De Punder fleurt topper op Gelukkige zege voor Yerseke Nederlaag Rillandia Smerdiek verliest net-nietwedstrijd 32| Goes boekt de achtste overwinning in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. Nummer drie EBOH gaat met 4-0 onderuit bij de koploper. Best Vooruit deelt RCS nieuwe tik uit maandag 13 december 2010 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Yerseke leek zater dag in de derde klasse A lange tijd op weg naar puntenverlies, maar in de laatste tien minuten boog de koploper een i-o-achterstand bij Nieuwland toch nog om in een 2-i-zege. Colijnsplaatse Boys pakte een punt bij Spui, Kapelle verloor met 3-0 van VCK en Heinkens- zand ging thuis met 4-1 onderuit tegen Veere. Nieuwland-Yerseke 1-2: Nieuw land had meer verdiend. In de ne gentiende minuut kwam de thuis ploeg op voorsprong via Carsten Feleus, die met links aannam en raak schoot. Nieuweland hield ver volgens lang stand, maar bezweek in de slotfase alsnog na twee spel denprikken van de koploper. Bei de keren was invaller Jan Cornelis- se de aangever: in de 82e minuut kopte Bart van Steveninck Yerseke naar de 1-1 en vier minuten later schoot Arjen de Koeijer de bezoe kers zelfs nog naar de onverwach te overwinning. Spui-Colijnsplaatse Boys 1-1: Co lijnsplaatse Boys vierde het gelijk spel als een overwinning. De be zoekers waren gehavend, zonder vijf spelers die normaal gesproken in de basis staan, naar Zeeuws-Vlaanderen gereisd. In een slechte en rommelig verlopen eerste helft was het eerste schot op goal van de bezoekers direct raak. Dat was pas in de 31e minuut, maar Robbie de Looff haalde van twintig meter afstand wel meteen doeltreffend uit. Twee minuten voor rust schoot Kevin de Roode uit een vrije trap de 1-1 achter in valler-doelman Peter Quinten. Na rust drukte Spui wel, maar de ploeg van trainer Mark de Kunder kon geen echte vuist maken. Kapelle-VCK 0-3: Een geflatteerde overwinning voor de ploeg uit Koudekerke. Kapelle was grote de len van de wedstrijd de bovenlig gende partij, maar miste opnieuw scorend vermogen. In de negende minuut leidde geblunder in de Ka- pelse defensie tot de 0-1 van Ri chard Dek. Kapelle was nog wel dicht bij de~i-i toen na een kwar tier een inzet van Ferdi Tilroe van de VCK-doellijn werd gekopt. VCK besliste met een uitval in de 84e minuut het duel definitief Ste fan Wielemaker maakte er met een schuiver 0-2 van. Twee minu ten later redde Kapelle-keeper Ste fan Hamelink op een inzet van Wielemaker, maar in de rebound zorgde Erik Goudt voor de 0-3. Heinkenszand-Veere 1-4: In een aantrekkelijke eerste helft raakten beide ploegen, via Maarten Griep en Edwin van Tatenhove, het hout werk voordat in de 32e minuut de openingstreffer viel. Rens Baas schoot de 1-0 achter René Bil. Daarna hield Heinkenszand-doel- man Rini van de Perk Veere eerst nog van de 1-1 af, maar in de veer tigste minuut moest hij toch bui gen op een inzet van linksback Mark de Theije. Vlak na rust kopte Theo van Tatenhove Veere naar de 1-2. Door twee goals van René-Mi- chel Gerritsen, in de 79e en 89e mi nuut, liep Veere nog uit naar 1-4. Jeroen Verdonk (Heinkenszand) en Mark de Theije (Veere) liepen ieder tegen twee gele kaarten op en konden vroegtijdig vertrekken. GOES BLIJFT ONGESLAGEN 44 Goes is het enige Zeeuwse stan daardteam dat nog ongeslagen is: 8 keer gewonnen en 3 keer gelijk. MIDDELBURG - Rillandia was de eni ge Zeeuwse ploeg die zaterdag in actie kwam in de derde klasse B. De Zuid-Bevelanders konden de hooggeklasseerde buurman Krab- bendijke geen dienst bewijzen, want koploper The Gunners won met 4-1 en liep daardoor drie pun ten uit op de concurrentie. The Gunners-Rillandia 4-1: Tot dusver veroverde geen enkele te genstander een punt in Breda. Ook Rillandia redde het zaterdag niet tegen de onoverwinnelijke Gunners. Gescoord werd er wel door de Rillanders: Adriaan van de Plasse maakte gelijk, nadat Thom van Riel voor 1-0 had ge zorgd. Daarna was het een eenzij dig verhaal. De thuisploeg liep uit via Paul Pedersen en Richard Uit- zinger en in blessuretijd plaatste Robert van Opdorp ook de vierde treffer nog in de hoek. door Tom Vennink MIDDELBURG - De voetbalsters van Smerdiek verloren zaterdag in de eerste klasse met 3-2 van Odys- seus'91. Oostkapelle deed het beter en won met 3-0 van SSS. Odysseus'91-Smerdiek 3-2: Smer diek leverde in de laatste ronde van de eerste seizoenshelft een po sitie op de ranglijst in. In Utrecht werd een onnodige nederlaag gele den. De uithaal tegen de paal van Elles van den Berge in de beginfa se zou het verdere spel van de Zeeuwse vrouwen kenmerken; het lukte telkens net niet. Anne Hage miste grote kansen en zag ook haar ploeggenotes stranden. Odys seus mikte de bal wel tussen de pa len en stond bij rust met 1-0 voor. Wendy de Wilde hielp Smerdiek terug in het zadel met de gelijkma ker, maar met dank aan twee blun ders van de Smerdiekse keepster nam Odysseus weer afstand. Het werd nog 3-2, via Joline Geene, maar daar bleef het bij. Oostkapelle-SSS 3-0: Oostkapelle verstevigde de positie bij de beste vier. In verband met een herstruc turering van het vrouwenvoetbal ligt de hoofdklasse in het verschiet voor de Walcherse vrouwen, die zaterdag in vorm waren tegen nummer drie SSS. Na een doel puntloze eerste helft schoot Kelly van de Kaap raak op aangeven van Annelien van Hecke. Van Hecke, die een voortreffelijk seizoen be leeft, tekende niet veel later zelf voor 2-0. Invalster Anne Lavooij verschalkte vervolgens vanaf twin tig meter de keepster van SSS met een spectaculair schot. Oostkapel le speelt na de winterstop voor een plaats bij de beste zes, die pro moveren naar de hoofdklasse. BEST - RCS verloor de uitwedstrijd tegen Best Vooruit in de eerste klasse C gisteren met 2-0. De Sou burgers staan nu laatste. RCS reisde gisteren met slechts dertien spelers naar Best en kwam al na acht minuten ongelukkig op achterstand. RCS-verdediger Ste ven Visser dacht de bal terug te koppen op zijn doelman Lorenzo van Trijp, die net zijn doel uit was gekomen om de bal simpel te van gen. De bal ging langs hem heen en belandde in het eigen doel. In de tweede helft verdubbelde Mo Yahia de Brabantse voorsprong. RCS-aanvaller Joey van der Zweep kreeg het vlak voor tijd nog aan de stok met de keeper van de thuis ploeg. Doelman Roel Meijers deel de een kopstoot uit. De scheids rechter had het voorval echter niet waargenomen, ondanks de over duidelijke open wond aan de neus van de RCS-speler. v2■-$*■ L_L_J Goes-speler Lunven Vermeer (I) probeert op snelheid een tegenstander van EBOH te passeren. Rick de Punder (r) bekijkt de actie van een afstandje. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34