pijn aan de ogen Dapper Mevo houdt de schade beperkt tegen Vosmeer: 3-0 Kor AZW heeft Serooskerke na overwinning in vizier Drie h&chungm voor Hóek-verdediger De Loof maandag 13 december 2010 Het duel tussen Barendrecht en Hoek duurde voor twee spelers bijzonder kort. Ramon Salas en Hoek-verde- diger Niels de Loof kwamen in de derde minuut al in botsing en liepen daarbij allebei een hoofdwond op. Salas werd meteen gewisseld, De Loof werd eerst nog even verzorgd aan de zijlijn. Enkele minuten later was Jurgen Landuyt zijn vervanger. De twee voetballers werden naar het ziekenhuis gebracht, waar Salas negen hechtingen in zijn wenkbrauw kreeg. De Loof keerde terug met drie hechtingen in zijn achterhoofd. door Barry van der Hooft BARENDRECHT - Veel trainers wij zen na een wedstrijd graag meteen op de omstandigheden. Gaby De- manet deed het zaterdagmiddag ook. Het veld was bijzonder slecht geweest, merkte de trainer terecht op, en de tegenstander was fysiek toch wel erg sterk. Even later draai de de Belgische oefenmeester er echter niet meer omheen: „Het was heel slecht wat we hier heb ben laten zien." Hij voegde er meteen aan toe dat Jörg van Nieuwenhuijzen een punt had gepakt voor zijn forma tie. De doelman onderscheidde zich in Barendrecht met een aan tal prima reddingen, maar werd niet vrolijk van wat er zich voor zijn neus afspeelde. Zijn ploegge noten ploeterden over het veld, le ken voor het eerst samen te spelen en slaagden er nauwelijks in een fatsoenlijke aanval op te zetten. Het voetbal van Hoek deed daar door soms pijn aan de ogen, tegen een gehandicapte opponent die ook niet kon imponeren. „We wa ren niet agressief genoeg en lieten ons aftroeven in de duels", had De- manet gezien. „Maar ieder punt dat we in een uitwedstrijd pakken is meegenomen. Thuis kunnen wij dominant voetballen, uit niet. We hebben al genoeg wedstrijden gehad waarin we veel kansen creëerden, maar niet wonnen. Nu hebben we bijna geen kans gehad, maar pakken we toch een punt. Daarom kan ik een beetje tevre den zijn." Voor de thuisploeg voelde het ge lijkspel als een gemiste kans. „Ik vond ons overduidelijk beter", be kende Thijs Binnerts. De Middel burger speelde centraal achterin een sterke wedstrijd en won vrij wel ieder duel. „Hoek speelde steeds de lange bal op Stijn Ma- hieu, maar er bewoog niemand om hem heen. Op een gegeven moment lieten we hem maar door koppen en konden we de bal met een weer oppakken." Demanet: „Stijn kopte de ballen vaak perfect door. Maar als de drie jongens die om hem heen speel den niet reageren, heb je er niets aan." Zijn spelmaker John Schot beleefde een moeilijke middag, omdat Mark van den Boogaart hem overal volgde en bijzonder kort dekte. Daardoor kwam niet voor de eerste keer een tekortko ming van Hoek aan het licht. Want wanneer Schot niet draait, is de creativiteit ver te zoeken bij Hoek. Er zijn maar weinig spelers die zijn rol dan over kunnen of durven nemen. Thijs Binnerts: „Schot hebben we uit de wedstrijd gehaald en Ferry Alfons kon zijn stempel ook niet drukken. Dan haal je de angel eruit bij Hoek." In Barendrecht begon Demanet py a m;I innMM Zegers Van Nieuwenhuijzen Almeida Koné Husen Van Nieuwstadt Binnerts Sierevëld De Borst De Loof 1 Van den Boogaart 7.Landuyt Salas Delbeke T" 5. Van Eijken Alfons De Ronde Schot 81. Merrelaar De Jong - Tabbers 46. Mendes A van Dommelen Mahieu - De Lange "S4 72. Pattinama T 77. Van Wetten Bouzambou Barendrecht: Husen Hoek: Landuyt H.H.B. van Beek, Zeewolde 500 opmerkelijk genoeg niet met Mille Mendes maar met Nick de Jong op de rechterflank. Na 45 minuten werd De Jong, die een bijzonder moeizaam seizoen doormaakt in Hoek, vervangen door de kleine Braziliaan. De Jong had op dat mo ment alweer flink wat verbale kri tiek van zijn ploeggenoten moeten slikken. Eén van zijn criticasters was Jos van Nieuwstadt. De centrale verdediger erkende na afloop dat hij geïrriteerd rond had gelopen. „Omdat het verschrikke lijk slecht was. Wij voetballen zó moeizaam." Van Nieuwstadt wees niet naar medespelers, maar maak te wel duidelijk dat hij het soms helemaal gehad heeft. „Dat het niet loopt, dat heeft iedere ploeg weieens. Maar dan moet je keihard werken. Bij ons lopen er een paar tussen die op mij een luie indruk maken, ze tonen niet de wil om voor hun kans te gaan. Het is laks, er wordt soms niet eens vol voor een bal gegaan. Als verdediger word je daar niet vrolijk van. We houden voorin niet één bal vast en daardoor zie je de ene na de an dere aanval op je afkomen." Bij Hoek lijkt het gevoel te over heersen dat het na de winterstop, met Cédric Roussel en nog een paar nieuwe spelers, allemaal wel goed komt. Van Nieuwstadt: „Ik hoop dat Roussel het goed gaat doen. Maar zijn komst geeft ons geen garanties, lijkt mij. Een vast aanspeelpunt voorin is fijn, maar zo'n speler moet wel gevoed wor den. Dat is nu één van de grootste problemen die wij hebben." Dat maakte het duel van zaterdag ook weer duidelijk. Hoek kwam niet verder dan een schot van Men des op de lat en een paar slappe rollertjes. Barendrecht kreeg - voor al voor rust - heel wat betere kan sen, maar vooral dankzij Van Nieu wenhuijzen hoefde Hoek de tien de nederlaag nog niet te slikken. door Klaas Verspoor OUD-VOSSEMEER - In de weten schap dat de thuiswedstrijd met 8-0-verloren ging en met maar één reserve op de bank reisde Me vo zaterdag af naar Vosmeer. Lei der Huib Smits zag zijn manschap pen goed verweer bieden, maar Mevo verloor wel 'gewoon' met 3-0. Mevo-secretaris Rinus van de Neut verwoordde voor het duel zijn gevoelens: „Ik ben bezig aan mijn afscheidstoernooi." Net als voorzitter Theo van Hekke is Van de Neut na dit seizoen be stuurslid af bij Mevo. De naderen de fusie tussen Zierikzee en Mevo, waarover de leden van beide vere nigingen zich volgende maand de finitief uitspreken, zorgde er ook voor dat de spelers voor het laatst onder de vlag van Mevo in Oud-Vossemeer het veld opstap ten. Ook Mevo, vooropgesteld dat de fusie doorgaat, is dus bezig met een afscheidsrondje in de vierde klasse B. Leider Huib Smits sprak vooraf al zijn verwachting uit: „We voetbal len vaak 60 a 65 minuten goed mee en daarna gaat de conditie mee spelen." Na afloop bleek dat hij er niet ver naast zat. „Vosmeer was de betere ploeg, 3-0 is een goede stand, meer hebben ze niet verdiend. Wij hebben toch aardig wat weer stand kunnen bieden. Onze verde diging zat best goed in elkaar." Vosmeer-trainer Aad van de Mee- ren was het daar mee eens. „We hebben gewonnen, maar zelf niet goed gevoetbald. Wel hebben we genoeg mogelijkheden gehad. Wij willen elke wedstrijd wel met 8-0 winnen. Ik had er meer van ver wacht." Zijn ploeg kwam in de 26e minuut via de 21e seizoenstreffer van Ra- chid Bouhoudane op een i-o-voor- sprong. De zestienjarige Me vo-keeper Robbert Hillebrand ver keek zich op de inzet van de spits. In de 74e minuut schoot Illias El Ji- lali de 2-0 binnen en in de 81e mi nuut prikte Hassan Helw een voor zet van Monahim Bousaksaki bin nen. Mevo-speler Erik Tromper trok in de 85e minuut nog een sprintje naar voren en werd vervolgens on deruit gewerkt. Na afloop moest hij, terwijl hij zijn verhaal deed, dan ook nog een beetje bijkomen. „Bij ons is het elke week weer an ders. Nu hebben we ook maar weer twaalf man. We hebben nu natuurlijk ook twee weken weer niet getraind en gevoetbald. En training hebben wij wel nodig." Ook Tromper berustte in de score. „Met 3-0 verliezen is niet slecht. We dwingen zelf ook niet veel af. Wij moeten gewoon zorgen dat het de rest van het seizoen niet te veel 8-0 wordt." Over de gevolgen van de naderen de fusie denkt hij niet al te veel na. „We zijn een tweede elftal en als de fusie er komt verandert er voor ons sowieso niet zo veel. Voor ons maakt het niet zoveel uit." Leider Huib Smits weet ook nog niet waar zijn toekomst ligt. Op het veld, of daarnaast? En bij welk team, en welke club? Smits wil nog niet op de zaken vooruitlo pen. „We moeten het seizoen zo goed mogelijk afmaken", kijkt hij vooruit naar Mevo's dertien laatste competitiewedstrijden. Mevo staat in de vierde klasse B op de voorlaatste plaats met zes pun ten uit dertien wedstrijden. Karakteristiek Vosmeer - Mevo 3-0 (1-0). 26. Ra- chid Bouhoudane 1-0, 74. Illias El Ji- lali 2-0, 81. Hassan Helw 3-0. Scheidsrechter: F. W. J. van de Waart (Goes). Aantal toeschou wers: 44. Mevo: Robbert Hillebrand, Mark van der Linde (46. Thijs Markusse), William Kik, Erik Tromper, Léon Groenleer, Wouter Blommaert, Adriaan Wandel, Pieter van de Neut, Leon de Jonge, Kevin Onder- dijk en Matthijs Heeres. AZW vocht zich op voorsprong, dankzij een knappe goal van Kana da Rosa Bernardo op aangeven van Michel Standaert. Het tweede deel van de wedstrijd viel tegen voor de neutrale kijker, maar mocht de vreugde in Axel over het behalen van de tweede overwinning van het seizoen niet drukken. Serooskerke-Interoos 0-4: Seroos kerke schotelde het thuispubliek een van zijn slechtste wedstrijden tot dusver voor. Na amper drie mi nuten deelde Bart Lips namens de Brabanders de eerste tik uit en een half uur later zette Merijn Roen- horst de 0-2 op het bord. Ook in de tweede helft was het niet veel soeps van de kant van de thuisploeg. Tim Brands en Rob de Waal joegen nog twee goals in het net voor de bezoekers. door Torn Venmirak MIDDELBURG - AZW boekte zater dag een belangrijke overwinning in de strijd tegen degradatie. De Axelse ploeg van trainer Antoine Thoen dobbert weliswaar nog on deraan, maar verkleinde het gat naar Serooskerke tot twee punten dankzij winst op SSV'65 (2-1). Serooskerke kende een beroerde dag en verloor op eigen veld met 4-0 van Internos. AZW-SSV65 2-1: Een alleraardig ste eerste helft begon met een straft, schop voor het als favoriet inge schatte SSV'65. Salim Sandee schoot die binnen, maar had even later het nakijken toen Wouter Boeije aan de andere kant op weg ging naar de gelijkmaker. Boeije legde af naar Mustafa Yilmaz, met Teun Rentmeester (links) haalt Marinus Baas van Arnemuiden onderuit. Niels Mulder kijkt toe. foto Willem Mieras de 1-1 als gevolg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63