'Het fiets jaar was Souburger voor de rechter wegens bezit van 'toevallige' partij cocaïne Naar de kerst dinsdag i £Aj i AFSLUITING Met een publieksdebat is het Zeeuws Jaar van de Fiets beëindigd. Zeeland staat op de kaart als fietsprovincie. Het komt nu op uitbouwen aan. dinsdag 14 december 2010 door Marleen Blommaert De procentensommen lig gen eenzaam op tafel. Wachtend op de aan dacht van mijn jongste dochter. Over twee maanden zit ze voor de Cito-toets. Dé toets. Procen ten, breuken, spelling en begrij pend lezen, alles zal de revue passe ren. Alle onderwijzers racen koorts achtig naar februari, hopend dat hun school goed zal scoren. Nog even dit erin stampen, dat erin du wen en vooral herhalen, veel herha len. Maar haar aandacht is op dit mo ment op een heel andere plek. Weg procenten, weg spelling, weg juf en weg stress. Ze zit in haar perfec te wereld. De hond ligt aan haar voeten. Een kop warme chocolade melk staat naast haar. Ze zit in de serre bij de grote houtkachel met haar gitaar en een opschrijfblokje. Ze componeert een stukje muziek voor het kerstgebeuren op school. Het vuur brandt en houdt de kou en vorst buiten. Het dak van de ser re verraadt ijzel. Kaarsjes en kerst lampjes branden. Het beeld zou zo ontsnapt kunnen zijn uit een reclame voor een nieu we zorgverzekering, TNT-post of Coca-Cola. Verbeelding van harmo nie en vrede wordt onophoudelijk over ons uitgestort: kaarsjes, sneeuw, houtvuur, sterretjes, liefde en romantiek. Voor even doen we alsof de postbodes niet in hun be staan bedreigd worden, mensen niet van de honger omkomen, het in de zorg één groot feest is, Ameri kaanse megaconcerns alleen het beste met de mens voor hebben en toetsen nog moeten worden uitge vonden. Ook ik ben gevoelig voor het kerst seizoen, voor de gedachte dat de kerstvakantie eeuwig duurt, de winter op 2 januari voorbij zal zijn en we op de drempel van een prachtig tijdperk staan. Ook ik zal dit weekend weer een denneboom (misschien zelfs twee) het huis in slepen en versieren, zoals het hoort. Zelfs WikiLeaks helpt bij mijn kerstgevoel door met het nieuws naar buiten te komen dat één van de zonen van de Noord-Ko- reaanse dictator Kim Yong II, Kim Yong Chol, dol is op Eric Clapton. Als dat kan, dan is toch alles moge lijk? In ieder geval tot 2 januari. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegëvens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (naw) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaatlorgvuldlgomn et persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. Het filmpje aan het begin van het debat bracht het allemaal nog eens in herinne ring. Zeeland heeft een geweldig fietsjaar achter de rug. Met de aankomst van de Gi ro d'Italia in Middelburg en de doorkomst van de Tour de France als hoogtepunten, maar ook met de uitreiking van fietshelmen aan schoolkinderen. „Een grote Zee landpromotie", zei iemand. En dat was het. Ruim zestig deelnemers blikten aan de hand van stellingen terug op het Zeeuws Jaar van de Fiets. Een van de stellingen luidde: Zee land moet een eigen profkoers hebben. Uit de discussie bleek dat bijvoorbeeld een opwaardering van de Delta Tour, de voormalige Ronde van Midden-Zeeland, voor al een kwestie van meer geld is. Daarvoor hoeft niet naar de pro vincie te worden gekeken, liet ge deputeerde Kees van Beveren (fi nanciën) weten. „We hebben ma gere jaren voor de boeg. Ik schat de bereidwilligheid om te investe ren in grote evenementen niet hoog in." Oud-wielrenner Cees Priem meende dat Zeeland voor lopig niet aan de beurt is. „De Gi ro en de Tour kun je de eerste twintig jaar wel vergeten." Dijk graaf Toine Poppelaars bracht daar fijntjes tegenin dat de Vuel- ta, de Ronde van Spanje, nog niet in Zeeland is geweest. Onder invloed het het Fietsjaar is in Zeeland veel nieuws bedacht: fietscafés, op het stuur te plaatsen luidsprekertjes die informatie ge ven over bezienswaardigheden in het landschap en een sms-dienst die dat zelfde doet. Niet alles is even hoog gewaardeerd, wat leid de tot de stelling dat de produc ten en voorzieningen niet aanslo ten bij de behoefte van de door snee fietser. Op die bewering viel wel wat af te dingen. Carla Schönknecht-Vermeulen van de stichting Promotie Zeeland Delta wees erop dat veel nieuws niet voor één jaar is bedacht, maar nog verder moet worden uitge bouwd. Onder sommige uitbaters van de 75 Zeeuwse fietscafés - geen van hen was aanwezig - heerst teleurstelling over de resul taten die ze het afgelopen seizoen hebben geboekt. Dat deed ie mand de vraag stellen: „Wat heb ben die fietscaféhouders daar dan zelf aan gedaan? Je moet als on dernemer wel ondernemen." De deelnemers aan het debat wa ren het erover eens dat dit kantte keningen zijn bij een succesvol fietsjaar, dat alle kansen biedt om te worden uitgebouwd. Priem keek zelfs ver vooruit: naar de Olympische.Spelen van 2028. Als Nederland die krijgt kunnen de wegwestrijden wat hem betreft in Zeeland worden verreden. Een mevrouw de als laatste het woord kreeg, vatte het zo samen: „Flet was een fantastisch fietsjaar. Ga zo door." In die mooie afsluiting kon iedereen zich vinden, Wind mee en wind tegen; dat maakt fietsen in Zee- Grote belangstelling bij de doortocht van het Tour de land speciaal. foto Lex de Meester Prance-peioton door Goes. foto Izaak Verkeste door Ad Roos MIDDELBURG - Voor officier van jus titie R. Rammeloo stond het giste ren tijdens de behandeling van de zaak 'Heukelom' als een paal bo ven water: een 63-jarige Oost-Sou burger had opzettelijk 40 kilogram cocaïne met een straatwaarde van enkele miljoenen ingevoerd. Daarvoor eiste Rammeloo een ge vangenisstraf van vijf jaar tegen hem. En het verhaal dat de Soubur ger opdiste, daar geloofde hij 'geen meter' van. De Souburger, nor maal autohandelaar, besloot in een opwelling een partij ananas uit Equador te importeren. Ver stand van fruit had hij niet, hoe het fruit moest worden behandeld en opgeslagen ook niet en de ver koop was evenmin geregeld. Of het moest ene 'Steve' zijn. Een man uit Amsterdam en - volgens de Souburger - een neefje van Bou- terse. De verdachte investeerde ruim 21.000 euro in de vruchten en transport. Een Middelburgs transportbedrijf dat de container voor hem zou ophalen vertrouw de het niet en seinde de politie in. Die was paraat toen de container in een loods op de Waldammeweg in Middelburg werd geparkeerd en kon de Souburger aanhouden. Daarbij bleek in de dubbele wand van de container 40 kilo cocaïne te zitten. De ananas was grotendeels van inferieure kwaliteit en dat wat nog goed was verdween naar de voedselbank. Dat de Souburger 'bij toeval' in het bezit was gekomen van een container met cocaïne wei gerde Rammeloo serieus te ne men. „U denkt toch zeker niet dat de organisatie die hier achter zit het risico neemt om de regie over die container kwijt te raken?" M. Zoeteweij, de raadsman van de Souburger meende dat het hele be toog van de officier was gebaseerd op suggesties en dat er dan ook geen enkel bewijs tegen zijn cliënt was. De uitspraak is 27 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2