inhaalrace BC Vlissingen herovert koppositie Handbalsters EMM komen tekort Theo Rabout is op de goede weg 37 Schweertman strandt in kwartfinale maandag 13 december 2010 SSfSSSSSS 1 TOP heeft na vier wedstrijden drie punten. De Arnemuidenaren staan vijfde op de ranglijst door JaapJan Ritsema GOES - Ondanks al het blessure leed zetten de korfballers van Tjo- ba een prestatie van formaat neer in Hardinxveld-Giessendam tegen Vriendenschaar. De Bevelandse overgangsklasser speelde een pui ke wedstrijd en won met 23-25. TOP uit Arnemuiden kwam tegen Koag niet verder dan een gelijk spel: 14-14. Vriendenschaar-Tjoba 23-25: De basisplaats van oproepkracht Niels Westmaas legde Tjoba geen windeieren. Westmaas en de nage noeg niet af te stoppen Dennis Broerse namen de ploeg op sleep touw. De veertien treffers van vori ge week zaten er nu bij rust al in. Coach Chris van Put roemde voor al de weerbaarheid op 22-21: „Als je juist dan het beste kan laten zien verdien je te winnen", meld de Van Put na afloop. Scores Tjoba: Dennis Broerse 10, Niels Westmaas 6, Geerten van Moolen- broek, Johanneke Vleugel, Esther van Boven en Manon Braam 2, Patrick de Bruijne 1. Koag-TOP 14-14: TOP speelde geen al te beste eerste helft (12-7-achterstand), maar door een inhaalrace in de slotfase was coach Edwin Coppoolse blij met de der de remise van dit seizoen. „Voor de eerste overwinning zal het ren dement omhoog moeten", erken de Coppoolse. Scores TOP: Peter van Belzen en Corné Bezemer 3, Jeanine Marijs, Anita de Rid der en Nelleke van Belzen 2, Jordi Meul- meester en Leon van Belzen 1. Fortis-ONDO(G) 19-9: Met op nieuw een afgetekende overwin ning lijkt Fortis nu al hard op weg naar de titel in de tweede klasse. De Souburgers gaven Ondo(G) een gevoelige draai om de oren. Er was geen doorkomen aan voor de bezoekers. Een mentale boost voor Fortis met de derby tegen Swift nog in het vopruitzicht vlak voor het kerstreces. Scores Fortis: Niels Bebelaar, Esther Kasse, Demi Mondeel en Jordy Sleijpen 3, Remco Crucq, Elze Blankenburg en Joyce Schoonaard 2, Patrick Koppejan 1. Oranje Nassau-Swift 18-17: Door een slappe start veroordeelde Swift zichzelf tot achtervolging op Oranje Nassau. De Middelburgers kregen onvoldoende grip op de ge duldige aanvalsopbouw van de thuisploeg en schoten zelf niet scherp genoeg om het gaatje dicht te krijgen. Scores Swift: Mathijs Pagé en Richard Geldof 4, Ivo de Hond, Roel Klootwijk en Naomi Zuidweg 2, Eefje van den Berg en Elvera Wattel 1 Stormvogels-Blauw Wit 11-14: Gezien het overwicht leek Storm vogels op weg naar de eerste pun ten, maar het ging faliekant mis na rust (6-4). Doordat Blauw Wit steeds meer ruimte creëerde en op 10-10 langszij kwam, dunde het laagje vertrouwen van Stormvo gels uit en profiteerden de bezoe kers optimaal. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Arjen Schoe en Niek Peene 2, Francky Koole en Kristian Gabriëlse 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Marco de Jonge 3, Ivo Flipse, Danny Hoogstrate, en Janet Verboom 2, Irene Hendrikse en Claudia 1. Ondo-All Ready: 13-6: Nadat het andere Ondo-vak de kunst van schutter Ronald Wisse had afgeke ken, werd de 5-3-ruststand razend snel uitgebouwd tot de beslissen de 11-3. De tactiek van All Ready werd ontrafeld, waardoor de hand doek al vroeg geworpen werd door de ploeg uit Zierikzee. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 3, Annemieke Koppelaar 1. Een speelster van EMM wurmt zich door de verdediging van Internos. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalvrouwen van EMM zijn er zaterdagavond niet in geslaagd om de punten in eigen huis te houden. De reserves van Internos vertrokken met de buit dankzij een zwaar bevochten 20-24-zege. Trainer Auke van Hin- te hoopt na de winterstop de nega tieve spiraal te kunnen doorbre ken. Dan moet er aan het kwakke len een einde komen als tenmin ste de blessures van Ariska Tax (hamstring) en Marieke Riemens (knie) over zijn. Pluspunt in de zes de seizoensnederlaag was de pro ductie van twintig treffers. Toch foto Lex de Meester was Van Hinte niet tevreden met het vertoonde spel. „Het was rom melig." Aanvankelijk gaf EMM goed partij door in de buurt te blijven van de bezoekers. Pas in de slotfase stelde Internos de winst veilig. Anke Snoek (7) en Danielle Carol (5) trokken aanvallend de kar. door Wim de Vos BRESKENS - Zelf zag hij de Jules Un- limitedloop, gisterochtend in Bres- kens, als het begin van de aanloop naar de halve marathon die begin februari in Cadzand wordt gehou den. Theo Rabout heeft zijn groot ste lichamelijke kwalen achter de mg, maar hij doet het nu wat rusti ger aan dan voorheen. Het was al weer voor de zevende maal dat de Aardenburger de Jules Unlimited- loop op zijn naam wist te schrij ven. Lange tijd had Rabout enorm veel last van blessures, waardoor hij vaak aan de kant moest blijven. Na behandeling bij verschillende sportartsen is hij nu weer zo ver dat de West-Zeeuws-Vlaming aan wedstrijden mee kan doen. „Maar ik moet wel aangeven dat ik het rustiger aan doe dan voor mijn blessures. Ik train minder en met een wedstrijdje in het weekeinde kom ik nog hooguit aan vier of vijf dagen dat ik per week loop", vertelde hij na afloop in Breskens. Bovendien doet Rabout minder lange afstanden. Toch voelt hij zich nu dusdanig goed dat hij denkt over enkele weken de halve marathon in Cadzand aan te kun nen. „Ik heb nog behoorlijk wat tijd om mijn conditie verder aan te scherpen." door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen heroverden de kop positie in de eerste divisie door koploper Rotterdam 2 met een 70-59-nederlaag naar huis te stu ren. Het tweede team van de Vlis- singers verloor in de overgangsklas se nipt van Pendragon 2. In de vrouwen hoofdklasse zorgde BC Vlissingen voor een enorme stunt door de ongeslagen koploper Barons met 72-61 te verslaan. Mannen. BC Vlissingen - Rotter dam 70-59: In de strijd om de eer ste plaats kwam BC Vlissingen sterk uit de startblokken en nam snel een 15-6-voorsprong. Rotter dam kwam via hun sterke center terug tot 24-22. Dankzij enkele driepunters bouwde de thuisploeg de voorsprong weer uit naar 39-27 bij rust. Door prima verdedigen liep het team van coach Arjan de Bruin in het derde kwart verder BC Vlissingen-coach Arjan de Bruin. uit naar 53-34. In het laatste kwart gooide Rotterdam er een schepje bovenop en kwam langzaam maar zeker dichterbij tot 58-54. In de laatste drie minuten bleef BC Vlis singen koel vanaf de vrije worp- lijn, waardoor uiteindelijk een 70-59-zege werd geboekt. Scores: Michel Bosters 12, Dorde Ka radzic 12, Dennis de Paauw 12, Stefan Schrier 11, Allard de Jong 8, Benjamin Steenbeek 8 en Sjors van de Poel 7. Mannen. BC Vlissingen 2 - Pen dragon 2 48-50: BC Vlissingen 2 nam in het eerste kwart een 16-11-voorsprong. Dit werd uitge bouwd naar 25-15, maar daarna scoorde de thuisploeg niet meer, waardoor de ruststand 25-21 werd. In het derde kwart kwam BC Vlis singen amper meer tot scoren, wat mede kwam door het geblesseerd uitvallen van Sjoerd van Pelt. De Tilburgse studenten namen daar door de leiding over: 31-39. In het laatste kwart drong BC Vlissingen fel aan en kwam via driepunters te rug tot 48-50. In de slotseconde draaide een Vlissingse driepunter van eigen helft net uit de ring, waardoor Pendragon er met de winst vandoor ging. Scores: Mike de Kraker 11, Ronny de Troije 9, Angelo Roelands 8, Sjoerd van Pelt 7, Erwin Hilbert 6, Rajinder Poetai 6 en Jeroen de Raaff 1 Vrouwen. BC Vlissingen - Ba rons 72-61: De Vlissingse vrouwen hadden een uitstekende start. De Bredase press werd via fastbreaks opgerold, waardoor de thuisploeg binnen zeven minuten uitliep naar 22-9. Deze voorsprong bleef gehandhaafd tot 30-18, maar hier na stokte de Vlissingse aanval. Ba rons kon daardoor terugkomen tot 32-30 bij rust. In de tweede helft hielden de teams elkaar in even wicht tot 42-42. Daarna sloeg het team van coach Tom Joziasse met snelle aanvallen toe en liep uit naar 59-44. Barons probeerde via een slotoffensief nog dichterbij te komen, maar omdat BC Vlissin gen bleef scoren kwam de zege niet meer in gevaar: 72-61. Scores: Yolanda Joosse 25, Nanon Doe- land 15, Melanie Dolfing 14, Romana de Ridder 13, Lizette Heijnsdijk 3 en Floor de Vries 2. TENERIFE Tijdens een proftoernooi op Teneri- fe is squasher Piëdro Schweertman uitgeschakeld in de kwartfinales. De als vijfde geplaatste Koudeker kenaar was in de eerste ronde nog wel te sterk voor de Egyptenaar Adel El Zarka (13-1111-9 11-7), maar verloor daarna van de Duitser Jens Schoor (11-6 11-5 8-1111-8). Schweertman reist nu door naar Mallorca voor nog een toernooi. UIT ZAALVOETBAL Eerste klasse. Meiveld - Murre 5-4, Hydrofa - No Spang 7-7, VAW 1-Baskensburg 3-11, Westkapelle 1 - Engiplast 1 7-6, Taxi Centrale 1 - Milano 7-5, Sloga - Domburg 1 8-6. Twee de klasse. Geen Idee 1-Arnemuiden 1-2, Gar deren-Domburg ZV 2 4-5, Hiwako - Akkerdaas 8-5, TA- Damen 3-7, WZP - TSA 7-4. Derde klasse. Schinkel-Westkapelle 2 2-5, Engiplast 2 - Laurens 6-4, AFC - Torna 3-2, Van Box tel-Domburg 3 8-5, Logus - ECL 9-3. Vierde klasse. VAW 2 - Taxi Centrale 2 1-10, PZN - Gouwe Gheyt 3-7, Geen Idee 2 - Thermo 7-5, MCD Dekker - Agilent 1-4, Draadkrabbers - Jobse 11-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85