PZC 13 Brandweer stort zich op bosbranden Dronken vrouw meldt zich bij politie en wordt heel erg boos Ontwikkelingen 26 en 27 26 VEILIGHEID Korps Schouwen-Duiveland specialist natuurbrand voor Zeeland en Zuid-Holland Heerenclub haalt weer kerstboom uit de Eifel almanak Glühwein en chocolade brengen sfeer Maandag 13 december 2010 Kerstbomen Boswachterij zijn ver op Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - De Schoil- wen-Duivelandse brandweer spe cialiseert zich op het gebied van bos- en duinbranden. Het korps wil die kennis delen met de colle ga's in Zeeland en Zuid-Holland. Dat zei brandweercommandant Dirk-Jan Bestman zaterdag in Burgh-Haamstede bij de over dracht van twee nieuwe voertui gen. De vierwielaangedreven blus- auto en de tankwagen met 2300 kuub water zijn geschikt voor blus werk in het terrein. De nieuwe trucks zijn gestationeerd in Burgh-Haamstede. Voor de post Renesse staat een 4x4 blusauto in bestelling. De Schouwen-Duivelandse spuit gasten worden momenteel opge leid door een instructeur uit Velu- we-gemeente Apeldoorn. „Het is de bedoeling dat zij hun kennis en kunde straks delen met de colle ga's van andere kustgemeenten in Zeeland en Zuid-Holland", legt Bestman uit. Met de brandweer op Walcheren, Goeree-Overflak- kee en Voorne-Putten bestaat hier over al overleg. In de Westhoek van Schouwen ligt het grootste bosgebied van Zeeland. „Met dro ger wordende zomers is natuur- brandbestrijding belangrijk. Kijk naar Schoorl, kijk naar de Veluwe. We moeten dezelfde taal spreken. We hebben elkaar gewoon nodig", aldus Bestman. De nieuwe blusau to- tankautospuit of TAS in brand weerjargon - heeft 3,5 ton gekost. De gemeenteraad besloot tot aan schaf van de voertuigen na een stu die van Bestman, die aantoonde dat het aanleggen van een bluswa ternetwerk in de natuur een mil joen zou kosten. De blusasuto heeft een aluminium opbouw, twee waterpompen, een droog- schuimsysteem en bluskanonnen op het dak. De tankauto is een om gebouwde en gereviseerde melkwa gen uit Leeuwarden. Deze truck heeft 90.000 euro gekost. Een deel van dat geld komt uit het Euregio- fonds. Brandmeester Ben Meddeler sprak van 'twee monsters van voertui gen'. „De tankwagen heeft nog geen pomp. Die is vertraagd van wege een aardbeving in Nieuw Zeeland. De fabriekshal waar onze pomp lag, is ingestort." Meddeler verhaalde ook over een trainings middag op het strand, waarbij de Apeldoornse blusauto vastliep. Het voertuig kon nog voor het op komend water worden gered. De brandweer Burgh-Haamstede nam zaterdag twee nieuwe voertuigen in gebruik. De blusauto heeft waterkanonnen op het dak. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE De politie heeft vrijdagavond een 23-jarïge vrouw uit Zierikzee aange- houden. De Zierikzeese meldde 2 zich om 22.30 uur onder invloed 3 van alcohol op het politiebureau met de boodschap dat ze een aanrij ding had veroorzaakt Ze had haar T' flink beschadigde auto voor het po litiebureau geparkeerd. Na onderzoek bleek dat de vrouw in de Krammerstraat achter op een geparkeerde auto was gereden. Die was doorgedrukt op een andere, daarvoor geparkeerde auto. Terug op het bureau mat de politie ruim vier maal de toegestane hoeveel heid alcohol bij de bestuurster, die daarom haar rijbewijs moest inle veren. De Zierikzeese ontstak in grote woede en beledigde daarbij een agent. Ook voor dit feit maakte de politie proces-verbaal op. NOORDWELLE Sinds gisteren staat opnieuw een joekel van een kerstboom te prij ken naast de kerk van Noordwelle. Voor de derde keer zijn de Heeren van Noordwelle afgelopen weekein de afgereisd naar het Eifelgebergte in Duitsland om een boom te ko pen. Er ligt daar veertig centimeter sneeuw. Daarom was het transport van de 17,5 meter hoge spar uit het bos naar de vrachtwagen niet ge makkelijk, zegt Rens Vermeer, een van de Heeren van Noordwelle. Tip? redactie@pzc.nl De moderne ontwikkelingen berei ken het platteland meestal wat later dan de grote stad. Dat is op onze he le planeet Aarde het geval en geldt dus ook voor de Zak van Zuid-Beve land. Dat bleek onlangs nog overduidelijk op een woensdagmiddag bij het uit gaan van de basisschool in Hoede- kenskerke. Even is het een hele druk te in het verstilde dorp wanneer moe ders en vaders hun kinderen van het schoolplein komen ophalen, die een lekkere vrije middag voor de boeg hebben. Temidden van al het gewoel kwam een motorambulance de bocht omrij den. Zo'n voertuig is een niet alle daagse verschijning in Hoedekensker- ke. Niettemin kwam een jongetje de ambulance enigszins bekend voor. „Mama, mama, kijk eens!", zo rea geerde hij. „Daar komt een zieke mo tor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57