TOP pakt een punt na 361S' ort PWG doet goede zaken Volleybalteams WS'92 met nederlaag de winterstop in Koetsier Van 't Westeinde blijft foutloos in Nieuwland De korfballers van TOP uit Arnemuiden hebben een punt overgehouden aan het duel met Koag. Tjoba boekt een knappe overwinning bij Vriendenschaar. maandag 13 december 2010 \A door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ruim tachtig aanspanningen deden za terdag in Stal de Kroo in Nieuw land mee aan de marathon van de Zeeuwse Menvereniging. Met een spetterende finale zorgden de en- kelspan paarden voor een fraai slot. Jacco van 't Westeinde was uiteindelijk de beste. Annemiek Hannemiek beet met Peter Pan voor de wagen het spits af. Met een fout in de tweede man che en de tijd van ruim drie minu ten over beide manches moest de amazone uit Heinkenszand genoe gen nemen met de vierde stek. Ook Kees Westdorp met de mer rie Narina zat het in de eindstrijd niet mee. Na een fout op het eer ste poortje kon ook de koetsier uit 's-Gravenpolder het schudden. Hij reikte niet verder dan de derde plaats. Met een foutloze eerste manche in 83.33 seconden bracht Jacco van 't Westeinde met Tyco het spel op de wagen. Maar met een tijd van 86.15 maakte Lou Willems met Fla me tussen de tremen duidelijk dat hij zich niet zo maar gewonnen gaf. Met een foutloze rit in 82.71 secon den liet Jacco van 't Westeinde, met de perfect meesturende Sebas- tiaan Sturm als groom achterop de wagen, de spanning oplopen. Lou Willemse bleek er weinig van onder de indruk. Met echtgenote Annelies achter op de wagen haal de hij alles uit de kast, zette met 82.39 de snelste tijd op de klok, maar kwam toch ruim twee tellen tekort voor de eindzege. Jacco van 't Westeinde toonde zich na afloop tevreden. „Met Lou achter je weet je dat het snel moet gaan en je geen foutje mag maken. En het was pas de vierde keer dat ik Tyco voor de wagen had. Dan is het afwachten wat het wordt. Maar ik had hem volledig onder controle." Bij het enkelspan Pony's toonde Chantal Vermerris met Rapsodi zich de beste. Met de toptijd van 80.98 ging de aanspanning uit Kats met een straatlengte voor sprong de beslissende ronde in. Ook in de tweede manche toonde Vermerris met de Welsh Cob zich veruit de snelste. Maar twee fou ten brachten de overwinning in ge vaar. Dyanne van Keulen rook met een bloed. Met het mes tussen de tanden ging de koetsier uit Oud-Sabinnge met Twinkle op jacht naar de zege, maar kwam hiervoor vier tellen tekort. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder is aan een opmerkelijk goed seizoen bezig. Zaterdag won de Zeeuwse hoofd klasser in een thuiswedstrijd met 11-9 van Dordrecht. Met nog vier ronden te gaan staat de Zuid-Beve- landse ploeg op een gedeelde der de plaats zodat handhaving vrijwel bereikt is. Het was een voorzichtige wed strijd met een groot aantal vlakke remises. Slechts aan drie borden werd het evenwicht verbroken. Arie van de Weteringh, die vorig jaar nog de kleuren van PWG ver dedigde, won in een boeiende Ghestem-partij van Rianka Rent meester. Het was de enige neder laag van PWG, dat dankzij twee overwinningen aan de goede kant van de score bleef Martin van Dijk won voor de eerste keer dit seizoen en Johnny de Leeuw over rompelde zijn tegenstander in een aanvalspartij. Aan één bord kwam PWG goed weg: Nico Knoops, de opponent van Kees Rijk, verover de eerst een schijf maar ging daar na zwaar in de fout. De Middelburgse damclub speelde tegen het Leids Damgenootschap de beste wedstrijd van het seizoen. Dankzij vier overwinningen en zes gelijke spelen werd het 14-6 voor de Middelburgers, die de ro de streep in de eerste klasse B voor lopig vaarwel hebben gezegd. Jaap de Jonge en Piet Allaart wonnen in uitstekende aanvalspartijen, ter wijl Roland de Rijke in een opslui tingspartij aan het langste eind trok. De vierde zege kwam op naam van Wim Koppejan, die al combinerend een weg vond naar de damlijn. Vermeldenswaard was ook de voordelige remise van jeugdspeler Danny Wattel tegen de Leidse meester Evert Bronst- ring. Het tweede team van PWG was za terdag veel te sterk voor de reser ves van Dordrecht. Vijf zeges (van Arie van de Weteringh, Eric Boo- gert, René Dusebout, Arie den Hol lander en Jan van Beeck) en vijf ge lijke spelen resulteerden in een 15-5 overwinning. KORFBAL Een speelster van All Ready wordt op de huid gezeten door een korfbalster van Ondo. foto Lex de Meester Dammer Johnny de Leeuw (rechts) zorgde voor één van de twee overwin ningen bij PWG. Randy Home was zijn slachtoffer. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met de winterstop in het verschiet liepen de volleybal lers van WS'92 in de promotie klasse B tegen de eerste nederlaag aan. Rowi stuurde de Vlissingers met een 4-0-nederlaag naar huis. De mannen van Mytilus verrasten in positieve zin en wonnen na zes nederlagen op rij met 1-3 bij Vol ley Zuid. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-1 bij Goirle. De derde keus van Mikro Electro/Roosendaal was met 4-0 te sterk voor BOK. Mannen. Volley Zuid-Mytilus 1-3 (19-25, 16-25, 25-23, 20-25): De Goese formatie speelde na weken van kommer en kwel ouderwets goed. „Als we dit kunnen volhou den, dan is het erg leuk spelen", vond Peter Verburg. Mytilus verras te de nummer vier van de rang schikking in een wedstrijd met al les erop en eraan. Beide lijnrech ters van de thuisploeg werden na onbehoorlijk gedrag tegen de arbi ter weggestuurd. Met veel service- druk nam Mytilus halverwege de eerste set het initiatief. Degelijk spelend en trefzeker in de afwer king werden de eerste twee sets ge wonnen. Nadat verzuimd was om de derde set ook te winnen, ge beurde dat wel in de vierde set. Rowi-VVS'92 4-0 (25-15, 25-16, 25-20, 25-19): De koploper uit Vlis- singen maakte geen schijn van kans. WS'92 trof een opponent die voor het eerst over een voltalli ge selectie beschikte en afscheid, nam van de thuishaf Rowi speel de een versnelling hoger en ontre gelde met een sterke service het Vlissingse spel. WS'92 kon daar niks tegenover zetten. Mikro Electro/Roosendaal 3-BOK 4-0 (25-21, 25-22, 25-23, 25-22): Een geflatteerde nederlaag voor BOK, dat in elke set een voor sprong verspeelde. „We hebben onze huid duur verkocht, zaten er elke set dicht tegenaan, maar zijn zonder punten de zaal uitgegaan", stelde trainer Clemens van den Berg gelaten vast. De oefen meester kampt door blessures en studiepe rikelen al weken met een slechte trainingsopkomst. „Ik kan ze niks verwijten, maar sommigen komen elkaar in de wedstrijd weer eens te gen. Dat brak ons op." Vrouwen. Redkey Goirle-WS'92 3-1 (25-9, 25-19, 25-9, 21-25: Een flink pak slaag voor WS'92, dat be zweek onder de servicedruk van Goirle. Collectief falen leidde tot drie setnederlagen op rij, voordat in de laatste set kon worden gepro fiteerd van een mindere fase bij de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84