ouders om hulp schreeuwen Verwarring bij crèches op 'de dag erna' II Twitterende politici twisten over kinderpornozaak dinsdag 14 december 2010 Links: Kinderdagverblijf Het Hofnar- retje aan de Van Woustraat heeft meerdere locaties in de Amsterdam se wijken De Pijp en de Rivieren buurt. De 27-jarige verdachte werk te van februari 2007 tot en met juni 2009 bij verschillende van die de pendances. Boven: De advertentie zoals deze op Marktplaats stond: 'Professionele gastouder zoekt werk op woe en vr' luidde de kop van de oproep van de verdachte. Rechts: De ramen van kinderdagver blijf Jenno's Knuffelparadijs in Am sterdam zijn afgeplakt. foto's ANP/Het Parool Van de terughoudendheid die politici ooit betrachten bij zaken die nog 'onder de rechter' zijn, blijkt weinig over. Van links tot rechts: tal van politici hebben een mening over de kinderpornozaak op kinderdagverblijven in Am sterdam. Het favoriete medium is de korte berichten dienst Twitter, waar iedereen in maximaal 140 tekens zijn mening kan spuien. „Ik ben die viespeuken met kinderporno zat", tikt bijvoor beeld PvdA-Kamerlid Metin Celik. „Willen instanties die met kinderen te maken hebben alles en iedereen drie keer checken?" Andere politici denken al aan de strafmaat voor de ver meende dader, hoewel de schuld nog niet is vastgesteld. Voormalig D66-kandidaat voor het Europees Parlement Gerhard Mulders vreest softe rechters. „Wat krijgt zo'n smeerlap eigenlijk voor straf als hij gepakt wordt? En paar jaar en tbs? Levenslang is eigenlijk nog te kort." PW-leider Wilders doet er een schepje bovenop. „Mis bruik van ruim dertig peuters is walgelijk. Dader mag nooit meer vrijkomen: zou dertig keer achter elkaar straf moeten uitzitten! Chemische castratie?" Honderden mensen reageren op de suggestie van Wil ders, over het algemeen instemmend. „Prima idee!", meent een twitteraar. „Waarom chemisch? Twee stuks na tuursteen is ook goed", oppert iemand anders aan Wil ders. „Gewoon net als vroeger op martelbank leggen", al dus een vrouwelijke twitteraar. „Mijn hond wil wel hel pen met de castratie...", tikt weer iemand anders. Gert-Jan Segers, voorzitter van het wetenschappelijk insti tuut van de Christenunie, ergert zich aan de stemming die ontstaat „Twitter laat zien hoe meutes ook nu klaar staan voor onbeschaafd volksgericht." Veel politici schrik ken terug voor al te opzienbarende uitspraken. Het blijft bij het uitdragen van medeleven met de slachtoffers. door Rob Rombouts Geen reactie. Wat een op luchting. Zijn zoon van bijna drie jaar reageert amper als vader Mat- thijs hem deze maandagochtend een foto voorhoudt van Robert M., de man die tientallen kinderen misbruikte. „Wie is dit?", vraagt de peuter al leen. Zijn zoon zit op de kinderop vang Het Hofnarretje in de Van Woustraat in Amsterdam, waar Robert M. werkte. „We hebben het idee dat er niets met onze zoon is gebeurd." Matthijs heeft zijn zoon de foto la ten zien, maar verder niets uitge legd. „Stel je voor dat hij papa en mama gaat napraten. Ik heb hem deze dag thuisgehouden en gezegd dat hij vandaag lekker een dagje bij zijn moeder mocht blijven." Matthijs is naar Het Hofnarretje ge komen om zijn gal te spuwen over de manier waarop hij is geïnfor meerd. „Het is niet leuk om via de televisie te horen dat jouw kind een halfjaar in een groep heeft"ge zeten naast de grootste zedendelin quent ever." In eerste instantie zou er sprake zijn van misbruik op een kinderopvang in de wijk Water graafsmeer, maar zondag werd op eens op tv Het Hofnarretje ge noemd. „Dan schrik je enorm. Ik had graag tevoren een mailt je ge had." Desondanks houdt Matthijs ver trouwen in de leiding van Het Hof narretje. „Mijn zoon gaat altijd met heel veel plezier naar Het Hof narretje. De leiding is echt gewei- dig." Hij kan er dan ook niet bij dat on bekenden zondagavond op de pui van de andere vestiging van Het Hofnarretje in de Van Woustraat de tekst 'Viespeuken' hebben ge kladderd. „Welke gek heeft dat ge daan? Deze hele affaire is ook voor de leiding supervervelend." De meeste ouders die deze och tend hun kind wegbrengen, zeg- 'We hebben het idee dat er niets met onze zoon is gebeurd' gen weinig. Een moeder wier zoon, nu vijfjaar oud, Robert-M. meemaakte op de kinderopvang, gaat ervan uit dat haar kind niet is misbruikt. „Dan had ik het wel ge merkt." Medewerkers van Jenno's Knuffel paradijs op de Admiraal de Ruijter- weg beplakken de ramen met oude kranten om inkijk tegen te gaan. Commentaar willen ze niet geven. Er is geen ouder of kind te zien. Klaarblijkelijk zijn ze afge beld. Op de stoep ligt een vel papier met de tekst 'verschrikkelijk'. In zo wel de Van Woustraat als op de Admiraal de Ruijterweg staat een politiewagen voor de deur. Er zou ook sprake van zijn dat de woning van Robert M. en zijn me deverdachte en echtgenoot Johan van O. bewaakt zou worden, maar er is geen agent te zien. Het ver dachte echtpaar woont in een nieuwbouwcomplex in een zij straatje van de Jan Tooropstraat in Amsterdam-West. Een bewoner kende Robert M. van in het voor bijgaan en herkende hem van de verspreide foto. „Wie had dit ge dacht?" TOT OP HEDEN GEVEN WIJ GEENÜÜ COMENTAAR AAN media iPANJEKtAA?! Peter, Censi jyrfteresFf*? pinAjjrfcSrf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11