port 137 rust laten gaan Delta Sport kan zich opmaken voor topper tegen Olympia'89 PWG is ai zo goed als zeker van handhaving Wemeldinge is nieuwe leider in vierde klasse Stuur een video in van een doelpunt awards@pzc.nl maandag 13 december 2010 'We hadden gewoon niet de bagage om nog langer tegenwicht te bieden.' Jan Voshart, trainer van Ali-Ready door Wim Kakebeeke door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van All-Ready maakten het Ondo (M) zaterdag behoorlijk lastig, maar het Schouwse achttal moest na rust toezien hoe de Walcherse kop loper in de derde klasse demarreer de naar een 13-6-overwinning. In dezelfe klasse verspeelde Togo de eerste punten door de topper te gen Scheldevogels te verliezen. Blauw Wit won met 11-14 bij Stormvogels. Ondo-AU-Ready 13-6: All-Ready trad in Middelburg aan met een mix van jonge dames en gerouti neerde heren. Die samenstelling maakte het Ondo tot kort voor rust knap lastig. Van 3-1 werd het 3-3. Met bewuste keuzes ontregel den de bezoekers het tweede aan- valsvak van Ondo aanzienlijk. De veronderstelde schutter Jeroen Me- su kreeg weinig tot geen speelruim te en dat was effectief Afstoppen van Ronald Wisse in het andere vak bleek een heel ander verhaal. Op souplesse gooide Wisse de 4-3 en 5-3 (rust) binnen en zette daar mee de toon voor de rest van de wedstrijd. De kunst afgekeken en de bakens verzet naar Joris Hoogwerf als puntspeler, vielen de scores na rust ook makkelijk in het andere vak. All-Ready schakelde te laat en had voordat het zich goed' en wel realiseerde dat de tweede helft be gonnen was de 7-3 om de oren. Achteraf bezien het moment voor coach Jan Voshart, die ook wel voelde dat zijn tactiek ontrafeld was, om de handdoek te gooien: „We hadden gewoon niet de baga ge om nog langer tegenwicht te bieden." Er zat niets anders op dan demarrage naar 11-3 te slikken en de nederlaag te accepteren. Met nog één speelronde te gaan voor het kerstreces is het nog maar de vraag of Blauw Wit-All Ready gespeeld gaat worden. Vanwege va kantie vierende spelers stelt All-Ready alles in het werk om een uitwijkdatum af te spreken. Lukt dat niet, dan zullen er zes Zie- rilczeese spelers afreizen naar Goes, het minimaal vereiste aantal om een wedstrijd te mogen spelen en om twee punten in mindering te voorkomen voor niet opdagen. Scores Ali-Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuize 3, Bram Bolle 2, Stefan Pee- ren 1. Stormvogels-Blauw Wit 11-14: Gezien het overwicht leek Storm vogels op weg naar de eerste pun ten, maar het ging faliekant mis na rust (6-4). De scorende makke eta leerde zich en de marge die er had moeten zijn verdween als sneeuw voor de zon. Doordat Blauw Wit steeds meer ruimte creëerde en op 10-10 langszij kwam, dunde het laagje vertrouwen van Stormvo gels verder en verder uit. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Arjen Schoe en Niek Peene 2, Francky Koole en Kristian Gabriëlse 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Marco de Jonge 3, Ivo Flipse, Danny Hoogstrate, en Janet Verboom 2, Irene Hendrikse en Claudia 1. Togo-Scheldevogels 12-14: De er gernis droop er vanaf bij de anders zo ingetogen Togo-coach Carlo de Waele: „Schande om zo bestolen te worden door de arbiter." De af gekeurde doorloopbal na de inhaal race op Scheldevogels, die een 6-9-ruststand verdedigden, en de uitgebleven strafworp op 12-13 de den de Goese gemoederen zo hoog oplaaien dat er twee rode kaarten vielen. Scores Togo: Kevin de Weale 5, Janne- ke de Wit 3, Niek Meerman 2, Jan-Kees Goossens, Anouk Hazelaar 1. GOIRLE - De belabberde speelwijze tegen de reserves van White De mons heeft de gemoederen de af gelopen week aardig beziggehou den bij de handballers van De Graaf/Delta Sport. Volgens keuze heer Rob de Vos laten de blauw- hemden buitenshuis nog te weinig hun tanden zien. „Ik heb de ploeg bewust gemaakt dat wij de beste ploeg zijn. Dan moet je je ook zo gedragen." Bij GHV heeft het zelfvertrouwen gisteren een zetje in de rug gekre gen in de aanloop naar de topper van aanstaande zaterdagavond te gen Olympia'89. De Brabantse equipe was gezien de derde plek een lastige hobbel, maar trok giste ren terecht aan het kortste eind: 19-22. „Delta Sport bepaalt wat er binnen de lijnen gebeurt. En dat pakken ze volgens mij goed op." Meteen na afloop werden er aan de partij van gistermiddag niet veel woorden meer vuil gemaakt. Alle ogen waren al gericht op de clash van komende zaterdag. Dan zijn de blauwhemden gastheer in de onbetwiste topper tegen Olym pia'89 uit Oss. De Zierikzeeënaars trekken al ne gen weken de kar in de Brabantse eerste klasse met een honderd pro centscore na negen wedstrijden. Olympia'89 is de enigste formatie die de mannen van Rob de Vos nog enigszins kunnen bijbenen. Ze zitten de Schouwenaren op de hielen met drie punten achter stand en een wedstrijd minder ge speeld. „Ze zijn snel, hebben goeie keepers en hebben veel power", blikte De Vos al vooruit. Het is maar te hopen voor het Schouwse bolwerk dat ze dan ook weer kunnen beschikken over re gisseur Jordie Loo. De Limburger werd afgelopen week geveld door griep. „Ik miste m'n dirigent" be aamde De Vos zonder slag of stoot. „Jordie is constant en zweept met gemak het tempo om hoog. Daardoor ben je toch moei lijker te verdedigen." Over de knie van Thijs de Vos is nog geen duide lijkheid, evenmin over de kniebles sures van Koen de Bruin en Jor- ben Spong. De enkel van Martijn Giltay is de komende maand her steld. Guust Sluijs (knie) was er in Goirle gewoon weer bij. Met slechts negentien tegentref fers kreeg de dekking terecht een dikke pluim. De 6-o-dekking speel de solide en compact. Daarnaast zit het keepersgilde Thim Zeven bergen en Jacco de Loof lekker in zijn vel. GHV beet zich net als het afgelopen seizoen stuk op de dek king van de bezoekers. Keer op keer werd centrum opgezocht. Dankzij de vele geblokte schoten beleefde Jimmy Niemans opnieuw een nuttige middag in de snelle te genaanval met vier treffers. Ook routinier Guido de Graaf (zeven) en Kenneth Mellaart (vijf) druk ten aanvallend hun stempel op de wedstrijd. Via 2-6 bleef de kloof op vier tref fers steken tot 14-18. Het enige minpuntje was het feit dat de be zoekers de strijd niet eerder beslis ten. Door het falen in de afwer king groeide onnodig de span ning: 19-20. „Jammer dat we het verschil niet konden brengen naar een treffer of zeven verschil. Voor het vertrouwen was dat goed ge weest. In alle omstandigheden moet je efficiënt zijn. Afmaken is afmaken." In het slot werd wel alsnog orde za ken gesteld: 19-22. „Ik zie in uit wedstrijden duidelijk een stijgen de lijn. White Demons-uit was een ramp. Daar hebben we wat mee gedaan. Je moet je niet laten meeslepen door de tegenstander.' Wij bepalen het spel." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Kenneth Mellaart 5, Jimmy Niemans 4, Bob van Lint en Guust Sluijs 2, Ruben Bos en Leon van de Sande allen 1. Guido de Graaf was gisteren met zeven treffers de topschutter van Delta Sport. archieffoto Ronald den Dekker door Daaf Kasse MIDDELBURG - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder is aan een opmerkelijk goed seizoen bezig. Zaterdag won de Zeeuwse hoofd klasser in een thuiswedstrijd met 11-9 van Dordrecht. Met nog vier ronden te gaan staat de Zuid-Beve- landse ploeg op een gedeelde der de plaats, zodat handhaving vrij wel bereikt is. Het was een voorzichtige wed strijd met een groot aantal vlakke remises. Slechts aan drie borden werd het evenwicht verbroken. Arie van de Weteringh, die vorig jaar nog de kleuren van PWG ver dedigde, won in een boeiende Ghestem-partij van Rianka Rent meester. Het was de enige neder laag van PWG, dat dankzij twee overwinningen aan de goede kant van de score bleef Martin van Dijk won voor de eerste keer dit seizoen en Johnny de Leeuw over rompelde zijn tegenstander in een aanvalspartij. Aan één bord kwam PWG goed weg: Nico Knoops, de opponent van Kees Rijk, verover de eerst een schijf, maar ging daar na zwaar in de fout. De Middelburgse damclub speelde tegen het Leids Damgenootschap de beste wedstrijd van het seizoen. Dankzij vier overwinningen en zes gelijke spelen werd het 14-6 voor de Middelburgers, die de ro de streep in de eerste klasse B voor lopig vaarwel hebben gezegd. Jaap de Jonge en Piet Allaart wonnen in uitstekende aanvalspartijen, ter wijl Roland de Rijke in een opslui tingspartij aan het langste eind trok. De vierde zege kwam op naam van Wim Koppejan, die al combinerend een weg vond naar de damlijn. Vermeldenswaard was Dammer Johnny de Leeuw (rechts) zorgde voor één van de twee overwin ningen bij PWG. Randy Horne was zijn slachtoffer. foto Willem Mieras ook de voordelige remise van jeugdspeler Danny Wattel tegen de Leidse meester Evert Bronst- ring. Het tweede team van PWG was za terdag veel te sterk voor de reser ves van Dordrecht. Vijf zeges (van Arie van de Weteringh, Eric Boo- gert, René Dusebout, Arie den Hol lander en Jan van Beeck) en vijf ge lijke spelen resulteerden in een 15-5-overwinning. MIDDELBURG - Wemeldinge is de nieuwe koploper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. De club versloeg de tot zaterdag onge slagen koploper Bevelanders met 0-3. Niels Kole, Dennis Wisse en Pieter Bolle scoorden. Bevelanders-Wemeldinge 0-3 (0-1 Niels Kole 0-1, Dennis Wisse 0-2, Pie ter Bolle 0-3. Hoedekenskerke-Apol!o'69 2-1 (1-0). Niels Otte 1-0, Niels Otte 2-0, Jeffrey Otten 2-1 SVD-'s-Heer Arendskerke 0-3 (0-1). Pieter Adema 0-1, Michel Bouwman 0-2, Walter de Kok 0-3 (strafschop). Waarde-Cadzand 4-3 (2-2). Quirian Boone 1-0 (strafschop), Mark Witsel 2-0, Dominique van Strijbosch 2-1, An- gelo Martlé 2-2, Angelo Martlé 2-3, Corné van Liere 3-3, Jos Dek 4-3. Wolfaartsdijk-Borssele 0-4 (0-2). Jas per van Houcke 0-1, Peter Dojcinovski 0-2, Toon van Liere 0-3, Errol Walla 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69