61 binnenland Mark Rutte binnen één jaar van zwak leider naar politicus van het jaar Verdachte vrij n In Nederland gemaakte speelfilms beleven succesjaar Beperkte postbezorging op woensdag 15 december. WIKILEAKS Website Openbaar Ministerie lag korte ti maandag 13 december 2010 door Frank Hendrickx oen haag - Mark Rutte heeft zijn eerste prijs binnen: de premier is door de parlementaire pers uitge roepen tot politicus van het jaar 2010. De WD'er, die zijn regerings partners Maxime Verhagen en Geert Wilders voor bleef, nam de onderscheiding met frisse tegen zin in ontvangst. De uitverkiezing van Rutte was niet verrassend. De WD'er leidde zijn partij bij de verkiezingen - de enige echte populariteitstest voor politici - naar de overwinning. In de formatie wist hij na enkele mis lukte pogingen een -kabinet in el kaar te timmeren. De eerste maanden als premier le verden hem lovende kritieken op van voor- en tegenstanders vanwe ge zijn ontspannen stijl.Dat juist de parlementaire pers hem uitriep tot beste politicus van het jaar zal de scepsis van de premier niet ver minderen. Een jaar geleden stond Rutte nog te boek als uiterst zwak leider. De onderscheiding biedt geen ga rantie voor de toekomst. De voor ganger van Rutte als WD-leider, Jozias van Aartsen, won in 2003 de prijs van beste politicus. Een jaar later werd hij al weer uitgeroepen tot slechtste politicus. Drie van de zeven politici die eer der werden uitgeroepen tot beste politicus (Van Aartsen, Wouter Bos en Jan Marijnissen), hebben inmiddels de politiek verlaten. „Ik hoop dat jullie mij over vier jaar nog een keer uitnodigen", zei Rut te tegen de organisatoren van Ra dio 1. „We zijn net begonnen. Het gaat er uiteindelijk om wat je be reikt als kabinet. De rest is politiek met een kleine p." De verkiezing maakt wel duidelijk dat rechtse partijen in 2010 de la kens uitdeelden. Maxime Verha gen, die zijn gedecimeerde CDA toch nog de regering in wist te loodsen, eindigde op twee. Geert Wilders werd derde. Wouter Koolmees werd uitgeroe pen tot 'Politiek talent van het jaar'. De financieel expert van D66 dwong het kabinet Balkenende om voorgenomen bezuinigingen toch uit te voeren, ondanks de de missionaire status van de regering. Luisteraars van Radio 1 kozen het wachten van journalisten bij de deur van de CDA-fractiekamer uit tot het politiek moment van het jaar 2010. Achter die deur vergader den CDA'er afgelopen zomer vele uren over de samenwerking met de PW. zie onze website:binnenland Rutte kreeg de 'prijs' uit han den van minister Opstelten Man (19) uit Hoogezand- Sappemeer bekent gerichte cyberaanval op Openbaar Mi nisterie. De uitvoering van de aanval len van sympathisanten van WikiLeaks oogt volgens Tweak- ers.net amateuristisch. groningen - De 19-jarige man uit de Groningse plaats Hóoge- zand-Sappemeer die zaterdagmid dag is opgepakt voor de aanval op de website van het Openbaar Mi nisterie (OM), is gistermiddag na verhoor vrijgelaten. De man heeft een bekentenis afge legd. Ook heeft hij bekend dat hij heeft deelgenomen aan de cyber- aanvallen op de websites van Mas terCard, Visa en Moneybookers. De OM-site was vrijdag een paar uur moeilijk bereikbaar en lag kor te tijd helemaal plat. De websites van het OM en de po litie werden aangevallen door sym pathisanten van WikiLeaks. Don derdag werd een 16-jarige jongen in Den Haag opgepakt voor zijn betrokkenheid bij de cyberaanval- len. Op dergelijke aanvallen staat een maximumstraf van zes jaar. De verdachte uit Hoogezand-Sap- pemeer bestookte met behulp van hackerssoftware de website van het OM met een enorme hoeveel heid dataverkeer. Uit het onderzoek is gebleken dat de man, die actief is onder de nick name Awinee, ook andere compu tergebruikers aanzette om deel te nemen aan de aanval. De politie kwam hem op het spoor omdat de software waarmee de man de web site aanviel ook zijn IP-adres, het unieke nummer van zijn compu- utrecht - Nog voor het einde van het jaar kan het Nederlands Film Festival (NFF) 2010 uitroepen tot succesvol jaar voor de Nederlandse film. In totaal werden tien Gouden Films, twee Platina Films, een Dia- g jsr* i manten Film en een Kristallen Film toegekend. Dat maakte het NFF gisteren bekend. Er staan zes Nederlandse films in de top 20 van best bezochte films van 2010. Begin dit jaar ontving re gisseur Reinout Oerlemans een ëss&sessg&ffi gsssgssssssisw «sas* Diamanten Film voor Komt een vrouw bij de dokter. De prijs is voor Nederlandse films die meer dan een miljoen bezoekers trekken. Al leen Alles is liefde en Zwartboek wisten datzelfde resultaat te beha len. De twee Platina Films, voor meer dan 400.000 bezoekers, wa ren, voor Anubis en de wraak van Arghus en De gelukkige huisvrouw. Gouden Films, meer dan 100.000 bezoekers, waren er in 2010 voor Iep!, Gangsterboys, Tirza, Foeksia de miniheks, Briefgeheim, Sinterklaas en het pakjes mysterie, Sint en De eetclub. New Kids Turbo brak don derdag het record voor de grootste omzet op een premièredag van een Nederlandse productie. De ko medie bracht op de eerste dag 249.500 euro op. De kop van ons persbericht van dinsdag j\. luidde: "Den Haag - 7 december 2010- TNT Post en de vakorganisaties Abvakabo FNV, CNV Publieke Zaak en BVPP hebben afgelopen twee dagen wederom intensief overleg gevoerd. Abvakabo FNV en CNV Publieke Zaak hebben de vergaande voorstellen van bedrijfszijde afgewezen en besloten de aangekondigde acties van deze week voort te zetten. Reeds eerder heeft de BVPP aangegeven af te zien van verdere acties en de voorstellen van TNT Post voor te leggen aan hun leden." Inmiddels hebben Abvakabo FNV en CNV Publieke Zaak besloten woensdag 15 december a.s. wederom te gaan staken. Wij zullen ons tot het uiterste inspannen om de ongemakken voor u zoveel mogelijk te kunnen beperken. Spoedeisende zendingen (zoals rouwpost en medische zendingen) worden wel bezorgd. Kijk voor instructies op www.tntpost.nl/update De bezorging van pakketten en expreszendingen ondervindt geen invloed van de stakingsactie. De bezorging van pakketten die door de brievenbus passen, ondervindt mogelijk wel hinder van de staking. Op woensdag 15 december zijn alle postkantoren gewoon geopend. Meerinformatieoverdepostbezorgingendestakingvindtuopwww.tntpost.nl/update min

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6