cultuur 13 Jij Muziek als een tijdloze reis f laag AMERICANA Duo The Pines treedt op in theater De Wegwijzer Ballet uit Moskou live in bios Gimme Shelter, ROLR en Mooi Wark op Hrieps Boek Murakami verfilmd agenda Blof onthult titel van nieuw album dinsdag 14 december 2010 POP AAN HUIS Een Zeeuwse band op kerstavond bij je thuis? Kijk voor meer informa tie op www.pzc.nl/popaanhuis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie VLISSIINGEN - Cine City Vlissingen vertoont zondag 19 december live vanuit Moskou een uitvoering van De Notenkraker door het Bolshoi Ballet. Het is een van de vier topproduc- ties die het vermaarde balletgezel schap dit seizoen rechtstreeks van uit de Russische hoofdstad naar driehonderd bioscopen in 22 lan den doorstraalt. De balletten wor den speciaal voor de bioscoop schermen met tien camera's ge filmd in HD en met 5.1 geluid. Met geavanceerde transmissietechnie ken wordt de voorstelling per satel liet live de wereld over gestraald. De Notenkraker, gebaseerd op een verhaal van E.T.A. Hoffmann, wordt vooral opgevoerd in de kersttijd. De muziek is van Pjotr Tsjaikovski, de choreografie van Joeri Grigorovitsj. De voorstelling in Vlissingen begint om 17.00 uur. mssvimem Meer agendanieuws en de filmagenda op onze website. op pad Zierikzee, Bminisse, Burgh-Haamstede Start verkoop tweedehands boeken. Tij dens openingsuren bibliotheken. podium Middelburg JacobTVBand, met Cities change the Songs of Birds, een voortdenderend multimedia- spektakel van de Nederlandse componist Jacob ter Veldhuis. Stadsschouwburg, 20.00 uur. mssmi - grijpskerke - Gimme Shelter, een van de voornaamste Rolling Sto- nes-coverbands in Europa, treedt volgend jaar op tijdens festival Sur render Hrieps in Grijpskerke. De zeventiende editie van het evene ment wordt gehouden op zaterdag 16 april, een week eerder dan ge bruikelijk. Het programma van Hrieps 2011 omvat ook optredens van het Was- door René de Dreu David Huckfelt en Benson Ramsey graven diep in folk, americana en countryblues. Sa men hebben ze een nieuwe ma nier gevonden om tradities levend te houden. Vrijdag treden ze op in theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland. Het begon acht jaar geleden toen ze elkaar in Arizona ontmoetten. De muzikale interesses lagen heel dicht bij elkaar en vielen wonder baarlijk samen zodra ze hun gitaar oppakten. Toevallig kwamen ze al lebei uit Iowa en deelden de muzi kale wortels van het Amerikaanse midwesten. De ontmoeting leidde tot een album in eigen beheer in 2004 en de aandacht van het grote rootslabel Red House. Daar ver scheen in 2007 Sparrows in the Bell, dat alom lovende reacties kreeg. De hoge verwachtingen maakten ze meer dan waar met op volger Tremolo (2009). De akoesti schappels Kwartet, Section 2, de Zeeuwse rockcoverband Raiders of the Lost Rock, de Normaal-cover band Bökkers Dut Normaal, Mooi Wark (trad ook dit jaar op) en ui teraard Surrender. Zoals gebruikelijk wordt het festi val gehouden op het trapveldje op de hoek van de Nieuwstraat en de Jacob Catsstraat in Grijpskerke. www.surrenderhrieps.nl sche rootsmuziek en poëtische tek sten bleven ook in Europa niet on opgemerkt. Een toer lag dus voor de hand. The Pines zorgen voor muziek die zich als een tijdloze reis ontvouwt. In een voortijlend ritme en een broeierige sfeer trekt de luisteraar van het verleden naar een duistere toekomst. 'There's a reason roses have their thorn's', zingt Benson Ramsey in een van de songs. Het symboliseert de filosofische zoek tocht die hij en David in de mu ziek maken. De maan is vaak het enige lichtpunt, de nacht een reali teit. Ze strooien met tekstuele pa reltjes die meeliften op de cadans in hun muziek. 'We surrender, just to survive. But no matter how hard you try, you can't put the tears back into your eyes', klinkt het in Shiny Shoes. Romantiek, ver warring en troost die als een extra laag boven alles uitstijgt. „Voor ons zijn literaire invloeden net zo belangrijk als muzikale in spiratie. Naast de Delta- en Chica- go-blues en Amerikaanse folktradi- middelburg - Het nieuwe album van Blof gaat Alles blijft anders he ten. De band heeft de titel gisteren bekendgemaakt in het radiopro gramma van Giel Beelen op 3FM. Het album verschijnt in maart. Voorbode van het album is het nummer Wijd open, dat dit jaar te vens het thema is van de actie Se rious Request op 3FM. Blof brengt een nacht (van 23 op 24 decem ber) door in het Glazen Huis, dat dit jaar in Eindhoven staat. ties speelt een dichter als Garcia Lorca een rol bij het componeren. Een kenmerk van folk en veel mu ziek uit het publieke domein is toch dat het simpel, eerlijk en tege lijk inspirerend is. We streven er naar dat in iedere song te berei ken", vertelt Huckfelt kort na aan komst in Nederland. Nu en dan duikt er in het repertoi re een klassieker op zoals Spike Dri ver Blues van Mississippi John Hurt en Skipper and his Wife van John Koerner. De man die Dylan in zijn Kronieken deel 1 noemt als vroege inspiratiebron. Huckfelt: „Wij ontmoetten Koerner in Min neapolis, onze huidige woon plaats, en stonden samen op het podium. Zijn muziek en benade ring van blues en folk neem je mee en inspireert om verder te gaan. Maar dat geldt voor veel in drukken, niet alleen oude en nieu we muziek." Zo zweeft ook de geest van Dylan door de muziek van The Pines. Het klinkt of Benson en David de weg hebben gevonden die Dylan vlissingen - De film Norwegian wood, gebaseerd op de gelijknami ge bestseller van Haruki Muraka mi, is vanavond als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. De voorstelling in bio scoop CineCity in Vlissingen be gint om 19.30 uur. Het verhaal gaat over de student Toru Watanabe, die verliefd is op de mooie Naoko. De prille liefde wordt getekend door de tragische dood, enkele jaren eerder, van hun gemeenschappelijke vriend Kizu- had kunnen inslaan na zijn Green wich periode, en ook met teksten die een extra dimensie toevoegen. De gruizige zang van Benson Ram sey komt dicht in de buurt van de jonge Dylan. Op de albums schuiven meerdere muzikanten aan. Live houden ze het puur, twee gitaren en twee stemmen en de songs die de rest doen. Terug naar de ruwe eenvoud en een hommage aan tradities door een nieuwe generatie. Tek sten roepen raadsels op, maar ook een sfeer van angst, spanning, duis ternis. Verpakt in poëtisch knagen de woorden en zinderende ritmes. Soms licht verteerbaar, maar vaak met een donkere rand: 'I'm a stranger here and I'm a stranger everywhere, I could go ho me but, I'm a stranger there. Aint it hard to stumble when you got no place to fall? I aint' got no place in this world at all (uit Lonesome Tremolo Blues). The Pines, vrijdag in De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur. ki. Beiden proberen op geheel ei gen wijze met hun verdriet om te gaan. Maar terwijl Watanabe went aan het leven op de campus en de eenzaamheid en de afzondering die hij daar ervaart, stopt zij met haar studie en trekt zich verder te rug in haar eigen wereld. Watana be vindt aansluiting bij de andere studenten en voelt hij aangetrok ken tot de jonge, onafhankelijke en zelfbewuste Midori. Norwegian wood draait vanaf 6 ja nuari in de bioscopen. vis'yj The Pines, met David Huckfelt (I) en Benson Ramsey: „Voor ons zijn literaire invloeden net zo belangrijk als muzikale inspiratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13