op de neus 33 Jeroen Verschuren vindt drie keer liet net bij ruime zege Hontenisse Aardenburg presteert beneden niveau Terneuzen maakt gehakt van matig RCD en klimt naar de derde plaats Marty Bekooy 1 "2 rloramhor OH 1 H Stuur een video- in van een doelpunt maandag 13 december 2010 awards@pzc.nl 'We zijn in de eerste helft door de strijdlust van Breskens niet aan voetbal len toe gekomen en hebben pas na rust laten zien dat we wilden winnen. We hebben gelukkig aan het langste eind getrokkenmaar Breskens had natuurlijk moeten winnen' door Peter van Koisteren BRESKENS - Het was zo'n half uur tje na afloop en beide trainers wa ren het hartgrondig met elkaar eens. Trainer Marty Bekooy pre senteerde zijn collega Henk Ottens een bitterbal, die vooral symboli sche waarde had. Oostburg had op vreemde bodem Breskens met o-i verslagen en mocht zich daarmee gelukkig prijzen. „Ik had liever drie punten van je gehad", zei de trainer van Bres kens. „Als wij de kansen benutten, wordt het 3-1 of 4-2. Dan is er niks aan de hand." Ook met een zwaar vertimmerde ploeg creëerde de thuisploeg zich de meeste kansen. Die waren aan de withemden echter niet besteed. „Als je ziet wat ér in het kleedlo kaal aan geschorsten en geblesseer den staat, dan hebben we het voet ballend niet slecht gedaan. We moeten hem alleen binnen schie ten. Als er één ploeg had moeten winnen, dan waren wij het toch?", klonk het vertwijfeld. En dan, som ber en realistisch: „We hebben uit de laatste vijf wedstrijden maar één punt gehaald." Toeval of niet, in die duels miste Breskens de inbreng van aanjager Johnny de Jaeger, die in de eerdere confrontatie tussen beide teams na een vermeende kopstoot tegen de grensrechter van Oostburg een langdurige schorsing tot bijna het eind van het seizoen opliep. Die sanctie werd vrijdag wegens ge brek aan bewijs in hoger beroep geseponeerd. De Jaeger, die vijf we ken geleden aan zijn knie werd ge opereerd en de looptraining heeft hervat, is volgens zijn trainer dicht bij een rentree. In een door scheidsrechter Tirions beïnvloed duel heersten in het winnende Oostburgse kamp voor door jos van Belzen al gemengde gevoelens. Trainer Marty Bekooy was de eerste om toe te geven dat zijn ploeg niet mocht mopperen dat drie punten aan het totaal konden worden toe gevoegd. Maar Oostburg incasseer de door de uiterst warrige leiding van scheidsrechter Tirions acht (waarvan een aantal aanvechtba re) gele kaarten. „Dat ging nergens over", vond Bekooy. „Het werd een echte derby door de scheids rechter. We zijn in de eerste helft door de strijdlust van Breskens niet aan voetballen toe gekomen en hebben pas na rust laten zien dat we wilden winnen. We heb ben gelukkig aan het langste eind getrokken, maar Breskens had na tuurlijk moeten winnen." Het kaartenfestival leidde aan Oostburgse kant in de zeventigste minuut na de tweede gele kaart voor Niek Maenhout tot rood. In het restant van het duel slaagde de thuisploeg, die vrijdag nog een zware looptraining had afgewerkt, er niet in om dat numerieke voor deel uit te buiten. Kansen voor Jan Meijaard, Bas Casteleyn en Kjeld Verschorre werden door doelman Anthony de Muer verijdeld, of mis ten de juiste richting. Oostburg moest het in die slotfase van uitvallen hebben. Raoul Schip per leek bij één van de spaarzame tegenstoten in de toegevoegde tijd de 0-2 op zijn hoofd te hebben. De doorgebroken invaller werd ge torpedeerd door Roy Den Dun nen, die rood kreeg. Breskens-Oostburg 0-1 (0-0). 47. Sven Verploeg 0-1. Scheidsrechter: P. Tirions (Roosendaal). Gele kaart: Me- rijn van der Plas, Niek Barra, Arjen Ver- sluijs, Steven Versluijs, Andrew Wes- beek, Raoul Schipper (Oostburg), Ned de Looze, Meivin Boone (Breskens). Ro de kaart: 70. Niek Maenhout (Oost burg, 2x geel), 90+1. Roy den Dunnen (Breskens). Aantal toeschouwers: 350. MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal boekte hekkensluiter Robur een zwaarbe vochten i-o-oyerwinning op Clin- ge. Aangezien zowel Walcheren (o-6 bij Hontenisse), Sluiskil (0-2 tegen Steen) als Breskens (0-1-thuisnederlaag tegen Oost burg) verloren, zijn er nu vier ploe gen die de laatste plaats op de rang lijst delen. Koploper RIA W. maak te tegen Patrijzen geen fout en won met 3-0. Het betekende de achtste seizoenszege voor de ploeg uit Westdorpe. Robur-Clinge 1-0 (1-0). Een zwaarbevochten overwinning voor de ploeg uit Goes in een wed strijd die van beide kanten niet echt goed te noemen was. Kort voor rust viel de enige treffer toen de doelman van de bezoekers een voorzet van Alex van Dongen ver keerd beoordeelde, waardoor deze tegen de touwen eindigde: 1-0. In de tweede helft kregen zowel een aandringend Clinge als een counterend Robur enkele goede kansen. In de slotfase was het al leen nog maar Clinge wat de klok sloeg, maar de ploeg had onder meer pech toen een inzet via de binnenkant van de paal op miracu leuze wijze niet in het doel ver dween: 1-0 de eindstand. RIA W.-Patrijzen 3-0 (2-0). Na elf minuten werd een doelpunt van Jorden Takiddine volgens velen ten onrechte afgekeurd wegens bui tenspel. Vijf minuten vond een treffer van dezelfde speler, waar aan minstens een luchtje van bui tenspel zat, wel genade in de ogen van de scheidsrechter: 1-0. Na een halfuur werd Salim Hami- di gevloerd en was het Jorden Ta kiddine die de toegekende straf schop benutte: 2-0, Anders dan voor rust ontwikkelde Patrijzen in de tweede helft meer druk, maar de ploeg toonde zich weinig slag vaardig in de afwerking. Tien. mi nuten voor het einde gooide De- rek de Booij de wedstrijd definitief in het slot: 3-0. Bij Ria W werd Ste ve Kesteleijn met een enkelblessu re richting ziekenhuis vervoerd. Steen-Sluiskil 2-0 (2-0). De thuis ploeg kende een sterke start die al na vijf minuten leidde tot de ope ningstreffer van Wouter de Neijs: 1-0. Enkele minuten later verdub belde Sander van Remortele met zijn vijfde seizoenstreffer deze voorsprong voor Steen: 2-0. Het niveau van de wedstrijd daal de na deze snelle voorsprong tot een bedenkelijk niveau: voor Steen hoefde het niet meer zo nodig en Sluiskil wilde wel, maar de aanslui tingstreffer leek geen moment aan staande. Uiteindelijk kreeg de wedstrijd na negentig minuten toch de win naar die het verdiende: 2-0, een stand die zoals gezegd al binnen tien minuten was bereikt. Hontenisse-Walcheren 6-0 (2-0). Anders dan de uitslag doet ver moeden was er voor rust sprake van twee goed combinerende ploe gen die aan elkaar gewaagd waren. Hontenisse-doelman Pim de Bak ker bracht in deze fase echter enke le keren goed redding, terwijl aan de andere kant zijn ploeggenoot Jeroen Verschuren wel tweemaal trefzeker was, waardoor het bij rust 2-0 stond. Na de thee kwam de thuisploeg veel feller uit de kleedkamer en al snel maakte Michel Colpaert er 3-0 van tegen de wat tam gestarte Vlissmgers. Even later kon verdedi ger Sam de Theije van achteruit ongehinderd opstomen en de 4-0 binnenschieten. Invaller Hu- bert-Jan Roelans en nogmaals Jeroen Verschuren bepaalden de eindstand op 6-0. DORDRECHT - In de tweede klasse van het zondagvoetbal ging Aar denburg met 3-1 onderuit bij Dub beldam. Een onnodige nederlaag, vond oefenmeester Fonnie Verstra- eten. De Aardenburg-trainer stel de dat zijn ploeg de nederlaag vol ledig aan zichzelf had te wijten. „De concentratie was er niet. En dat kunnen wij onszelf niet per mitteren. Onze ploeg is er niet één die een wedstrijd eventjes uitvoet- balt. Het veldspel was trouwens nog best redelijk, maar de scherpte was er absoluut niet. Je kunt ge rust gespreken van een prestatie beneden ons niveau", zei de oefen- meester van Aardenburg. Steven de Croock Dubbeldam kwam rond de 25e mi nuut op voorsprong via Charles de Vries. Na de rust liep de thuis ploeg verder uit naar 3-0 door tref fers van - wederom - De Vries en Dennis Geschiere. Een kwartier voor tijd bracht Ste ven de Croock Aardenburg op 3-1. Ondanks enkele kleine kansjes kwam de broodnodige aanslui tingstreffer er niet meer, waardoor de zege in Dordrecht achterbleef. Hoewel Aardenburg door de ne derlaag nauwelijks terrein op de ranglijst verliest, had de ploeg goe de zaken kunnen doen. Weliswaar staan de onderste drie ploegen "(Unitas, RCD en Unitas'30) nog op respectabele afstand, maar de West Zeeuws-Vlamingen hadden bij een zege een gat van zes pun ten met Unitas kunnen slaan. door Jack Begijn TERNEUZEN - Trainer Frans Struis van het Dordtse RKsv RCD was ziek en kon daardoor niet bij de wedstrijd van zijn ploeg tegen Ter- neuzen aanwezig zijn. Na het ho ren van de uitslag zal de oud-voet baller van onder andere Feye- noord en Excelsior, nog wel even ziek blijven. Terneuzen walste met grote overmacht over de Zuid-Hol landers heen en sloot de walk-over af met een afgetekende 8-o-overwinning. De bezoekers maakten na afloop een aangeslagen indruk. Gaande weg het duel lieten de spelers de doelpuntenregen gelaten over zich heen komen. Alleen een diepe bui ging voor de thuisploeg die uit de tien uitgespeelde kansen acht keer doel trof De assistent van Struis stond als een geslagen hond langs de lijn. Terneuzen klom door de overwinning op naar de derde plaats op de ranglijst. De monster zege geeft: bovendien perspectief in de strijd om de tweede periode- titel. Voor de rust waren Remco van Leeuwen en Niels Burm trefze ker. Na de thee scoorden Remco van Leeuwen (twee keer) Niels Burm, uitblinker Fabian Wilson, Jordi van Bremen en invaller Jarno Waebeke. Vooral Burm verliet met een grote glimlach op het gezicht het veld. De middenvelder nam twee doelpunten voor zijn reke ning en dat was hem als senior nog nooit eerder overkomen. „Al leen in de jeugd heb ik meerdere keren in een wedstrijd gescoord. Ja, ik ben blij en krijg steeds meer plezier in het voetballen sinds ik op het middenveld sta. Ik word meer aangespeeld en het gaat steeds beter. Jammer dat de winter stop er zit aan te komen. We we ten elkaar goed te vinden en ieder een staat nu op de juiste plek." Vooral in de eerste twintig minu ten was Terneuzen superieur. Maar na de 2-0 zakte de ploeg in en gaf het RCD de gelegenheid een beetje in de wedstrijd te ko men. Maar meer dan een beetje was dat niet, want de ploeg uit Dordrecht maakte een zeer zwak ke indruk. Trainer Diederik Hiensch van Terneuzen moest dat beamen. „Zeer matig. Vooral ach terin lieten ze steken vallen." De oefenmeester doelde op een onze kere doelman en een nerveuze laat ste lijn die opbouwend geen enke le vuist wist te maken. Het mid denveld was te statisch en de voor hoede te traag. Toch was Hiensch niet helemaal tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg. „Na de 2-0 zag je de concentratie ver Niels Burirn (rood shirt) kopt Terneuzen naar een 2-0-voorsprong. Domini que Verlinde kijkt op de achtergrond toe. foto Peter Nicolai slappen. In de rust heb ik het de spelers gezegd: je hebt maar één te genstander en dat ben je zelf Met ons positiespel wisten we ze toch nog makkelijk te breken." Temeuzen-RCD 8-0 (2-0). 4. Remco van Leeuwen 1-0, 14. Niels Burm 2-0, 58. Niels Burm 3-0, 70. Remco van Leeuwen 4-0, 74. Fabian Wilson 5-0, 77. Remco van Leeuwen 6-0, 82. Jordi van Bremen 7-0, Jarno Waebeke 8-0. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Lars Willems (RCD). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49