binnenland 17 a cyberaanval Maakt de prijs voor u het verschil? zoek naar een voorzitter cDA'er Buijs CDA moet opnieuw op kandidaat Senaat d helemaal plat Jonge vrouw vermoord Nostalgische schaatswedstrijd Vandalen leven zich uit op auto's Vos leeft kort op schnitzels in tuin Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. maandag 13 december 2010 ter, mee stuurde. De aanvallen van WikiLeaks-sympathisanten ogen amateuristisch, stelt Wilbert de Vries, hoofdredacteur van de tech nologiesite T\veakers.net. De aan vallers hebben kennis van zaken, maar de uitvoering is onprofessio neel. De hackers hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van een simulatie programma dat'normaal wordt in gezet om drukte op netwerken te simuleren en te testen. Het nadeel is dat dit eenvoudig te krijgen pro gramma vanaf de eigen computer is gebruikt. Volgens De Vries werkt het heel eenvoudig: aanvallers gaan naar een speciale website, laten hun ei gen browser openstaan en vallen een bepaalde website aan. Dat houdt in dat de pagina zo snel mo gelijk en zo vaak mogelijk wordt opgevraagd. Een aanvaller kan zo alleen of met een aantal vrienden een website uit de lucht krijgen. De Vries vergelijkt de aanval met een file. „Zie het of iemand op dracht geeft om met alle rode au tootjes de weg op te gaan. Dat zorgt voor een file. Als je weet wie de rode wagens de weg opstuurt, kun je de file oplossen." De schade aan de websites zelf valt mee, weet de Vries. „De Tweede Kamer heeft deze aanvallen in 2006 strafbaar ge steld, vooral vanwege de commer ciële schade. Dat zal voor justitie en de politie niet veel betekenen. Voor websites als PayPal en Master Card ligt dat anders." Volgens de hoofdredacteur zijn er „ongetwij feld manieren" om te maskeren vanaf welk IP-adres de aanval plaatsvindt. „Daarvoor heb je fi nanciële middelen nodig en kom je waarschijnlijk uit in het crimine le circuit." MIDDELBURG - Siem Buijs uit Wis- senkerke staat op plaats elf van de CDA-advieslijst voor de Eerste-Ka- merverkiezingen van 23 mei 2011. Frank van den Heuvel uit Middel burg staat op nummer 29. Buijs is voormalig lid van de Tweede Ka mer. Van den Heuvel is hoofd Cor porate Affairs van energiebedrijf Delta. ALMELO - In een woning in Almelo is gisteren het ontzielde lichaam van een jonge vrouw gevonden. De politie gaat uit van een mis drijf. Het slachtoffer (23), moeder van een meisje (2), is door haar ouders gevonden. Die waren ge waarschuwd door buren die het kindje steeds hoorden huilen. DEN HAAG - De zoektocht naar een nieuwe voorzitter heeft het CDA in grote verlegenheid gebracht. De twee topkandidaten hebben zich teruggetrokken omdat het bestuur er voor terugdeinsde tussen één van beide te kiezen. Het CDA moet nu op zoek naar nieuwe kan didaten. Het bestuur spreekt in een persver klaring van 'een moeilijk besluit'. De twee kandidaten, ex-minister Wim Deetman en SER-lid Ferdi nand Grapperhaus, wilden allebei als enige voorgedragen worden aan de leden. Het bestuur kon daar na een uren lange vergadering vrijdagavond laat geen overeenstemming over bereiken. Beiden hebben vervol gens bedankt voor de eer. Het CDA-bestuur zegt meerdere kandi daten te willen voordragen omdat er dan een echte verkiezing kan plaatsvinden. Medestanders van beide kandidaten hoopten vooraf dat het bestuur de moed zou heb ben om een keuze te maken tus sen Deetman en Grapperhaus. Vrijdag werd pas duidelijk dat het bestuur dat niet aandurfde. Het CDA begint nu opnieuw een zoek tocht naar een partijvoorzitter. De benoeming ligt zeer gevoelig, om dat de partij nog steeds verdeeld is tussen voor- en tegenstanders van de samenwerking met de PW. Het afvallen van Deetman is een grote teleurstelling voor CDA'ers die twijfels hebben over de koers van de partij. De voormalige burgemeester van Den Haag was een tegenstander van de huidige coalitie. Medestan ders waren er van overtuigd dat Deetman met zijn ervaring en aan zien binnen het CDA tegenwicht had kunnen bieden aan de partij top rond vicepremier Maxime Ver hagen. BIDDINGHUiZEN - Biddinghuizen ging gisteren even terug in de tijd tijdens de Winterfair op ijsbaan Flevonice. Er werd een kor- tebaanwedstrijd gehouden op houten schaatsen en in nostal gische kledij. Ook waren er schaatsers in streekdracht. In de kortebaanwedstrijd schaatsen vrouwen 140 en mannen 160 meter. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP ZALTBOMMEL - Onbekenden heb ben in de nacht van vrijdag op za terdag in Zaltbommel vijftig auto's vernield. Ze sloegen ramen in en bekrasten de lak. Ook werden spul len uit auto's gestolen. Ook in Nieuw-Lekkerland sloegen vanda len toe. Daar zijn veertig auto's en een bushokje vernield. Ze gooiden plantenbakken door voorruiten. APELDOORN - De vos die enkele da gen opgesloten zat in de binnen tuin van de Belastingdienst in Apeldoorn is weer vrij. Het dier is in park Berg en Bos in vrijheid ge steld. Vermoedelijk heeft de vos over een muurtje gelopen, waar na hij de binnentuin is ingespron gen op zoek naar voedsel. Het kan ook zijn dat de vos is gevallen. Aanvankelijke pogingen om het dier te vangen met een lokkooi mislukten, mogelijk omdat mede werkers van de Belastingdienst uit medelijden voedsel in de bin nentuin hadden gegooid. Zo kreeg de vos onder meer schnit zels te eten. Het komt volgens het faunabe heer niet vaak voor dat een vos moet worden gevangen. Onlangs zorgde wel een zwaan voor over last door zijn spiegelbeeld in de lak van auto's aan te vallen. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7