Vurig gewenste zege Mytilus eindelijk weer eens ouderwets goed Belg Sleeckx sprint sneller dan De Roo in ATB-race Kruiningen Schakers van Het Witte Paard hebben weinig aan gelijkspel Schaatser Niels Mesu behaalt in Breda de derde plaats, in een wedstrijd om de KPN Marathon Cup. Het is dit seizoen zijn eerste podiumplaats in de eerste divisie. maandag 13 december 2010 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met de winterstop in het verschiet verrasten de volley ballers van Mytilus in positieve zin. De Goese formatie won, na zes nederlagen op een rij, met 1-3 bij Volley Zuid. De mannen van WS'92 liepen in de promotieklasse B tegen de eer ste nederlaag aan. Rowi stuurde de Vlissingers met een 4-0-nederlaag naar huis. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-1 bij Goirle. De derde keus van Mikro Electro/Roosendaal was met 4-0 te sterk voor BOK. Mannen. Volley Zuid-Mytilus 1-3 (19-25 16-25 25-23 20-25): De Goese for matie speelde na weken van kom mer en kwel ouderwets goed. „Als we dit kunnen volhouden, dan is het erg leuk spelen", aldus Peter Verburg. Mytilus verraste de nummer vier van de rangschikking in een wed strijd met alles erop en eraan. Bei de lijnrechters van de thuisploeg werden na onbehoorlijk gedrag te gen de arbiter weggestuurd. Met veel servicedruk nam Mytilus hal verwege de eerste set het initiatief Degelijk spelend en trefzeker in de afwerking werden de eerste twee sets gewonnen. Nadat verzuimd was om de derde set ook te win nen, gebeurde dat wel in de vierde set. Rowi-WS'92 4-0 (25-15 25-16 25-20 25-19): De koploper uit Vlis- singen maakte geen schijn van kans. WS'92 trof een opponent die voor het eerst over een voltalli ge selectie beschikte en afscheid nam van de thuishaf Rowi speel de een versnelling hoger en ontre gelde met een sterke service het Vlissingse spel. WS'92 kon daar niets tegenover stellen. Vrouwen. Redkey Goirle-WS'92 3-1 (25-9, 25-19, 25-9, 21-25: Een flink pak slaag voor WS'92, dat bezweek on der de servicedruk van Goirle. Col lectief falen leidde tot drie setne derlagen op rij, voordat in de laat ste set kon worden geprofiteerd van een groot aantal wissels bij de thuisploeg. Mikro Electro/Roosendaal 3- BOK 4-0 (25-21 25-22 25-23 25-22): Een geflatteerde nederlaag voor BOK, dat in elke set een voor sprong verspeelde. „We hebben onze huid duur verkocht, zaten er elke set dicht tegenaan, maar zijn zonder punten de zaal uitgegaan", stelde trainer Clemens van den Berg gelaten vast. De oefenmeester kampt door blessures en studiepe rikelen al weken met een slechte trainingsopkomst. „Ik kan de spe lers niets verwijten, maar sommi gen komen elkaar in de wedstrijd weer eens tegen. Dat brak ons op." Misverstanden en een slecht blok kwamen BOK duur te staan. door Wim de Vos KRUININGEN - Ooit leek hem een veelbelovende loopbaan als wiel renner te wachten. In 1989 werd Danny Sleeckx tweede op het wereldkampioenschap voor junio ren achter de Duitser Patrick Vetsch maar vóór Steffen Wese- mann, die later een topper werd bij de profs. Zover kwam het voor Sleeckx niet. De Belg richt zich nu vooral op het mountainbiken. Za terdag won hij de wedstrijd om jle Zeeuwse ATB Cup in Kruinin gen. Hoewel Sleeckx de hoge verwach tingen vanwege verschillende oor zaken niet kon waarmaken, bleef hij desondanks actief als coureur. Hij behaalde nog diverse goede re sultaten, maar koos uiteindelijk toch voor een overstap naar het mountainbiken. Ook daarin kan de coureur uit ïUalle goed meekomen. Sleeckx won wedstrijden in onder meer Viersel en Meer. Zodra het uit komt maakt hij een uitstapje over de grens en dit seizoen heeft hij al diverse Zeeuwse ATB-wedstrijden gereden. Zaterdag, op het goed berijdbare parkoers van Den Inkel bij Krui ningen, speelde de Belg een hoofd rol. Hij maakte deel uit van een kopgroep met onder anderen Ja cob de Roo (die opnieuw op een racefiets reed), Dennis Raadtge- ver, Edzard van Ewijk, Johan Pad mos, Luc van Eek en Sander Vleu- MARATHONSCHAATSEN gel. Deze leidersgroep bepaalde het verdere verloop van de wed strijd en uiteindelijk bleven twee van hen vooraan over. Danny Sleeckx en Jacob de Roo mochten onderling in een spurt om de dag zege strijden. Sleeckx won die tweestrijd. Achter dit duo finishte Dennis Raadtgever vóór Luc van Eek. Het is overigens opvallend dat een groot aantal renners op een race fiets deelnam aan de laatste wed strijden. Vorige week in Wemeldinge wa ren het er vier en in Kruiningen waren het er al zes. „Als er voldoende belangstelling is bij deze groep en we verzekerd zijn van continuïteit, dan kunnen we wellicht eens gaan denken aan een apart klassement voor hen. Maar nogmaals, dan moeten we wel zekerheid hebben", stelde coördinator Fons van Dorsselaer al eerder. Bij de veteranen was er de verras sende aanwezigheid van Patrick Tolhoek. De overigen hebben dat meteen geweten ook. Zij mochten strijden om de tweede plaats, om dat Tolhoek, oud-Nederlands kam pioen op de mountainbike, veruit de sterkste was. De Belg Mare Bul- teel werd tweede, Jan Minnaard eindigde als derde. Marquerite de Neve won op nieuw bij de vrouwen, met Lindy van Anrooij en Ilya Mulder (Hein- kenszand) op de tweede en derde plaats. Erwin Mesu moest zaterdag in de topdivisie genoegen nemen met een bijrol. foto johan Wouters door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard zijn in de race om de titel in de eerste klasse bij concur rent Stukkenjagers blijven steken op een gelijkspel. HWP kijkt tegen één punt achterstand aan op Stuk kenjagers en Wageningen. De Stukkenjagers-HWP Sas van Gent 5-5: Teamleider Hans Grof- fen was afwezig door griep. Zijn vervanger Marnix van der Zalm moest berusten in een nederlaag. Toch zag het er eerst goed uit voor de Zeeuws-Vlamingen. Koen Leen- houts overmeesterde zijn tegen stander en de laat binnengekomen Helmut Cardon maakte korte met ten met talent Anne Haast. De Til- burgers kwamen terug doordat Wouter Gryson zijn voordelige stelling zag veranderen in een ver loren positie. De wedstrijd leek te kantelen maar Tieme Verlinden kon nog een punt redden door zijn partij uit een verloren stelling prachtig te winnen. Sliedrecht-HWP 2 1-7: Ondanks drie invallers liet HWP 2 geen spaan heel van de Sliedrechtena- ren. Invaller John Gommers won snel en teamleider Kees Nieuwe- link volgde hem. Gert van Rij en Frans Snijders verdubbelden de score, waarna er voor Sliedrecht geen houden meer aan was. Terneuzen-HWP 3 5,5-2,5: Team leider Etienne van Leeuwen won nog wel voor HWP, maar daar te genover stond verlies van Herman van de Wynkele tegen Quinten Ducarmon. De onderste borden maakten het verschil. Kurt van Co- ppenolle, Chris Chysels en Philip de Vroe wonnen voor Terneuzen. Souburg-Moerkapelle 4,5-3,5: Te gen de degradatiekandidaat uit Moerkapelle ging het lang gelijk op. Koos Zomer won snel, maar daar tegenover stond de nederlaag van teamleider Roeland Alders. Collin Boelhouwer werd uiteinde lijk de held. Hij won dankzij een fraai eindspel. De remise van René Tiggelman zorgde er daarna voor dat de punten in Souburg bleven. Landau Axel-Goes 3,5-4,5: Een historische zege van Goes. Sinds de jaren zeventig had de ploeg op landelijk niveau niet meer gewon nen. De partij leek in 4-4 te eindi gen. Bart Audenaert speelde in de slotfase gelijk tegen de Goese team leider Hans Weiten in de veronder stelling dat Stefaan Deman zijn partij tegen Louis Nieuwenhuijse zou winnen. Nieuwenhuijse wist via zetherhaling echter remise af te dwingen waardoor Goes de pun ten verrassend mee naar huis kon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40