De wereld van hardloopster Bos en Elgersma Handbalsters laten scoren in Japan Fra"kriik «•""W" 28I De Nederlandse atlete Adriënne Herzog stapt al na zes minuten uit het EK. De titelfavoriete gaat te veel gebukt onder een dopingaffaire. Gulliver roept Krappen halt toe Verdienstelijk debuut van Floris de Vries Kasidokostas helpt Jaspers aan eindzege Overeem nieuwe wereldkampioen K1 Pech voor Boom in Druivencross i'K GROSS maandag 13 december 2010 ECMOND AAN ZEE Karin Krappen is er niet in ge slaagd de finale te bereiken van de Zuiderduin Darts Masters. De Vlissingse dartster ging zater dag in de halve eindstrijd onderuit tegen achtvoudig wereldkampioe ne Trina Gulliver: 2-4. Een dag eer der had Krappen in de kwartfinale afgerekend met Irina Armstrong, de Russische nummer twee van de wereld. Gulliver schreef het toer nooi gisteren op haar naam door in de finale met 2-1 af te rekenen met Francis Hoenselaar. LEOPARD CREEK Golfer Floris de Vries kan terugkij ken op een goed debuut op de Eu ropese Tour. De 21-jarige Nederlan der eindigde in het Alfred Dunhill Championship in het Zuid-Afri kaanse Leopard Creek als 27e. De Apeldoorner klom in de slot- ronde zestien plaatsen door een ronde van 70 slagen, twee onder par. Hij kwam daarmee uit op een totaal van 289 slagen en verdiende met zijn eindklassering ruim 9000 euro. De winst ging naar de Span jaard Pablo Martin met 277 slagen. HURGHADA Filipos Kasidokostas heeft zaterdag het driebandentoernooi in Hurgha- da op zijn naam gebracht en daar mee Dick Jaspers aan de wereldbe ker geholpen, de vierde in diens carrière. De Griekse biljarter versloeg in het Egyptische toeristenoord Frédéric Caudron in de finale met 3-1 (15-8 15-7 7"i5 15-1)- De Belg had het eve nement moeten winnen om Jas pers nog van de eerste plaats te ver drijven. Jaspers werd in de kwartfi nale uitgeschakeld door de Japan ner Kouji Funaki. TOKIO De Nederlander Alistair Overeem heeft in Tokio de wereldtitel in de vechtsport Ki veroverd. Hij ver sloeg in de finale zijn landgenoot Peter Aerts. Acht vechters traden in Tokio aan voor de World GP van 2010. De 30-jarige Overeem versloeg op weg naar de eindstrijd de Surinamer Ty rone Spong en de Turk Gokhan Sa ki. De ervaren Aerts kwam er in de finale niet aan te pas. Hij had veel gegeven in zijn halve eindstrijd te gen titelverdediger Sem Schilt. OVERIJSE Pech heeft Lars Boom vermoede lijk van een podiumplaats gehou den in de Druivencross van Over- ijse. Boom was in de wedstrijd veldrijden in de achtervolging op latere winnaar Sven Nys maar reed in de voorlaatste ronde t lek. De Ne derlander van Rabobank eindigde uiteindelijk als zevende. Belgisch kampioen Nys, zaterdag in Essen ook al de beste, had ruim twintig seconden voorsprong op zijn landgenoot Kevin Pauwels. Klaas Vantornout finishte als der- »de. door Eric de Jager DEN HAAG/OBIHIRO - De grote fles champagne die Samuel Schwarz gisteravond in Japan opentrok, pas te niet helemaal in de sombere sfeer waarin de World Cups zich de afgelopen weken voltrokken. Het regende afzeggingen en zette de deur op een kier voor sporters die graag willen verrassen. Zoals Schwarz en 'good old' Jan Bos. Dat Schwarz Shani Davis op de 1000 meter versloeg, was een pres tatie van formaat. Het overkomt de Amerikaan hooguit één keer per jaar. Maar 'Samu' hoefde dan ook alleen met Davis af te reke nen. De nummers één en twee van het klassement, Stefan Groot huis en Simon Kuipers, waren aan het trainen. Zo was het ook bij de vrouwen. Christine Nesbitt is nog ongesla gen op de 1000 meter, maar de lei ding over het World-Cupklasse- ment heeft ze niet meer. Nesbitt reed niet in Japan, Heather Ri chardson greep haar kans met twee dagzeges. Lars Elgersma liet zien dat er zo maar iets moois in het verschiet kan liggen voor wie toch meedoet. De sprinter stelde na zijn vierde en vijfde plek vast dat het goed was dat hij naar Japan was gegaan. Jan Bos had zo'n opsteker ook no- dig. De 35-jarige rijder - wereldkampi oen in 1998 - eindigde op de 1000 meter als derde, achter Schwarz en Davis. Schwarz en Bos stegen met stip naar plaats vijf en zes in het al gemeen klassement. LILLEHAMMER - Het Nederlands vrouwenhandbalteam heeft op het EK een bittere nederlaag geleden tegen Frankrijk: 21-23. Door het verlies blijft Oranje op twee pun ten steken in het hoofdtoernooi. Het team van bondscoach Groe ner kreeg in het Noorse Lilleham- mer alle kansen om de nummer twee van het WK van 2009 op de knieën te krijgen. Door het missen van de vele kansen hield Oranje de tegenstander echter in de wed strijd. In de spannende slotfase haalde Frankrijk de zege binnen door twee benutte strafworpen. Maura Visser klom naar de voorlo pig eerste plaats op de topscorers- lijst van het EK. Ze maakte tegen Frankrijk negen doelpunten. De volgende tegenstander van Neder land is morgen Hongarije. Het slor dige aanvalsspel zat er vanaf het be- ginsignaal in bij het Nederlands team. Omdat Frankrijk al net zo veel moeite had met verzorgd handbal, bleef de score aan die kant ook laag. Bij rust leidde Frank rijk met 13-10. In de tweede helft kon Oranje aan vankelijk het spel niet verbeteren en liep Frankrijk uit. Maar in het laatste kwartier kwam er vechtlust naar boven bij de Nederlandse in ternationals e.n bracht Oranje met twee scores van hoekspeelster Joy ce Hilster het verschil terug naar één doelpunt. Pearl van der Wissel vertolkte in de slotminuten een belangrijke rol door twee strafworpen uit te lok ken. Visser benutte beide opgeleg de kansen van 7 meter en bracht Nederland op 21-21. Helaas voor Oranje lukte dat Frankrijk ook twee keer in de laatste minuut. Het EK van Adriënne Herzog duurt maar zes minuten. AL»UHtRA Adriënne Herzog is kort na de start met haar oranje shirt nog terug te vinden in de kop van het peloton. Ze zal echter steeds verder terugvallen en na zes minuten hardlopen uitstappen. foto Armando Franca/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76