voeren treurspel op 33 Rode kaart De Dreu breekpunt wedstrijd Stuur een video in van een doelpunt De Punder bekroont RCS kan het ook bij Best Vooruit niet maken (2-0) en staat laatste basisplaats Goes met prachtige omhaal maandag 13 december 2010 awarri5@pzc.nl 'We houden Terneuzense Boys in elk geval op afstand en dat was de doelstelling voor vandaag. We mochten sowieso niet verliezen' Ronald van Oeveren* trainer van Bruse Boys door Jan Dagevos TERNEUZEN - Het blijft donker in de kelder van de eerste klasse C. Terneuzense Boys en Bruse Boys ondernamen zaterdag een poging wat licht in de duisternis te breng en, maar de derby tussen de num mers dertien en twaalf van de ranglijst kwam nimmer tot ont branding. Het resultaat was een dof gelijkspel: o-o. Trainer Ronald van Oeveren kon wel leven met het gelijkspel. „We houden Ternéuzense Boys in elk geval op afstand en dat was de doelstelling voor vandaag. We mochten sowieso niet verliezen." Als dat was gebeurd, was de degra datiestrijd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal nog voor de winterstop nieuw leven ingebla zen. Nu bleef echter alles bij het oude. Bruse Boys kwam op elf punten (elf duels), terwijl Terneu zense Boys er negen achter zijn naam heeft staan. De Zeeuws-Vla mingen hebben echter hun hoop gevestigd op drie Belgische aan winsten (Stefan van Dender (ex-Hoek), Didier Haeck en Vin cent Varache) en denken vanaf ja nuari de weg omhoog te kunnen inslaan. Bruse Boys zal met de huidige se lectie het vege lijf in de eerste klas se moeten zien te redden. Dat wordt nog een hele opgave, beseft ook Ronald van Oeveren. „Al kun nen we wel veel beter voetballen dan we vandaag hebben laten zien", zei hij zaterdag in Terneu- zen. „Misschien had het te maken met de moeilijke trainingsomstan digheden van de laatste weken. We konden de afgelopen twee we ken niet op "het trainingsveld te recht. We hebben soms wat gelo pen." Daarnaast kampt Bruse Boys met het nodige blessureleed. Tegen Ter neuzense Boys ontbraken doel man Rick Postema, Dimitri Hooft- man en Georg Geluk. Ook Tho mas Groeneveld was niet geheel okselfris en nam daarom plaats op de bank. Hij moest echter toch aan de bak, omdat in de 30e mi nuut de ook al niet fitte Rudi van der Bijl uitviel. De kleine verdedi ger was op dat moment al de twee de uitvaller bij Bruse Boys. In de 17e minuut moest Tom Blomaard naar de kant, nadat hij zich bij een onschuldig duel had verstapt. Zijn Karakteristiek 3 Terneuzense Boys-Bruse Boys 0-0. Scheidsrechter: J. de Bat (Kloe- tinge). Gele kaart: Robin Meertens (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 200. 3 Bruse Boys: Mark Giljam; Rudi van der Bijl (30. Thomas Groeneveld/ 70. Mare Bijdevaate), Olaf Willem- se, Peter Willemse, Johan Vroegin- deweij; Robin Meertens, Tom Blom- aard (17. Emiel Dorst), Jasper Maas kant; Marco Ketting, Mats Willem- se en jan-Peter Dekker. Tenteuzerase Boys: Nick Heyman; Robert Rijnberg, Sjoerd Rijnhout, Kees Duitemeijer, Tim van Hasselt; Dennis van den Broeke, Randy van Overmeeren; Ruud Hoogesteger (83. Jelle van Damme), Ibrahim Eryürük (75. Sylvion Uranie), Frank van Kouteren en Gökhan Ersahin (70. Evert-Jan van Opdorp). GOES - Rick de Punder heeft giste ren zijn basisplaats bij Goes be kroond met een prachtige omhaal. De verdediger die gisteren achter de spitsen speelde, zette de zon dag-tweedeklasser daarmee op 2-0. Vervolgens won de koploper met 4-0 van nummer drie EBOH. „Het is vooral mooi dat we de concurrentie op vier punten hebben gehouden", zei de man van de wedstrijd. De Punder kan lang niet altijd op een basisplaats rekenen bij trainer Gérard de Nooijer. Hij valt wel vaak in, als rechtsback. „De concurrentie is groot bij ons. Vandaar dat ik meestal op de bank begin." Maar nu verraste De Nooijer hem met een plek in de beginopstelling. Nota be ne op '10'. In de eerste helft verdien de De Punder een strafschop, die door Robin de Pagter werd ver werkt tot een doelpunt (1-0). En in de 52e minuut toverde hij een om haal tevoorschijn. In het laatste half uur scoorde Goes nog twee keer. Lunven Vermeer en Kyle Doesburg (foto, links) vonden in respectieve lijk de 61e en 86e minuut het net. Terneuzen handhaafde zich in de kopgroep door een 8-0-zege op RCD. foto Dirk-Jan Gjeltema vervanger was Emiel Dorst. „Eigen lijk kon ook Jan-Peter Dekker geen hele wedstrijd spelen", vertelde Ronald van Oeveren, „maar door dat we zo snel twee mensen verlo ren, moest hij een hele wedstrijd aan de bak." En dan had Ronald van Oeveren zelf doelman Mark Giljam twee uur voor het begin van de wed strijd nog in Roosendaal van de trein geplukt. De goalie was de dag ervoor bij een vrijgezellenfeest ge weest en kon pas zaterdagmorgen terug naar Nederland reizen. De blessures en de wisselingen gol den als een excuus, maar Bruse Boys mocht zich er niet geheel ach ter verschuilen, zo vond ook de trainer. „Ik miste in de eerste helft ook een beetje de beleving", zei Van Oeveren. Het spel in het eer ste bedrijf was van een pover ge halte. Zelfs passes over vijf meter kwamen niet aan en Bruse Boys kwam zelden in de buurt van het doel van Terneuzense Boys. Pas op slag van rust was er een gevaarlijk moment, maar Olaf Willemse zag zijn kopbal via de keeper over het doel gaan. Het eerste kwartier na, de pauze bleek naderhand de bes te fase van Bruse Boys. Thomas Groeneveld en Mats Willemse na men Bruse Boys bij de hand. Het leverde drie goede kansen op. Mats Willemse schoot echter voor langs, terwijl Marco Ketting een maal pech had (zijn schot ging via een verdediger naast) en een keer een mislukte boogbal produceerde toen hij oog-in-oog stond met de keeper. Tegen het einde van de wedstrijd had Bruse Boys geluk dat verdedi: ger Kees Duitemeijer van Terneu zense Boys van dichtbij hoog over schot. Zo eindigde het treurspel in Vlissingen gokte in de tweede helft met een innian minder op de bevliegin gen van Jonathan Constancia. Hij was er dichtbij, maar de beslissende tik bleef uit. foto Lex de Meester door Rodly Boogeirt VLISSINGEN - Een punt gewonnen, vond Danny ter Steege. De centra le verdediger annex assistent-trai ner van VC Vlissingen taxeerde het o-o-gelijkspel tegen WSC op zijn waarde. Vóór het wegsturen van Randy de Dreu met tweemaal geel leek een driepunter gisteren in de maak, erna had VC Vlissin gen handen en voeten nodig om het eigen doel dicht te spijkeren. En dat lukte. De Dreu dupeerde zijn ploeg met zijn rode kaart. Tot zijn aftocht vlak voor rust had Vlissingen wei nig te vrezen van WSC. Alleen een defensieve onoplettendheid na drie minuten zorgde voor ge vaar, maar WSC-spits Irey Sadal schoot alleen voor doelman Joan van Belzen naast. Daarna mocht Vlissingen geduldig naar openin gen zoeken. „We voetbalden heel beheerst", vond Ter Steege. „Van uit een goede organisatie komen de kansen vanzelf" De ploeg miste voorin wel een aan speelpunt. Sinan Coban had zich ziek afgemeld, waardoor Jonathan Constancia en Dangelo Martien de voorste mensen waren. Zij zijn meer van de actie dan van het vast houden. Halverwege de eerste helft toonden ze dat dat ook ge vaarlijk kan zijn. Constancia goo chelde zich weer 's door de defen sie van WSC en het was dat hij de bal na een combinatie met Saïd Bouzambou niet lekker raakte... Eerder had De Dreu al een vrije trap naar de kruising gekruld, maar de goalie van WSC redde stijlvol. Ook Ter Steege had een doelpunt op de schoen. Na ruim een halfuur bracht Martien hem met een voorzet in stelling bij de tweede paal. „Het leek wel een ver traagde film", zei- de 39-jarige Ter Steege grijnzend. Hij raakte de bal half, hij leek erin te stuiteren, toen weer niet, toch binnenkant paal, maar geen doelpunt. En toen kwamen de minuten van De Dreu. Hij beging een eerste overtreding, die scheidsrechter Broere onbestraft liet. Twee minu ten later deed hij het weer; geel. En weer vier minuten later deed hij het nóg een keer; tweede geel. En dat was het breekpunt in de wedstrijd. Vlissingen was meteen van slag. Van Belzen had bijvoor beeld geluk dat zijn mislukte uit trap geen doelpunt werd. De rust kwam toen als geroepen. In de tweede helft zakte Vlissin gen met negen man in en gokte voorin op een bevlieging van Con stancia. En die kwam ook. Khalid el Hattach kreeg dé kans, maar hij 'beloonde' het voorwerk van Con stancia met een schot over. Tien minuten voor tijd soleerde Con stancia na een snel genomen vrije trap van Thomas Ragut naar het doel, maar ook dat schot miste doel. Verder moest Vlissingen zich beperken tot verdedigen. Dat deed het met een hartverwarmende in zet. Met lijf en leden wierpen de spelers zich voor de diverse pogin gen van WSC, dat overigens nau welijks tot uitgespeelde kansen kwam. VSósssngen-WSC 0-0. Scheidsrechter: A.J. Broere (Etten-Leur). Rode kaart (2x geel): 42. Randy de Dreu (Vlissingen). Gele kaart: Rico Witsenburg, Jonathan Constancia (Vlissingen). Aantal toe schouwers: 200. BEST - De voetballers van RCS heb ben in de zondag eerste klasse de uitwedstrijd tegen Best Vooruit met 2-0 verloren. De Souburgers staan nu laatste. RCS reisde gisteren met slechts dertien spelers af naar Best. On danks de vele afwezigen werd er sterk gestart. Zowel Len Eversdijk als Joey van der Zweep kreeg de mogelijkheid RCS op voorsprong te zetten, maar had zijn vizier niet op scherp staan. Na acht minuten kwam Best Vooruit op voor sprong. RCS-verdediger Steven Vis ser dacht de bal terug te koppen op doelman Lorenzo van Trijp, maar de bal ging langs hem in het doel. De tweede helft begon rommelig waarin beide ploegen een aantal kansen kregen. De grootste was voor Remco Felius. Hij kwam oog-in-oog met de doelman te staan, maar schoot de bal net naast. Een minuut later besliste Best Vooruit via Mo Yahia de wed strijd: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65