pifn aan de ogen 31 Gewenste 8-0-zege blijft uit, maar Vosmeer toch nieuwe koploper SSV65 is slachtoffer van Axelse dadendrang Drie hechtingen voor Hoek-verdediger De Loof mm Eersteklassers voeren treurspel op maandag 13 december 2010 Het duel tussen Barendrecht en Hoek duurde voor twee spelers bijzonder kort. Ramon Solas en Hoek-verde diger Niels de Loof kwamen in de derde minuut al in botsing en liepen daarbij allebei een hoofdwond op. Solas werd meteen gewisseld, De Loof werd eerst nog even verzorgd aan de zijlijn. Enkele minuten later was Jurgen Landuyt zijn vervanger. De twee voetballers werden naar het ziekenhuis gebracht, waar Salas negen hechtingen in zijn wenkbrauw kreeg. De Loof keerde terug met drie hechtingen in zijn achterhoofd. door Barry van der Hooft BARENDRECHT - Veel trainers wij zen na een wedstrijd graag meteen op de omstandigheden. Gaby De- manet deed het zaterdagmiddag ook. Het veld was bijzonder slecht geweest, merkte de trainer terecht op, en de tegenstander was fysiek toch wel erg sterk. Even later draai de de Belgische oefenmeester van Hoek er echter niet meer omheen: „Het was heel slecht wat we hier hebben laten zien." Hij voegde er meteen aan toe dat Jörg van Nieuwenhuijzen een punt had gepakt voor zijn forma tie. De doelman onderscheidde zich in Barendrecht met een aan tal prima reddingen, maar werd niet vrolijk van wat zich voor zijn neus afspeelde. Zijn ploeggenoten ploeterden over het veld, leken voor het eerst samen te spelen en slaagden er nauwelijks in een fat soenlijke aanval op te zetten. Het voetbal van Hoek deed daar door soms pijn aan de ogen, tegen een gehandicapte opponent die ook niet kon imponeren. „We wa ren niet agressief genoeg en lieten ons aftroeven in de duels", had De- manet gezien. „Maar elk punt dat we in een uitwedstrijd pakken, is meegenomen. Thuis kunnen wij dominant voetballen, uit niet. We hebben al genoeg wedstrijden ge had waarin we veel kansen creëer den, maar niet wönnen. Nu heb ben we bijna géén kans gehad, maar pakken we toch een punt. Daarom lean ik een beetje tevre den zijn." Voor de thuisploeg voelde het ge lijkspel als een gemiste kans. „Ik vond ons overduidelijk beter", zei Thijs Binnerts. De Middelburger speelde centraal achterin een ster ke wedstrijd en won vrijwel elk duel. „Hoek speelde steeds de lan ge bal op Stijn Mahieu, maar er be woog niemand om hem heen. Op een gegeven moment lieten we hem maar doorkoppen en konden we de bal meteen weer oppak- ken." Demanet: „Stijn kopte de ballen vaak perfect door. Maar als de drie jongens die om hem heen speel den niet reageren, heb je er niets aan." Zijn spelmaker John Schot beleefde een moeilijke middag, omdat Mark van den Boogaart hem overal volgde en bijzonder kort dekte. Daardoor kwam niet voor de eerste keer een tekortko ming van Hoek aan het licht. Want wanneer Schot niet draait, is de creativiteit ver te zoeken bij Hoek. Er zijn maar weinig spelers die zijn rol dan over kunnen of durven nemen. Thijs Binnerts: „Schot hebben we uit de wedstrijd gehaald en Ferry Alfons kon zijn stempel ook niet drukken. Dan haal je de angel eruit bij Hoek." In Barendrecht begon Demanet 8ARE NDRECHTI HOEK Zegers Van Nieuwenhuijzen Almeida Koné Husen Van Nieuwstadt Binnerts Siereveld De Borst De Loof v Van den Boogaart 7.Landuyt Salas j. Delbeke 5. Van Eijken Alfons De Ronde Schot i- 81.Merrelaar De Jong 4 Tabbers 46. Mendes- A van Dommelen Mahieu De Lange v: 72. Pattinama 77. Van Wetten Bouzambou Kaarten Barendrecht: Husen Hoek: Landuyt Scheidsrechter H.H.B. van Beek, Zeewolde Aantal toeschouwers 500 opmerkelijk genoeg niet met Mille Mendes maar met Nick de Jong op de rechterflank. Na 45 minuten werd De Jong, die een bijzonder moeizaam seizoen doormaakt in Hoek, vervangen door de kleine Braziliaan. De Jong had op dat mo ment alweer flink wat verbale kri tiek van zijn ploeggenoten moeten slikken. Een van zijn criticasters was Jos van Nieuwstadt. De centrale verdediger erkende na afloop dat hij geïrriteerd rond had gelopen. „Omdat het verschrikke lijk slecht was. Wij voetballen zó moeizaam." Van Nieuwstadt wees niet naar medespelers, maar maak te wel duidelijk dat hij het soms helemaal gehad heeft. „Dat het niet loopt, dat heeft elke ploeg wel eens. Maar dan moet je keihard werken. Bij ons lopen er een paar tussen die op mij een luie indruk maken, ze tonen niet de wil om voor hun kans te gaan. Het is laks, er wordt soms niet eens vol voor een bal gegaan. Als verdediger word je daar niet vrolijk van. We houden voorin niet één bal vast en daardoor zie je de ene na de an dere aanval op je afkomen." Bij Hoek lijkt het gevoel te over heersen dat het na de winterstop, met Cédric Roussel en nog een paar nieuwe spelers, allemaal wel goed komt. Van Nieuwstadt: „Ik hoop dat Roussel het goed gaat doen. Maar zijn komst geeft ons geen garanties, lijkt mij. Een vast aanspeelpunt voorin is fijn, maar zo'n speler moet wel gevoed wor den. Dat is nu een van de grootste problemen die wij hebben." Dat maakte het duel van zaterdag ook weer duidelijk. Hoek kwam niet verder dan een schot van Men des op de lat en een paar slappe rollertjes. Barendrecht kreeg - voor al voor rust - heel wat betere kan sen, maar vooral dankzij Van Nieu wenhuijzen hoefde Hoek de tien de nederlaag nog niet te slikken. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal is Vos meer de nieuwe koploper. Zelf won de ploeg met 3-0 van Mevo en omdat de concurrentie niet in actie kwam, staat de formatie uit Oud-Vossemeer nu twee punten los. Halsteren is Vosmeers naaste bela ger. Zierikzee heeft één duel min der gespeeld en drie punten min der. De Schouwse ploeg, die aan het einde van dit seizoen wil fuse ren met Mevo, heeft al een perio- detitel op zak. Uit klopte Vosmeer Mevo al met 8-0 en daarom waren de verwach tingen bij Vosmeer-trainer Aad van de Meeren redelijk hoogge spannen. In de praktijk viel het wat tegen. Het voetbal was oogstre lend noch hartverwarmend. Van de Meeren was het daarmee eens. „We hebben gewonnen, maar zelf niet goed gevoetbald. Wei hebben we genoeg mogelijkheden gehad." Nordin Ben Jilali, Illias El lilali, Ra- chid Bouhoudane (schot op de paal) en Hicham Benhammou had den namens Vosmeer in de eerste 25 minuten al moeten scoren. Mevo kwam slechts één keer voor de goal, Matthijs Heeres kopte naast. Vosmeer kwam in de 26e minuut via- de 21e seizoenstreffer van Ra- chid Bouhoudane wel op een TERNEUZEN - Het blijft donker in de kelder van de eerste klasse C. Terneuzense Boys en Bruse Boys ondernamen zaterdag een poging wat licht in de duisternis te breng en, maar de Zeeuwse derby tussen de nummers dertien en twaalf van de ranglijst kwam nimmer tot ont branding. Het resultaat was een dof gelijkspel: 0-0. „Het is toch weer een puntje", zei aanvoerder Kees Duitemeijer van i-o-voorsprong. De 16-jarige Me- vo-keeper Robbert Hillebrand ver keek zich op de inzet van de gesle pen spits. In de 51e minuut leverde een prachtige zaalvoetbalactie van Jaouad Allouchi bijna de 2-0 op, maar de technicus voerde tot onge noegen van zijn technische staf zijn actie net iets te ver door. Nor din Ben Jilali kwam na een Vosmeerse corner net niet aan de bal, maar naarmate de wedstrijd vorderde, voerde Vosmeer de druk op Mevo op. In de 74e minuut schoot Illias El Jilali, na een prach tige pass van Jaouad Allouchi van eigen helft, de 2-0 binnen. In de 81e minuut prikte Hassan Helw een voorzet van Monahim Bousaksaki binnen. „Wij willen el ke wedstrijd wel met 8-0 win nen", aldus trainer Van de Mee ren. „Ik had er vandaag wel wat meer van verwacht, maar het leek of er af en toe een bepaalde angst in de ploeg zat." Chris8andia-W8K'57 8-0 (2-0). Wouter Visser 1-0, Remon Heinsius 2-0 en 3-0, Arie Huitkar 4-0 en 7-0, Martijn de Jong 5-0 en 6-0, Ronald Nieuwland 7-0. BVV'63-Brouwershaven 1-14 (0-7). Patrick Berrevoets 0-1, 0-3, 0-4, 1-11 en 1-12, Nicolai Vos 0-2 en 1-14, Boyd Poulus 0-5, 0-6 en 0-7, Emper 1-7, Leendert Flikweert 1-8, Jan-Kees de Leeuw 1-9, Frank Kristelijn 1-10, Cle ment van Splunder 1 -13. Terneuzense Boys na afloop. Veel schoot zijn ploeg er niet mee op. Het gat met concurrent Bruse Boys bleef twee punten. Terneu zense Boys hield een punt over aan het duel omdat ook Bruse Boys er weinig van bakte. De ploeg van trainer Ronald van Oeve- ren, die nogal wat basiskrachten miste, speelde slordig en kwam ook maar Zelden in de buurt van het Terneuzense doel. door Tom Vennink MIDDELBURG - SSV'65 heeft zich zelf zaterdagmiddag geen dienst bewezen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. AZVV deed dat wel en versloeg de Goese ploeg verrassend met 2-1. De Zeeuws-Vlamingen verkleinden daarmee het gat naar Serooskerke tot twee punten. Serooskerke ken de een beroerde dag en verloor op eigen veld met 4-0 van Internos. De Noormannen was thuis Oost- kapelle de baas: 3-1. AZW-SSV65 2-1: Een alleraardig ste eerste helft kwam al vroeg tot leven met een strafschop voor fa voriet SSV'65. Salim Sandee schoot die binnen: 0-1. De Goese bezoekers hadden even later het nakijken toen Wouter Boeije aan de andere kant op weg ging naar de gelijkmaker. Boeije legde af naar Mustafa Yilmaz, met 1-1 als gevolg. AZW kwam daarna zelfs aan de leiding dankzij een knap doelpunt van Kana da Rosa Bernardo. Hij scoor de op aangeven van Michel Stan- daert. Het tweede deel van de wedstrijd viel tegen voor de neutrale kijker, maar de vreugde in Axel was er niet minder om na het behalen van de tweede overwinning van dit seizoen. De Noormannen-Oostkapelle 3-1 (2-1). Arjen Pattenier 0-1, Menno de Nooijer 1-1, Rick Hengst 2-1, Menno de Nooijer 3-1. Serooskerke-lnternos 0-4 (0-2). Bart Lips 0-1, Merijn Roenhorst 0-2, Tim Brands 0-3, Rob de Waal 0-4. Nieuwdorper Teun Rentmeester (links) haalt Marinus Baas van Arnemuiden onderuit. Niels Mulder kijkt toe. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33