Spanning bij menwedstrijd 36 Rugbyers Tovaal onder de voet gelopen PAARDENSPORT Handbalsters EMM komen tekort Delta Sport doet vertrouwen op aan vooravond topper Vierde plaats De Bart bij Music For Live Hoondert/de Waard klopt nummer twee Van Anrooij van begin tot einde voorop Goudzwaard snel klaar bij kaderteam Tolhoek ziet vlucht beloond worden Schweertman strandt in kwartfinale maandag 13 december '2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In hun voorbereiding op de internationa le menwedstrijd van begin janauri kwamen zaterdag ruim tachtig aan spanningen naar de marathon van Zeeuwse Menvereniging in Stal de Kroo. In de finales zorgden de koetsiers voor spektakel. Dat be loofde veel goed voor de vierde editie van Jumping Indoor Nieuw- land. Met een spetterende finale zorg den de enkelspan paarden voor een fraai slot van de dag. Met lacco van 't Westeinde kreeg de wed strijd een sterke winnaar. Annemiek Hannewijk beet met Peter Pan voor de wagen het spits af Met een fout in de tweede man che en de tijd van ruim drie minu ten over beide manches moest de amazone uit Heikenszand genoe gen nemen met de vierde stek. Ook Kees Westdorp en de ervaren merrie Narina zat het in de eind strijd niet mee. Na een fout bij het eerste poortje kon ook de koetsier uit 's-Gravenpolder het schudden. Hij reikte niet verder dan de derde plaats. Met een foutloze eerste manche in 83,33 seconden bracht Jacco van 't Westeinde met Tyco het spel op de wagen. Maar met een tijd van 86,15 maakte Lou Willems met de Groninger Flame tussen de tre men de hoefsmid uit Ovezande duidelijk dat hij zich niet zo maar gewonnen gaf Met een foutloze in 82,71 seconden voerde Van 't West einde de spanning voor zijn bela ger uit Domburg naar het hoogte punt. Willemse bleek er weinig van onder de indruk. Met echtge note Annelies achter op de wagen haalde hij alles uit de kast. Hij zet te met 82,39 de snelste tijd op de klok, maar kwam ruim twee tellen tekort voor de eindzege. Van 't Westeinde was na afloop tevreden. „Met Lou achter je weet je dat het snel moet gaan en je geen foutje mag maken. En het was pas de vierde keer dat ik dat ik Tyco voor de wagen had. Dan is het afwachten wat het wordt. Maar ik had hem volledig onder controle." Bij het enkelspan pony's toonde Chantal Vermerris met Rapsodi zich de beste. In de dressuurwedstrijd van de RV Allround bij Stal Vermue in Heinkenszand bleek in de klasse Z tegen Jennifer Reimer geen kruid gewassen. De amazone uit Capel- len stuurde de merrie Razani met 65,59 procent naar een afgeteken de overwinning. Reimer, die wordt getraind door Raz Nitzani uit Schore, eiste met de Rubiquil- zoon Versaille met 60 procent ook nog de tweede plaats voor zich op. Die plaats moest ze wel delen met Merel van der Nat uit Heinkens zand en de ruin Mr Bean M. Voor Van der Nat was dit net voldoende voor het nog benodigde winst punt voor de felbegeerde overgang naar nationaal ZZ-licht. In M2 bleken de winstpunten duur. Inger van Boven stuurde de hengst Zibey Black met 62 procent naar de overwinning. De amazone uit Wolphaartsdijk vormde met Painted Black-zoon de enige com binatie die een voldoende scoorde voor een bonuspunt scoorde. Andrea van Boven reed in Mi Du val's Arento met 62 procent naar een nipte overwinning. Met de ze ge in Li trok Eline van Belzen in Heinkenszand met de vosmerrie Bonita de progressieve lijn door. De amazone uit Arnemuiden stuurde Tenerife VdL-dochter naar 65,66 procent. In L2 werd het oranje erelint een prooi voor Pricilla Evertse met de merrie Alinda. Het jeugdtalent uit Heikenszand reed de Soni- que-dochter naar 64 procent naar de winst. MIDDELBURG - De handbalvrouwen van eersteklasser EMM (witte shirts) zijn er zaterdagavond niet in ge slaagd om de punten in eigen huis te houden. De reser ves van Internos vertrokken met de buit dankzij een zwaarbevochten 20-24-zege. Trainer Auke van Hinte hoopt na de winterstop de nega tieve spiraal te kunnen doorbreken. Dan moet er aan het kwakkelen een einde komen als tenminste de bles sures van Ariska Tax (hamstring) en Marieke Riemens (knie) over zijn. foto Lex de Meester GOIRLE - De belabberde speelwijze tegen de reserves van White De mons had de gemoederen de afge lopen week aardig beziggehouden bij de handballers van De Graaf/Delta Sport. Volgens trainer Rob de Vos laten de blauwhem- den buitenshuis nog te weinig hun tanden zien. „Ik heb de ploeg bewust gemaakt dat wij de beste ploeg zijn. Dan moet je je ook zo gedragen." Bij GHV heeft het zelfvertrouwen gisteren een zetje in de rug gekre gen in de aanloop naar de topper van aanstaande zaterdagavond te gen Olympia'89. De Brabantse equipe was gezien de derde plek een lastige hobbel, maar trok giste ren terecht aan het kortste eind: 19-22. De Vos: „Delta Sport be paalt wat er binnen de lijnen ge beurt. En dat pakken ze volgens mij goed op." MIDDELBURG - De rugbyers van tweedeklasser Oemoemenoe pak ten gisteren de draad moeizaam op na een gedwongen rustperiode van zes weken. Ondanks het mati ge spel versloegen de Middelbur gers RCE/PSV met 36-ro. Derdek lasser Tovaal was in Hoek van Hol land een speelbal van Hookers 2, dat de Goese ploeg op een 74-0-nederlaag trakteerde. De ervaren Mike Vervoort bracht Oemoemenoe in de tweede mi nuut even van de wijs door RCE/PSV vanuit een penalty-kick op een 0-3-voorsprong te zetten. Via Devin Schutte en Laurent Le grand stelde Oemoemenoe direct orde op zaken, maar na een kwar tier bracht Vervoort zijn team met een try en een conversion toch weer langszij: 10-10. De combinaties bij Oemoemenoe 'liepen niet bepaald vlot, maar dankzij de allereerste try van Arend Westenburger en een vijf punter van Adrian Caresmel stelde Oemoemenoe het bonuspunt al in de 26e minuut veilig. Legrand zorg de met een conversion voor de 22-10-ruststand. Na rust bleef de thuisclub sterker en door tries van Devin Schutte en Radhja Jagesar zegevierde Oe moemenoe met 36-10. Ook Tovaal ontbeerde wedstrijdrit me en er ontbrak ook nog eens een aantal belangrijke spelers. Daardoor werden de Goesenaren compleet onder de voet gelopen door Hookers 2. Halverwege de eerste helft moest tot overmaat van ramp Giel Edam met een blessure naar de kant en was er voor Tovaal helemaal geen houden meer aan. Na een 42-0-achterstand bij rust verloren de Goesenaren met 74-0. HEIKANT Amazone Marieke de Bart uit 's-Heer Abtskerke is tijdens de be- nefïetdriedaagse Jumping Music For Live in Heikant vierde gewor den in de rubriek ï.iom klassiek. Met Champagne ging ze in de bar rage in 37,07 foutloos rond. In het 1.20m twee fasen werd Mi chelle Evertse uit Nieuw- en Sint Joosland met Quajong negende. STEENBERGEN De driebanders van Hoondert/de Waard verrasten in poule vier van de derde divisie tegen Wellse Vaert 2. Ze versloegen de nummer twee van de ranglijst met 2-6. Jan Westdorp bleef ver onder de maat, maar de anderen wonnen wel. Richard de Bruin reikte tot een gemiddelde van 1.166, Frans de Koek kwam tot 0.875 en Bram de Waard eindigde op 0.526. SPIJKENISSE De achtjarige veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle is zaterdag in Spijkenisse eerste geworden in de categorie 1. De wedstrijd maakte deel uit van de landelijke veldrit- competitie. Van Anrooij, die uitkomt voor ZRTC Theo Middelkamp, kwam aan het begin al op kop te zitten en gaf die positie niet meer weg. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren won het thuisduel met 't Wapen P.Vink uit Ameide met duidelijke cijfers: 6-2. Peter de Bree verloor verrassend, maar zijn teamgenoten compenseerden dat royaal. Vooral Jan Goudzwaard scoorde er stevig op los. Hij maakte zijn partij over 120 caramboles in vier beurten uit. Jaap Hameling en Jaap van der We- ijde wonnen eveneens. EINDHOVEN Schaatser Antwan Tolhoek uit Yer- seke heeft zaterdagavond in Eind hoven een marathonwedstrijd in de C-klasse gewonnen. Hij was sa men met Teun Sweere uit Zeven bergen ontsnapt en klopte in de eindsprint zijn medevluchter. Bij de masters werd Flip Salomé uit Breskens derde en Adriaan Pro voost uit Domburg achtste. TENERIFE Tijdens een proftoernooi op Teneri fe is squasher Piëdro Schweertman uitgeschakeld in de kwartfinales. De als vijfde geplaatste Koudeker kenaar was in de eerste ronde nog wel te sterk voor de Egyptenaar Adel El Zarka (13-1111-9 11-7), maar verloor daarna van de Duitser Jens Schoor (11-611-5 8-1111-8). Schweertman reist nu door naar Mallorca voor nog een toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38