Mesu komt er net niet Tim Pleii te Is blij dat hij er weer hij is s o 39 Marlies van Baaien wint Grand Prix Nieuwland Van der Vinden negende Sjors Riddersma Nederlands kampioen Amanda Dekkers prolongeert roeititel Niels Mesu maandag 13 december 2010 Tot nu toe eindigde Niels Mesu vier keer in de top tien van de eerste divisie. Dit lukte hem in Breda, Den Haagy Eindhoven en Heerenveen. door Reroé van Stee BREDA - Niels Mesu was zaterdag diktevreden met de derde plaats in de achtste wedstrijd in de eerste di visie om de KPN Marathon Cup." Toch had er volgens de Middel burgse schaatser meer in gezeten als de rijder voor hem in de eindsprint op het kunstijs in Bre da niet was stilgevallen. „Daardoor viel er een gat van een meter of tien naar de twee jongens die op kop gingen. Dat kon ik niet meer dichtrijden", klonk het in eerste in stantie enigszins ontgoocheld na een nerveuze wedstrijd, waarin ontsnappen onmogelijk bleek. Even later op het podium glimlach te Mesu alwéér vah oor tot oor. Sa men met winnaar Simon Schou ten uit Andijk (deTeider in het tus- senklassement) en de snelle Belg Bart Swings (veelvuldig wereld en Europees kampioen in diverse skeelerdisciplines) stond er een mooi trio op het hoogste schavot. Ondanks zijn beste klassering tot nu toe dit seizoen had de 18-jarige Walchenaar maar wat graag ge wonnen op zijn thuisbaan, waar hij twee keer per week traint en waar hij elk hoekje en gaatje kent. „Twee seizoenen terug lukte het m'n broer hier wel. Alleen daarom al was ik heel graag eerste gewor den." Die woorden tekenen de gezonde rivaliteit tussen de gebroedèrs Er- win en Niels Mesu. Waar mogelijk helpen ze elkaar en zijn ze goede trainingsmaatjes. „Maar als het er op aankomt wil de één hèt toch al tijd beter doen dan de ander. Dat is normaal, lijkt me", voegde Niels er meteen aan toe. Uiteraard waren ook pa Peter en ma Els Mesu zaterdagavond van de partij. Zonder hun steun zou den beide zoons het nooit redden. door Koen de Vries VLISSINGEN - Michel Schrier stond geblesseerd aan de kant, Sandra de Block stond geblesseerd aan de kant en ook Lisette Antheunisse was zaterdag nog niet fit genoeg om in Vlissingen aan de Kustcross mee te doen. Tim Pleijte wel. De 25-jarigè inwoner van Zoutelande was met een voetblessure vijf maanden uit roulatie en mocht zich eindelijk weer eens uitleven. Het startschot klonk hem als mu ziek in de oren en de tweede plaats voelde als een overwinning. De laatste wedstrijd die Tim Pleij te liep, was begin juli de Boule vardloop. Hij had al maanden last van een aanhechting van een pees onderin zijn voet. Na die woens dagavond was de pijn niet meer te harden. Zes weken rust brachten geen verlichting, waarna een Bel gische arts de gecompliceerde oor zaak ontdekte. „Mijn linkerbilspier Els trad voor de gelegenheid zelfs op als sponsor. Alle schaatsers die op het podium belandden, kregen een kistje met lekkernijen zoals kaas, pannenkoekenmix en fruit. De ingrediënten waren groten deels afkomstig van het gemengd bedrijf van de familie. Vol trots reikte ze ook een kistje uit aian Niels. Voor Erwin Mesu viel er zaterdag weinig eer te behalen. Bij zijn race in de topdivisie pakten negen man al snel een ronde voorsprong op het peloton. Van zijn ploeg Habovo/Bwaste zat er niemand bij. „Slordig, al had ik niet ver wacht dat ze weg zouden blijven", zei hij. Doordat het middenterrein van de baan niet goed overzichte lijk is, was niet goed waar te ne men hoe snel de vluchters uitlie pen. „En dat ging dus best hard. Zo gauw ze dat rondje hadden ge pakt, werd de koers lamgelegd. In de finale hebben we nog wel ge probeerd om voorin te komen, maar dat leverde ook weinig op." Ingmar Berga (Hoogeveen) sprint te voor Crispijn Ariëns en Douwe de Vries (beiden Heerenveen) naar de zege. Een knappe overwin ning, want Berga kwam in de slot fase van de wedstrijd nog ten val. Erwin Mesu finishte op de 28e plek. Daar had hij wel vrede mee, al was hij er niet dolenthousiast over. „Net als m'n broer had ik me vandaag wat meer willen laten zien. Het heeft er helaas geen mo ment in gezeten." Harry de Wolff, de Friese sponsor van de ploeg van Niels Mesu en bovendien zeer nauw betrokken bij het team van Erwin, snapte niks van het verloop van de wed strijd. Hij had verwacht dat het doorgaans oppermachtige BAM/Univé Schaatsteam de vluch ters wel had teruggepakt. „Ze had den niemand mee, maar toch lie- was minder sterk dan mijn rech ter", aldus Pleijte. „Dat zorgde er voor dat zijn linkervoet na een lan gere inspanning wat inzakte." Pleijte kreeg oefeningen als huis werk mee. Sindsdien gaat het lang zaam beter. „Ik mag nu drie keer per week een uurtje trainen, de laatste maand met wat snelheids wisselingen erbij. Maar ik ben er nog lang niet. Voor mijn blessure trainde ik zes keer per week." Desondanks was Pleijte maar wat blij dat hij aan de Kustcross mee kon doen. Zijn begin was voorzich tig. Na het eerste rondje kwam hij als zesde door. Daarna rukte hij langzaam öp en werd- de tweede plaats achter Wim Nieuwkerk uit Fijnaart zijn deel. Martiojn de .kok uit Wolphaartsdijk werd derde. „Ik vond het geweldig", lachte de Pleijte. „Vooral omdat het zo goed ging." Feit blijft dat het cross-seizoen ver loren is. En crossen is juist het ten ze hen begaan." De verklaring daarvoor zocht De Wolff in de aan wezigheid van Rob Hadders en Rob Busser in de kopgroep. Zij ma ken deel uit van Equipe Renault Eco2, het schaduwteam van BAM/Univé. „Daar gokten ze dus op. Riskant en ook helemaal ver keerd blijkt nu." Hoewel de race in de topdivisie za terdag ietwat tegenviel, zit De Wolff naar eigen zeggen met alle bei zijn ploegen op koers. In de eerste divisie leidt zijn equipe (Ad viesbureau Harry de Wolff) met een straatlengte voorsprong het ploegenklassement. In de topdivi sie staat debutant Habovo/Bwaste op een plek die aan het eind van het seizoen lijfsbehoud oplevert. „We staan nu zo rond de tiende plaats. Dat was ook onze doelstel ling. Als we dit kunnen vasthou den, zijn we hard op weg een vas te waarde in de topdivisie te wor den." Vooralsnog is ook de oudste Mesu (21 jaar) tevreden over zijn debuut op het allerhoogste niveau. Hij had na afloop van het skeelersei zoen enige moeite om aan te pik ken. „De pure snelheid is er dan nooit meteen. De overgang was ook best groot, vooral omdat het niveau in de top bij het schaatsen hoger ligt dat in het skeeleren. Al met al is het meegevallen. M'n uit slagen zijn redelijk, met natuurlijk een tiende plaats in Eindhoven als uitschieter." Erwin Mesu bouwt gestaag aan de verbetering van zijn resultaten. Woensdag wacht de wedstrijd op de baan van Flevonice in Bidding- liuizen. Hij kijkt uit naar de strijd op de ruim vijf kilometer lange ijs baan in de polders van Flevoland. „Het is een baan waarop je meer rechtuit rijdt en die ook het gevoel van natuurijs geeft. Dat ligt me wel. Dus wie weet." mmmmmmmsmmmmmms sterkste punt van de gewezen bok ser. „Ik zou graag begin maart met het NK mee willen doen,- maar ik denk dat het te vroeg komt." Het is een pijnlijke constatering, vooral omdat Pleijte zich wil me ten met de nationale top. „Vorig jaar ben ik korter gaan werken om meer tijd te hebben om te trainen. Op het NK werd ik zesde, dat gaf een goed gevoel. Maar van meer trainen is door die blessure niet veel gekomen." Wim Nieuwkerk had geen last van pijntjes. De Brabander probeert in crossen een goede basis te leggen voor de duatlons in de zomer. Nieuwkerk: „Ik hou er niet zo van, maar crossen is een goede trai ning. Het is constant intervallen en daar word je sterk van. En als het dan toch moet, doe ik het lie ver met een nummer dan zonder. Je gaat dan net iets dieper." Bij de vrouwen was Saskia Goole uit Kapelle het snelst. NIEUWLAND - Marlies van Baallen was gisteren de grote winnaar van de nationale dressuurwedstrijden bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De amazone uit het Gel derse Brakel won de Grand Prix en schreef ook de Intermediair II op haar naam. In de Grand Prix had Van Baaien met haar paard BMC Phoebe een straatlengte voorsprong op de nummer twee, Theo Hanzon met Spargo. De voormalige internatio nal scoorde 72,06%. Hanzon moest zich tevreden stellen met 67,73%. Mieke Evertse eindigde met Tyara op de vierde plaats. De Walcherse scoorde 60,92%. In de Intermediar II heerste Mar lies van Baaien met BMC Miciano. Ze scoorde 69,39%. Raz Nitzani werd met de Rubiquil-zoon Hexa gons Truman derde met 62,98%. In de Future Tes eindigden de vier Gert van der Vinden uit Biggeker- ke heeft gisteren in de marathon van Spijkenïsse zijn persoonlijk re cord aangescherpt. De Walcherse atleet legde onder goede weersomstandigheden de 42 kilometer en 195 meter af in 2.56.34 en werd daarmee negende overall. De marathon van Spijkenisse was ALMELO Middelburger Sjors Riddersma is met de aspirantenselectïe (tot 17 jaar) van Budokan Rotterdam, Ne derlands judokampioen geworden. De Rotterdammers versloegen tij dens de nationale titelstrijd achter eenvolgens Ben Rietdijk Sport, (6-1), Van de Pol (4-3), Judoteam A-7 (4-1) en Stichting Topsport Nij megen (4-3). Het meisjesteam van Budokan werd eveneens Nederlands kam pioen. deelnemers dicht bij elkaar. Daniel le Heijkoop won met Siro de strijd met 66,93%. Katkja Gevers en Thril ler werden tweede met 65,62% en Thamar Zweistra werd derde en vierde, respectievelijk met Hexa gons Truppa en Hexagons Update met 65,36% en 63,46%. De Lichte Tour werd een prooi voor Willem-Jan Schotte. Met zijn paard Twinkel scoorde hij 66,45%. Thamar Zweistra werd met Hexa gons Whatever zesde, Chantal Nijpjes met U've Got It negende, Jennifer Reimer met Ideal 044 elf de en Amber Muehlhaus met Vul kaan vijftiende.Willem-Jan Schot- te schreef ook de klasse ZZ Zwaar op zijn naam. Hij kwam met TC Unlimited tot 66,77%. Santoucha van der Meij werd met Gasady's Winsor vijfde, Maxime Lefeber en Embleme Du Defey eindigden als negende. Van der Vindens zesde marathon in twaalf maanden. Vier daarvan liep hij onder de drie uur. Meervoudig Nederlands kampioen Luc Krotwaar won de wedstrijd in 2.37.16. De Middelburgse Jacqueline de Bree finishte net binnen de vier uur: 3.59.03. AMSTERDAM Amanda Dekkers van de Goese roeivereniging Scaldis heeft haar nationale titel indoorroeien met succes verdedigd. Bij de Amsterdamse roeivereniging Nereus greep ze op de duizend me ter in de klasse dames aangepast voor de achtste keer de titel. Dek kers finishte in 3.46.2. Haar opponente Yvonne Terpstra van roeivereniging De Geeuw uit Sneek finishte ruim zeven secon den later. mmmmmmmmmmmmmmmmz Tim Pleijte (188) maakt zijn eerste meters van de Kustcross. foto Lex de Meester SPIJKENISSE Twee seizoenen terug lukte het m'n broer hier wel. Alleen daarom al was ik heel graag eerste geworden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55