Maaike's appelflappen 2 o I zeeland -- JSS e Dorpsvereniging van Sint Laurens kruipt nu in de rol van coach VERRE LIEFDE Man breekt ribben bij aanrijding een Talenten stellen werk ten toon in 't Kerkje Kerstmarkt in Ter Reede Voor haar verre liefde Pablo heeft Maaike Wijnstra (25) uit Heinkenszand zich gevestigd in Bolivia. Ze drijft er nu een winkel én een reisbureau, want ze wil op eigen benen staan. Agrimarkt werkt aan servicedienst in kleine dorpen Close finish aan de tap dinsdag 14 december 2010 Arlette Wisse heeft aan de TiasNimbas Business School in Til burg de titel Executive Master of Marketing behaald, op de master- thesis 'Positionering in het markt segment internetzorgverzekerin- gen'. Arlette is een oud-leerlinge van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg. AACTEKERKE Een automobilist uit de gemeente Veere is gisteren gewond geraakt bij een botsing op de Baaiweg bij Aagtekerke. Bij de aanrijding wa ren drie auto's betrokken. De Veerenaar (64) brak een mid- denhandsbeentje en enkele ribben. Hij is naar het ziekenhuis overge bracht. De aanrijding ontstond toen een automobilist uit Berlicum geen voorrang verleende aan twee au to's die over de Prelaatweg reden. Waar staat het mooiste laatgotische stadspaleis van Noord-West Europa? ELLEWOUTSDIJK Cursisten van Stichting Kunstedu catie Walcheren stellen in januari werk ten toon in 't Kerkje van Elles- diek (Ellewoutsdijk). De cursisten komen wekelijks bij elkaar om onder leiding van Johan nes Milhous hun schilderkunsten te ontplooien. Zij exposeren onder de titel 'Geschilderd met verve'. Di recteur Dany Le Due van de Kunst educatie Walcheren opent de ten toonstelling zaterdag 8 januari om 14.30 uur. VLISSINGEN In het atrium van woonzorgcen trum Ter Reede in Vlissingen wordt vandaag en morgen een kerstmarkt gehouden. In zo'n veer tig kramen is van alles te koop om de kerstsfeer te verhogen. Er zijn ook optredens, vanmiddag van Hu- moresk uit Middelburg. Beide da gen open van 10.00 tot 16.00 uur. door Theo Ciele SINT LAURENS - Gebrek aan be stuursleden dwingt Dorpsvereni ging Sint Laurens het over een an dere boeg te gooien. Bij herhaling heeft de vereniging een oproep gedaan voor nieuwe bestuursleden. Die oproepen heb ben nog niets opgeleverd, zodat er straks nog maar vier mensen in het bestuur zitten. In de dorpskrant schrijft voorzit ter Ruud Buitenhuis dat het 'niet meer mogelijk is om onze kern taak te blijven vervullen'. „De mo gelijkheid bestaat dat er dan zelfs tot ontbinding van de dorpsvereni ging wordt besloten", aldus Buiten huis. Secretaris Nico Heertjes verwacht niet dat de dorpsvereniging 7.0 snel ter ziele gaat, maar het be stuur gaat het wel over een andere boeg gooien. Met slechts vier men sen is het ondoenlijk om zelf nog activiteiten in het dorp op te zet ten. En dat hoeft ook niet, want volgens Heertjes zijn er genoeg an dere organisaties die leven in de brouwerij brengen. Secretaris Heertjes ziet voor de dorpsvereniging meer de rol van coach en ondersteuner van activi teiten. En natuurlijk blijft het bestuur van de dorpsvereniging belangen behartiger voor het dorp in contac ten met de gemeente over bijvoor beeld verkeersvraagstukken en wo ningbouw. Het kerstconcert van 16 december is voorlopig de laatste activiteit die het bestuur zelf organiseert. Overi gens kunnen kandidaat-bestuursle den zich nog altijd melden. door Frank Balkenende Nee, nee, zo'n realitypro- gramma Grenzeloos Verliefd is niks voor haar. Camera's die alles vastleggen, van een zoen tot mo menten van diepe heimwee. Laat Kelly en Choco in Peru of Britt en Paco in Spanje zich maar blootge ven. Toch zou het verhaal van Maaike perfect passen in het tv-program- ma dat Net 5 uitzendt. De blonde Heinkenszandse trekt in 2008 naar Bolivia om er vrijwilligerswerk te verrichten. Het geplande, tijdelijke verblijf krijgt een staartje als ze als bezoekster van een dansshow als een blok valt voor de nu 27-jari- ge Boliviaan Pablo. „Ik dacht 'wow'. Hij bleef maar in mijn hoofd zitten. Na twee maanden ontmoette ik hem in een bar van mijn vriendin Linda. Hij bleek echt een leuke jongen. We hebben het gezellig samen." Hoe belandt een Heinkenszands meisje in Bolivia? Dat is het beken de verhaal van reizen na je studie of je eerste jaarcontract. „Ik werkte voor de weekbladen Voorburgse Courant en Leidschendammer. Ik heb bewust riiijn jaarcontract niet verlengd. Ik wilde iets van de we reld zien." Maaike had geen zin in een zich el ke dag voortsjokkende trektocht, het bekende 'backpacking'. Ze wil de een land leren kennen en daar om langere tijd op één plaats ver blijven, mede om er vrijwilligers werk te doen. „Ik wilde ook een taal leren. Mijn keuze viel op Spaans. Spanje zag ik niet zitten, dus dan ga je zoeken op internet en kom je in Zuid-Amerika te recht. Het werd Bolivia, waar ik in de hoofdstad La Paz kon werken voor een Nederlandse hulporgani satie die er kinderopvang biedt en een weeshuis exploiteert. Achteraf bleek alles slecht geregeld en ik heb ook mijn twijfels of het geld wel goed wordt besteed." Maaike besloot met enkele men sen die ze in La Paz had leren ken nen, een rondreis te maken. Het gezelschap deed ook Sucre aan, een stad ten zuiden van La Paz. „Toevallig ontmoette ik daar Lin da, een Nederlandse die er voor werkende kinderen - schoenen poetsertjes en kauwgomverkopers - een dagopvang heeft opgezet. Ze kunnen er voor een klein bedrag een lunch krijgen. Ze trok mij haar project binnen. Ik dacht 'Ja, hier wordt echt iets voor kinderen gedaan. Dit helpt'." En toen heupwiegde de 'aantrekke lijke' Pablo haar leven binnen. De tijdelijke werkvakantie is voorals nog verlengd tot een verblijf voor onbepaalde tijd. „Het klikt name- Samen met Geke Weenink (27, links op de foto) drijft Maaike een koffie shop/winkel in de Boliviaanse stad Sucre. lijk heel goed, het is een man die bij me past. Dan neem je voor lief dat Bolivia politiek instabiel is, het leven er naar verhouding duur is en de mensen gemiddeld minder verantwoordelijkheidsgevoel to nen. Maar ja, aan andere kant is hier bijna alles mogelijk en men sen leven er nog echt. Het leven wordt er meer gevierd dan in Ne derland. Bovendien is Bolivia vei lig. Het is echt geen Peru en Co lombia waar je als toerist op je tel len moet passen." Naar Boliviaanse maatstaven heeft Pablo als vertegenwoordiger in me dicamenten een goed inkomen. Sa men rooien ze het wel. Toch wil Maaike in Bolivia een eigen leven opbouwen, haar ambities najagen. „Als je hier geld wilt verdienen, moet je een bedrijfje opzetten. Dat is gelukt, samen Geke Weenink, een Nederlandse vriendin die ik heb ik ontmoët en die ook een Bo liviaanse vriend heeft. We hebben een reisbemiddelingsbureau opge richt voor mensen die in Sucre vrij willigerswerk willen doen. Daar voor zijn er projecten in een wees huis, een gevangenis en een zie kenhuis. Wij zorgen voor onder dak in een gastgezin, een hostel of een appartement. Bovendien bie den we lessen Spaans aan." Daarnaast drijven de dames Flavour, een 'koffieshopje' zoals Maaike het noemt. Het is meer een lunchcafé annex specialiteitenwinkel. Daar zijn in Sucre moeilijk verkrijgbare lekker nijen te koop zoals oer-Hollandse stroopwafels, drop, pepermunt, goede koffie - 'niet zo'n waterige bak' - brownies en sandwiches. Ook zelfgebakken taarten en ap pelflappen. Vooral de flappen zijn een hit in Sucre. „Het loopt best goed. We halen de kosten eruit. We hopen dat de website meer be zoekers naar de winkel trekt. Dit moet een trefpunt worden voor toeristen én voor buitenlanders die in Bolivia wonen. Ik hoop er straks van te kunnen leven." www.stayinsucrebolivia.com WEMEI.DINGE - Supermarkt Agri- markt werkt aan de opzet van een servicedienst in Zeeland. Via de dienst zouden mensen thuis of op een centrale locatie voorzien moe ten worden van boodschappen, bi bliotheekboeken of medicijnen. Agrimarkt onderzoekt nu, samen met projectbureau Zeeland en Eco nomische Impuls Zeeland, welke diensten Zeeuwen in kleine ker nen nodig hebben. Edudelta maakt een onderzoeksplan. Het onderzoek moet begin vol gend jaar plaatsvinden. Agrimarkt wil daar aanknopingspunten in vinden om een nieuwe distributie vorm te kunnen opzetten voor mensen in buitengebieden. GOES - Opperste concentratie van Gwen Nooteboorn bij de biertap van Ca fé Baarends in Goes in de voorronde voor de Nationale Biertapwedstrijden 2011. Haar inspanning had resultaat: Gwen won de Zeeuwse voorronde. Haar collega bij eterij en tapperij Salud uit Scharendijke, Maurice van Goud hoeve werd tweede. Zij gaan 2 februari naar de finale in Maastricht. Zee land stelt daar drie kanshebbers voor: derde deelnemer is titelverdediger Dennis Mijnsbergen van Café Oranjeboom uit 's Heer-Hendrikskinderen - gisteren jurylid, rechts op de foto. foto Willem Mieras Amarylliskwekerij Wlarinissen Ook particulieren verkoop maandag t/m zaterdag: 9.00-17.00 rVioskeweg 3, Veere, 0118 501747, 06 53 89 26 33 mmarsaki Voor meer informatie: www.wooneco.nl T 0118 442200 Start verkoop! Oatum: 16 december a.s. Tijdstip: 19.00-22.00 Locatie: Dorpshuis te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22