom komt op voeding binnen Marokkaanse ge zinnen de laatste jaren minder gunstig in beeld? Is dat terecht? Hoe worden kinderen in de Neder landse cultuur opgevoed? Wat is het conflict tussen ouders en kin deren en welke rol hebben vaders in de opvoeding? Alle vragen en vi sies kunnen besproken worden. De Marokkaans-Nederlandse peda goog Abdellah Mehraz leidt de dis cussie. Informatie: Ouder Informa tie Punt SMWO in Goes. Wiersma poneert de stelling dat in het project Water dunen natuur, economie en veiligheid onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Dat is onjuist, maar vele leden van Provinciale Staten schenken daar nauwe lijks aandacht aan. Voor de 'zwakke schakels' (veilig heid) is het niet nodig dat de polder onder water ge zet wordt. Voor het aantrekken van toeristen (essen tieel voor de economie) blijkt al tien jaar lang dat aan gelegde natuurgebiedjes toeristen niet aantrekken. En de natuur? Vergelijk het polderlandschap van nu met wat straks geboden wordt door een plas/dras gebied dat niet echt toegankelijk gemaakt wordt. Wiersma brengt Waterdunen als een belangrijke eco nomische impuls voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Hij zei zelfs 'daar hebben ze recht op'. De werkelijkheid is dat het draagvlak in West-Zeeuws-Vlaanderen ont breekt. Ook wordt voorbijgegaan aan de mening van de gemeenteraad van Sluis dat Waterdunen alleen mag op basis van vrijwillige grondverwerving. Het is onbegrijpelijk hoe Provinciale Staten en Gede puteerde Staten bij deze onzorgvuldige en onvolledi ge probleemstelling 'ja' kunnen zeggen tegen Water dunen. En ook dat buitendijks natuurherstel buiten beschouwing gelaten wordt. Waterdunen kan vanuit Middelburg toch niet zo maar aan West-Zeeuws- Vlaanderen worden opgelegd? De weg van Middel burg naar Sluis is inderdaad lang en duur, maar wij zijn wel Zeeuwen. Ook financieel is er iets aan de hand. Eerder is voorge steld om de OudBreskenspolder niet onder water te zetten, maar Molecaten toe te staan om een vakantie park in de duinen in te richten. Molecaten wil dat niet en zegt zich dan uit het project Waterdunen te rug te trekken. Dat is een gijzelende conditie. Dat geldt ook voor de achttien miljoen euro die uit Den Haag zijn toegezegd, maar waarvan Wiersma vreest dat hij die mis zal lopen als Waterdunen niet door gaat. Het betekent dat Waterdunen door moet gaan vanwege de financiële boekhouding. Daarin staat niet vermeld dat het niet doorgaan van Waterdunen een aanzienlijk grotere besparing oplevert. Provinciale Staten zouden dit besluit moeten her zien. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen door professor Jaap Schijve, Retranchement Voor- en tegenstanders van het project Wa terdunen hebben hun stellingen betrokken, voorstanders onder aanvoering van gedepu teerde Marten Wiersma, en tegenstanders onder diverse vlaggen. Standpunten worden aange scherpt en stellingen worden zichtbaar. Maar is de probleemstelling nu helder en volledig? Nee. Diverse aspecten zijn buiten beschouwing gebleven of gene geerd. De Rijksoverheid heeft 27 gebieden in Nederland aan gewezen als Nationaal Landschap. Een dergelijk ge bied omvat ten minste 10.000 hectare met een eigen karakteristieke cultuur. De samenleving kan er volle dig functioneren, maar wel met behoud van dat ei gen karakter. West-Zeeuws-Vlaanderen is door het Rijk aangewezen als een Nationaal Landschap. Karak teristieke eigenschappen zijn het oude polderland schap, grote en kleine dorpskernen, duinen en strand met toerisme, en relatief kleinschalige bedrijven. Het binnen laten van het water van de Westerschelde in een polder is een ernstige inbreuk op het Nationaal Landschap. Bordjes in de Langeweg tegen het plan Waterdunen. archieffoto Peter Nicoiai ter elkaar te blazen. Maar ook de schoorsteenpijp van aardappelver werker McCain in Lewedorp kan het. Dat werd gistermiddag bewe zen. Op de plek waar het altijd zo lekker naar friet ruikt als je er met de auto langsrijdt. Een hele duidelijke kring van rook verliet de schoorsteen en dreef rus tig in noordwestelijjke richting. Mis schien was het een knipoog naar de rookpluim van Thermphos aan de andere kant van de Sloedam. foto Sky Pictures Izak van Maidegem KOSTUUMSVANAF €249,00 KOLBERTSVANAF €129,00 JACKSVANAF 99,00 LEDEREN JACKSVANAF €199,00 PULLOVERSVANAF 69,00 SHIRTS sportief gekleed..,:..VANAF 45,00 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Nu ook op de maandagmiddag van 13.00-17.30 geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25