Kinderopvang wil beroepsverbod Aantal sportende hoogbejaarden neemt toe PZC 8 V S 28 en 29 buiten MISBRUIK Huidig systeem blijkt niet waterdicht Zoekactie naar vrouw gestaakt goede service nette prijs Gegijzelde kinderen ongedeerd weer vrij De Wever noemt België 'zieke man van Europa' Max Euwe won 75 jaar geleden de wereldtitel Vandaag bij uw krant de bijlage DINSDAG 14 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 293 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Zonnig, 0° er wel juridische gronden zijn om vermeend misbruik als klacht te kunnen betitelen. Ook moet ie mand tegen de klacht beroep kun- aantekenen. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: kinderporno blijft altijd op internet te zien pagina 10 en 11: ook ouders schreeuwen om hulp MIDDELBURG - De grote zoekactie naar de bejaarde Middelburgse Nel ly van Baalen-de Kok is gestaakt. „De mogelijkheden zijn wel zo'n beetje uitgeput", verzucht politie- woordvoerdster Mireille Aalders. „We hebben heel Middelburg uit gekamd. Maar zonder resultaat." Er werd gisteren nog wel alert uit gekeken naar de 79-jarige vrouw die sinds zaterdag zoek is. De politie houdt rekening met alle mogelijkheden, ook dat ze op de trein is gestapt, of elders onderdak heeft gevonden. „Maar niets wijst daar op", zei Aalders gisteravond. pagina 18 en 19: geen resultaat Bob mag best één glaasje reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 reacties: 358 Iedere gemeente moet een jongerenraad hebben eens 60% ns 40% Glashandel MELIESTE BESAN^ON - Franse politiemannen helpen kinderen die zijn bevrijd na een gijzeling op een kleuterschool in Be- san^on. De 17-jarige gijzelnemer is gearresteerd. De jon gen, die met twee zwaarden de school was binnenge drongen, gijzelde aanvankelijk twintig kinderen. Hij liet de meesten in de loop van de ochtend vrij. Vier kinde ren zijn meerdere uren vastgehouden. Rond het middag uur bestormde de politie het gebouw. Tv-beelden toon den hoe daarbij een granaat ontplofte en meerdere schoten werden gelost, ledereen bleef ongedeerd. foto Trias Philippe/ANP zie onze website:buitenland Beelden van de bevrijdingsactie van de politie in Besan^on door Hans de Gram DEN HAAG - Groepsleiders van kin derdagverblijven moeten niet al leen bij veroordeling maar ook bij klachten over vermeend misbruik geweerd worden uit de kinderop vang. Er moet een klachtenregister komen zodat duidelijk is wie deze van misbruik verdachte groepslei ders zijn en wat ze op hun kerf stok hebben. Dat zegt Geert de Wit, vicevoorzitter van de MO- groep Kinderopvang, de grootste brancheorganisatie in de kinderop vang, met zeshonderd aangesloten bedrijven. Op die manier wil De Wit voorkomen dat in het verle den van misbruik verdachte groep leiders later meer slachtoffers ma ken, zoals in de Amsterdamse on- tuchtzaak is gebeurd. Ouders dienden al in 2008 een klacht in over de 27-jarige verdach te, maar tot een veroordeling kwam het niet, want de politie zag geen aanleiding voor nader onder zoek. Daardoor kon de man werk zaam blijven in de kinderopvang. Uit de zaak in Amsterdam blijkt volgens De Wit dat het huidige sys teem waarin een groepsleider al leen mag worden geweigerd als die is veroordeeld voor een straf baar feit, niet waterdicht is. De Ver klaring Omtrent Gedrag, een docu ment dat verklaart dat de sollici tant niet is veroordeeld voor een strafbaar feit, is volgens hem onvol doende. Volgens De Wit moeten Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 DEN HAAG - Het aantal Nederlan ders dat op hoge leeftijd sport neemt toe. Vooral zelfstandig le vende mensen tussen 65 en 74 jaar hebben een flinke inhaalslag ge maakt. Dat blijkt uit een rapport van het Sociaal en Cultureel Plan bureau dat vandaag verschijnt. Onderzoekers benadrukken het grote belang van sporten en bewe gen. Ouderen hebben minder ge zondheidsproblemen als ze veel in beweging zijn. Daardoor kunnen ze langer thuis wonen en hebben ze minder zorg nodig. De belang rijkste bronnen van lichaamsbewe ging voor zelfstandig wonende ouderen zijn huishoudelijke activi teiten, wandelen en fietsen. Daar naast doet 32 procent van de man nelijke en 36 procent Van de vrou welijke 65-plussers aan sport. Maar door alleen te sporten bewe gen de meeste ouderen nog niet voldoende. Ze zullen daar iets an ders bij moeten doen. Ook ouderen in verzorgingstehui zen voldoen steeds vaker aan de beweegnorm. Veertien procent be weegt voldoende, maar een groot deel is door omstandigheden niet meer in staat om te bewegen. 711688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1