at je wilt met de bal' En de winnaar is, maandag 13 december 2010 Het is de bedoeling dat na Kapelle meer racketcentra of tennisclubs enthousiast raken. Om de vernieu wende ondergrond (23.000 euro per tennisveld) te promoten scha kelt Fonteyne oud-toppers in. In Nederland is Paul Haarhuis een ambassadeur van het product. En die charterde zijn drie generatie genoten tijdens een reis naar Suriname, waar de eerste play ground van Richard Krajicek Foun dation buiten Nederland werd geo pend. „Iedereen denkt dat wij groot geld hebben neergelegd om hen naar Kapelle te halen, maar dat is niet zo", benadruktè de importeur. „Wij weigeren de ambassadeurs te betalen. Het heeft geen zin om mooie verhalen te kopen. Wij vin den dat we een goed product heb ben en die jongens willen hier spe len omdat ze er goede ervaringen mee hebben of goede verhalen er over gehoord hebben." Haarhuis gaf na zijn partij tegen zijn voormalige dubbelpartner toe dat hij in het begin nog wel scep tisch was over de Flex Court-ba- nen. „Het ziet eruit als een plastic klik- klak-baan. Dat kan niet veel zijn", dacht ik eerst. „Maar nu heb ik er drie keer op getennist en is mijn argwaan weg. Deze ondergrond kan zich meten met welke andere dan ook." De tennismiddag werd afgesloten met de dubbelpartij Haarhuis/El- tingh-Krajicek/Sluiter. De vier maakten er een ware show van. Ze sloegen prachtige passeerslagen, hadden snoeiharde smashes in huis en verheven het volleyen tot een kunst. Het ene moment speel den ze als topsporters, het andere moment als entertainers. Op matchpoint, natuurlijk voor het koningsduo Haarhuis/Eltingh, zong Haarhuis, de meest bijdehan te van het stel: „And now, the end is near..." Sluiter kon natuurlijk lachen om de eerste regel van Frank Sinatra's My Way, maar hij weigerde te capi- tulleren. De Rotterdammer die nog niet zo heel lang uit het prof circuit is verdwenen, sloeg een knappe return en werkte het matchpoint weg. Even later moes ten Krajicek en hij alsnog het hoofd buigen. Roeland van Vliet Kapelle. foto's Dirk-Jan Gjeltema ne: „Het zijn all weather-banen. En je kunt ze snel aanleggen. Bin nen drie uur ligt de baan. Dat is ideaal voor evenementen: 's mor gens opbouwen, 's avonds afbre ken." stuit-ie ook maar laag op. De baan beïnvloedt de rally niet." De half-snelle banen zijn snel te leggen, zowel binnen als buiten. De tegels ogen als roosters en heb ben een eoede afwatering. Fontev- Op de stip Morgenavond vindt in de RAI in Amsterdam het sportgala van NOCNSF plaats. Grote vraag is wie er tot sportman van het jaar wordt gekozen. Een schaatser of sinds lange tijd weer een voetballer. door Barry van der Hooft Wie zijn er ook alweer allemaal ge nomineerd? Bij de vrouwen Linsy Heister, Ir- een Wüst en Nicolien Sauerbreij. In de categorie 'Gehandicapte spor ter van het jaar' zal de hoofdprijs wel weer naar Esther Vergeer gaan en bij de coaches gaat het tussen Jac Orie, Nicoliens vader Maarten Sauerbreij en bondscoach Bert van Marwijk. Met Oranje is Van Mar wijk ook genomineerd in de cate gorie 'Sportploeg van het jaar', net als de dressuurruiters en de zeil sters Lobke Berkhout en Lisa Wes terhof De meest besproken catego rie is die van 'Sportman van het Jaar'. Wordt het één van de olym pisch kampioenen Mark Tuitert en Sven Kramer of gaat de prijs naar Wesley Sneijder? Nou, wie moet die laatste categorie winnen? Sneijder. Niet omdat ik een voet balliefhebber ben. Ik vind de pres taties van Tuitert en Kramer ook knap. Maar Sneijder heeft écht een topjaar achter de rug, dat ie alleen heeft vergeten te bekronen met de wereldtitel. Met Inter heeft Sneij der bijna alles gewonnen wat er te winnen viel. Deze week hoopt hij daar de Wereldbeker nog aan toe te voegen. Sneijder speelde bij In- ter geregeld fenomenaal, haalde dat niveau bij Oranje vaak niet, maar was dan wel weer beslissend. Het belangrijkste criterium vind ik dat Sneijder sportliefhebbers heel veel mooie momenten heeft be zorgd. Bij veel mensen zullen de beelden van het WK de beelden van de Olympische Winterspelen in Vancouver verdringen. Het land stond echt op z'n kop! Sven Kra mer zorgde daar overigens ook voor, alleen kwam dat door een verkeerde wissel... En wie is de beste coach van 2010? Bert van Marwijk, vind ik. Al het gezeik over 'De Grote Vier', schop- partijen en weet ik veel wat alle maal Het hij rustig van zich afglij den. De media-aandacht was enorm, maar hij pakte het goed aan. En ondertussen stoomde Oranje door richting finale. Daar na scoorde hij punten door Nigel de Jong uit de Oranje-selectie te verwijderen. Als Oranje ook nog eens Sportploeg van het jaar wordt, kan het morgen zomaar een voetbalfeestje worden. Die kans lijkt me juist daarom klein. De sporters kiezen namelijk hun eigen 'kampioenen' en de meeste sporters houden niet zo van voet ballers... en ra sterstructuur. Paul Haarhuis, Richard Krajicek en Jacco Eltingh. Lichamelijk zit ik nog wel goed in mijn vel, maar mentaal is het allemaal wat veel. Er zit te veel informatie in mijn hoofd: win nen, verliezen, reizen, de media, de supporters." PSV'er Balazs Dzsudzsak in Spits. „Tijdens de feestdagen onthaart 44% van de vrouwen de benen. Hoe laag ligt het percentage normaal dan wel niet?" Zwemster Ranomi Kromowidjojo via Twitter. „Ik kende zijn ambities en ik weet natuurlijk wat hij kan. Frank heeft een geweldige kijk op voetbal en hij weet wat het vraagt om deze rol te vervullen." Bondscoach Bert van Marwijk over zijn assistent Frank de Boer in het AD. „Ajax is nu als een groentewinkel die meubelen verkoopt." Oud-Ajacied Peter Boeve over Ajax in de Volkskrant. „Eigenlijk ben ik gewoon een varken. Ik ben 44 en ik realiseer me dat mijn hele leven nutteloos is geweest." Oud-boxer Mike Tyson in The Guardian. „Wat had hij nog meer moeten doen om wel in aanmerking te ko men voor een nominatie? Er is geen titel of prijs die hij dit jaar nog had kunnen toevoegen. Het lijkt wel of ze hem vergeten zijn. Als vriend en collega irriteert het me. Edward en Totilas hebben het publiek in 2010 nooit teleurgesteld. Ruiter Hans-Peter Minderhoud begrijpt niet dat zijn colle ga Edward Gal niet is genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar in De Telegraaf. „De Polen voorspellen dat het de koudste winter in 1000 jaar wordt. Ik denk dat ik deze winter een opvolger krijg. Het kan niet uitblijven, de Elfstedentocht komt er in februari." Henk Angenent, de laatste winnaar van een Elfsteden tocht in De Pers. „Wat is er nou mis mee om het prettig te vinden dat je na een dag hard werken thuiskomt en je vrouw heeft lekker voor je gekookt?" Schaatser Mark Tuitert in Volkskrant Magazine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83