'Alle dertien anders' Heel Middelburg is uitgekamd, 18 Ook goede Celstraf geëist wegens handel in drugs Muur bij kinderdagverblijf valt om Presentatie DNA Veere VERMISSING Al enkele uren na de verdwijning van de bejaarde vrouw sloeg de politie groot alarm. Meestal gebeurt zoiets pas na een etmaal. „Maar hier speelden zorgwekkende omstandigheden." dinsdag 14 december 2010 door Mawrits Sep DOMBURG - Kunstenaarskolonies in Domburg en Veere, stoere strandsporten in Vrouwenpolder, handelsgeest in Serooskerke, ringrijden in Gapinge. De gemeen te Veere heeft niet één karakteris tiek kenmerk, is de conclusie van een studie naar het 'DNA' van Veere; alle dertien kernen zijn ver schillend en bestaan naast elkaar. Veere is de eerste gemeente in Zee land die zijn DNA heeft beschre ven. De presentatie ervan gebeur de gisteravond op de jubileumbij eenkomst van de 12,5 jarige Federa tie van Ondernemersverenigingen Veere in Domburg. De provincie Zeeland presenteerde haar DNA eerder en na Veere zal Vlissingen op 3 januari 2011 de tweede ge meente zijn die dat doet. De conclusie over Veere is mis schien niet bijzonder, de omschrij ving van de sterke punten van de dertien kernen ook niet, maar daar gaat het nou net om bij het beschrijven van het DNA, van de kernwaarden, doceérde hoogleraar regiomarketingt Gert-Jan Hospers gisteravond. „Wees jezelf, er lopen al zoveel anderen rond." Bovendien zoeken veel mensen die een gebied bezoeken daar de bevestiging van wat ze al kennen of gezien hebben op foto's, stelde hij. Ook commissaris van de koningin Karla Peijs was blij met de conclu sie over het Veerse DNA. Zij om schreef Veere als 'een gebied vol ei genheid'. „Alles ligt in eikaars ver lengde. Je kunt het niet stapelen. Samen en ieder voor zich krijgen de kernen éxtra waarde. De kust en de kerken, zeg maar." 'V Dat het DNA niet iets nieuws hoeft te zeggen over een gemeen te, blij kt-ook uit het de ervaringen met het project in Vlissingen, ver klapte Peijs alvast. „Daar hebben ze al ingezien dat je niet moet neerzetten wat je wilt zijn maar wat je bént. Vlissingen is geen bruisende stad, maar wel een stad door Henk Postma Zou ze in de trein zijn ge stapt? Naarmate de zoek acties naar de bejaarde mevrouw Nelly van Baalen-de Kok (79) vruchtelozer leken, won in Middelburg de ge dachte terrein dat ze misschien el ders onderdak had gevonden. De politie keek maandag in Mid delburg nog wel uit naar de ver miste vrouw. Bikers inspecteerden brandgangen en afgelegen plekjes. Agenten reden met een foto van haar op zak. „Maar de mogelijkhe den zijn wel zo'n beetje uitgeput", verzuchtte politiewoordvoerdster Mireille Aalders. Van een grote opsporingsactie was maandag dan ook geen sprake meer. „We hebben erg ons best ge daan. Heel Middelburg uitgekamd. Maar zonder resultaat." De politie houdt rekening met alle mogelijk heden, ook dat ze op de trein is ge stapt, of elders onderdak heeft ge vonden. „Maar", zegt Aalders, „niets Wijst daar op." Wel is contact gezocht met de Spoorwegpolitie. Ook in Brabant is de politie extra alert. De vermis te vrouw lijdt aan de ziekte van Alzheimer. Zaterdagmiddag om half vijf glipte ze weg uit haar wo ning aan de Diamant, waar ze werd verzorgd door haar man. Sindsdien is niets meer van haar vernomen. Al enkele uren na haar verdwij ning sloeg de politie groot alarm. Meestal gebeurt zoiets pas na een etmaal. „Maar hier was sprake van zorgwekkende omstandigheden", zegt Aalders. „We hoorden dat ze in zeer verwarde staat verkeerde. Gezien haar leeftijd en de kou, was het van belang haar nog voor de nacht te vinden." Toen dat niet lukte, werd even na middernacht een politiehelikopter ingezet: de Eurocopter 135, bestuurd door de Vlissingse pilote Anne Klaaijssen. Eurocopter laag boven Middelburg Daar zit een infrarood-camera in, die 's nachts zelfs van kilometers afstand nog kan zien of iemand in z'n neus peutert. Zelfs wanneer ie mand al een tijdje levenloos onder water ligt, kan de camera dat zien. Ook zondag hing de heli kopter urenlang boven Middelburg, soms erg laag om rietkragen opzij te blazen. „Heel Middelburg is met de came ra bekeken, maar er was niets op merkelijks te zien." Zondag kwamen ook vrijwilligers organisaties te hulp met reddings honden. Er kwamen er negentien in actie, onder meer in parken, langs watergangen en bij huizen waar de vrouw ooit woonde. Op aanwijzing van honden en van tipgevers kamden brandweerdui kers een aantal sloten uit. Al met al waren dertig politieagenten in touw. Ook buurtbewoners hielpen mee zoeken, onder meer door in winkels, en aan taxi- en buschauf feurs een foto met signalement te laten zien. Uit heel Middelburg, zelfs uit Westkapelle, kwam een tiental tips van mensen die meenden de vrouw te hebben gezien. Maar die boden geen aanknopingspunten. Brandweerduikers op zoek in een sloot bij de Nassaulaan. foto Rolf de Feijter De samenwerking met de politie was grandioos. „Het liep als een geoliede machine." Olga Franse, coördina tor van de drie Zeeuwse organisa ties die zondag met hun reddings honden te hulp schoten, is vol lof over de manier waarop in Middel burg naar de vermiste mevrouw Van Baaien is gezocht. Al zat ook Franse maandag met de kater dat het allemaal nog niet had mogen baten. Toen haar Reddingshondenwerk groep Zeeland, de RHWZ, hoorde door Ad Roos MIDDELBURG - Een 20-jarige Vlissin- ger, tegen wie gisteren voor de rechtbank in Middelburg een cel straf werd geëist wegens dealen in drugs, zei tot zijn daad gekomen te zijn omdat hij geen uitweg meer zag. Zijn vriendin was zwan ger en hij had geld nodig voor de baby. En dus koos hij voor het snel le geld: dealen. Drie maanden lang voorzag hij verslaafden en dealers van cocaïne en dagelijks voorzag hij zo'n tien tot vijftien klanten van drugs. De Vlissinger kwam in beeld toen de politie werd getipt dat er vanuit een groene BMW werd gedeald. Dat hij met de handel wilde stop pen, nam officier van justitie W. Smeenk maar voor kennisge ving aan. „Dat heeft u zich de vori ge keer o.ok al voorgenomen en u bent gewoon met dealen doorge gaan", zei ze. Zijn smeekbede om hem niet te zwaar te straffen om dat anders ook zijn gezin en aan staande baby gestraft zouden wor den, vond bij de officier evenmin gehoor. „Dat heeft u aan uzelf te wijten; dat had u van te voren kun nen bedenken." De officier eiste een celstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk. Uitspraak op 27 december. MIDDELBURG - Een groot deel van een oude tuinmuur bij kinderdag verblijf Villa Valentijn aan de Rouaansekaai in Middelburg is gis terochtend vroeg ingestort. Buurt bewoners hoorden rond 6.15 uur dat de muur tussen de speelplaats van Villa Valentijn en de Kuipers poort omviel. Ruim vijf meter muur is ingestort, waarschijnlijk als gevolg van de vorst. Daardoor zijn voegen en grond gaan uitzetten en omdat de oude muur toch al enigszins ver zakt was, viel-ie om. De muur is enkele honderden ja ren oud. Omdat-ie onder be schermd stadsgezicht valt, moet de muur met hetzelfde materiaal en op dezelfde manier worden her bouwd. Een deel van de tuinmuur bij Villa Valentijn is ingestort. foto Theo Giele Drie Zeeuwse vrijwilligersorganisaties gangen en in buurten waar de vrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20