Rode kaart Randy de Dreu is Veere doet goede zaken 32 RCS opnieuw onderuit Monsterzege Zeeland Sport Met tien man houdt VC Vlissingen stand tegen WSC. Daarmee blijft de Walcherse club midden moter in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Vrouwen van Oostkapelle verslaan SSS maandag 13 december 2010 door Rogier Veenstra BEST - De voetballers van RCS heb ben in de zondag eerste klasse de uitwedstrijd tegen Best Vooruit met 2-o verloren. De Souburgers staan nu laatste. RCS reisde gisteren met slechts dertien spelers af naar Best. On danks de vele afwezigen werd er sterk gestart. Zowel Len Eversdijk als Joey van der Zweep kregen de mogelijkheid om RCS op voor sprong te zetten, maar hadden hun vizier niet op scherp staan. Na acht minuten was het Best Vooruit dat op voorsprong kwam. RCS-verdediger Steven Visser dacht de bal terug te koppen op zijn doelman Lorenzo van Trijp die net zijn doel uit was gekomen om de bal simpel te vangen. De bal ging langs hem heen en beland de in het eigen doel. Het eigen doelpunt zorgde voor wat onrust bij de ploeg van trainer Michel Leonhart. Best Vooruit kon hier echter niet van profiteren waardoor er met een i-o-stand ge rust werd. De tweede helft begon rommelig waarin beide ploegen een aantal kansen kregen. De grootste was voor Remco Felius. Hij kwam oog-in-oog met de doel man te staan maar schoot de bal net naast. Een minuut later was het Best Vooruit speler Mo Yahia die de wedstrijd besliste: 2-0. Het meest opmerkelijke moment van de wedstrijd gebeurde vlak voor tijd. RCS-aanvaller Joey van der Zweep kreeg het aan de stok met de doelman van de thuis ploeg. Doelman Roel Meijers deel de een kopstoot uit maar de scheidsrechter had het voorval niet waargenomen ondanks de open wond aan de neus van de RCS-speler.'„We missen veel jon gens maar ik ben er van overtuigd dat als we zo blijven spelen we een keer beloond gaan worden", zei Sander Goedegebure, één van de vijf gemiste basisspelers, die door een blessure de wedstrijd vanaf de tribune moest bekijken. Best Vooruit-RCS 2-0 (1-0). 8. Steven Visser (ed) 1-0, 69. Mo Yahis 2-0. Scheidsrechter: J. J. Peeters (Sevenum). Gele kaarten: Len Eversdijk, Benjamin Verwest (RCS), Xander Scheepens, Tom van de Loo, Jos Schellekens (Best Vooruit). Aantal toeschouwers: 200. MIDDELBURG - Lijstaanvoerder Zee land Sport won voor de derde keer dit seizoen met zeven treffers verschil in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Middenmoter Kaai- se Boys werd met maar liefst 1-8 verslagen. Pas halverwege de eerste helft opende Roy Verkerk de score na mens de bezoekers: 0-1. Matthieu de Smit en Wesley van Effrink bouwden deze voorsprong nog voor rust verder uit: 0-3 halverwe ge. Een zwakke start van de Vlis- singers leidde al kort na het begin van de tweede helft tot een tegen treffer: 1-3. Vrijwel direct daarna nam Zeeland Sport het initiatief weer vast in handen wat leidde tot de grootste seizoenszege tot dus ver: 1-8. De treffers na rust werden gescoord door Wesley van Effrink (2x), Arnoud Stok en Khaled Bou- frahi (2x). VLISSINGEN-WSC Vlissingen bleef deze competitie voor de zevende wedstrijd op rij on geslagen. Vlissingen gokte in de tweede helft met een man minder op de bevliegingen van Jonathan Constancia. Hij was er dichtbij, maar de beslissende tik bleef uit. foto Lex de Meester door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Veere bewees zich zelf in de derde klasse A een goede dienst door met 4-1 te winnen bij Heinkenszand. De ploeg van Henk Willemse steeg naar de veili ge negende plaats op de ranglijst. VCK won met 3-0 bij Kapelle en klom naar de tweede plaats. Nieuwland leed een 1-2-thuisne- derlaag tegen koploper Yerseke. Heinkenszand - Veere 1-4: In een aantrekkelijke eerste helft raakten beide ploegen via Maarten Griep en Edwin van Tatenhove het hout werk voordat in de 32e minuut de openingstreffer viel. Rens Baas schoot de 1-0 achter René Bil. Daarna hield Heinkenszand-doel- man Rini van de Perk Veere eerst nog van de 1-1 af, maar in de 40e minuut moest hij toch capituleren op een inzet van linksback Mark de Theije. Vlak na rust kopte Theo van Taten hove Veere naar de 1-2. Door twee goals van René-Michel Gerritsen, in de 79e en 89e minuut, liep Veere nog uit naar 1-4. Jeroen Verdonk (Heinkenszand) en Mark de Theije (Veere) liepen elk tegen twee gele kaarten op en konden vroegtijdig onder de douche. Kapelle - VCK 0-3: Een geflatteer de overwinning. Kapelle was grote delen van de wedstrijd de boven liggende partij maar miste op nieuw scorend vermogen. In de ne gende minuut leidde geblunder in de Kapelse defensie tot de 0-1 van Richard Dek. Kapelle liep op nieuw achter de feiten aan, maar was nog wel dicht bij de 1-1 toen na een kwartier een inzet van Fer- di Tilroe van de VCK-doellijn ge kopt werd. VCK besliste met een uitval in de 84e minuut het duel definitief Stefan Wielemaker maakte er met een schuiver 0-2 van. Twee minuten later redde Ka- pelle-keeper Stefan Hamelink op een inzet van Wielemaker, maar in de rebound zorgde Erik Goudt voor de 0-3. Nieuwland - Yerseke 1-2: In de 19e minuut kwam Nieuwland via Carsten Feleus, die met links aan nam en raak schoot, op voor sprong. De thuisploeg hield lang stand, maar bezweek in de slotfase alsnog onder de druk van de kop loper. In de 82e minuut kopte Bart van Steveninck Yerseke naar de 1-1 en vier minuten later schoot Arjen de Koeijer Yerseke naar de overwin ning, waardoor Nieuwland te wei nig kreeg. Spui - Colijnsplaatse Boys 1-1 (1-1). Robbie de Looff 0-1, Kevin de Roode 1-1. Derde klasse B. The Gunners-Rillandia 4-1 (2-1). Thom van Riel 1-0, Adriaan van de Pias- se 1-1, Paul Pedersen 2-1, Richard Uit- zinger 3-1, Robert van Opdorp 4-1. OOSTKAPELLE - Dankzij een verras send ruime overwinning op SSS (3-0) hebben de vrouwen van Oostkapelle hun positie bij de bes te vier van de eerste klasse verste vigd. Door een herstructurering van het vrouwenvoetbal ligt de hoofdklasse in het verschiet. Na een doelpuntloze eerste helft schoot Kelly van de Kaap raak op aangeven van Annelien van Hecke. Van Hecke, die een voor treffelijk seizoen beleeft, tekende niet veel later voor 2-0. Invalster Anne Lavooij maakte 0-3 door van af twintig meter met een schot de keepster van SSS te verslaan. Oost kapelle staat nu vierde, een plek die aan het einde van de rit promo tie naar de hoofdklasse oplevert. Smerdiek heeft een positie op de ranglijst ingeleverd. In Utrecht werd er onnodig met 3-2 van Odys seus verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80