Ontucht schokt ouders -f NIEUWS GETIPT VOOR U Wegpiraat raakt rijbewijs kwijt 25 Zoekactie naar vermiste vrouw Ouderen en vrouwen voelen zich veiliger Margriet uit bestuur Rode Kruis Win met Boursin een chefkok aan huis! Droog, maar koud Mark Rutte politicus van het jaar 6 Assaidi legt FC Twente op de pijnbank MAANDAG 13 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 292 los nummer €1,55, zaterdag 2,30 ZEDENZAAK Tientallen kinderen misbruikt in Amsterdamse opvang Voor interviews, spelersrapporten en het laatste amateur- voetbalnieuws WALCHEREN ROTTERDAM - Steeds minder vrou wen voelen zich 's avonds onveilig op straat. Dat geldt ook voor een groeiend aantal ouderen, terwijl die zich net als vrouwen lange tijd juist steeds onveiliger voelden op straat, concluderen trendwatcher Carl Rohde, auteur Norbert Mira- ni en onderzoeker Goos Eilander van Trendbox in hun boek Dossier Supertrends. Zij zien sinds 2000 een consequente afname bij vrou wen en ouderen van het onveilig- heidsgevoel op straat. Eilander noemt het opvallend dat jongeren zich wel steeds onveiliger voelen. Dat zou te maken hebben met jon- gerengedrag tijdens liet uitgaan. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 1688 555530 AMSTERDAM - Een 27-jarige man heeft bekend kinderen te hebben misbruikt op twee opvangcentra in Amsterdam. Dat is gisteren mee gedeeld tijdens een persconferen tie van burgemeester Van der Laan, Justitie, de politie en de GGD. Zeker 53 kinderen zouden zijn misbruikt. De zaak kwam aan het rollen toen de Amerikaanse politie stuitte op kinderporno. Het ging daarbij om foto's en filmpjes die in Nederland waren vervaardigd. Nadat vorige week dinsdag een foto van een van de slachtoffertjes was getoond in het televisieprogramma Opspo ring Verzocht is de verdachte woensdag aangehouden. Het gaat om een in Letland geboren man, die een Nederlands paspoort heeft. De kinderen waaraan hij zich heeft vergrepen waren tussen de 0 en de 4 jaar. Het ging daarbij soms om 'ernstig misbruik'. De ontucht deed zich voor op de kinderdagver blijven Hofnarretje en Knuffelpara dijs in Amsterdam. De verdachte heeft daar enige tijd gewerkt als in valkracht. Tijdens de persconferen tie werd een foto getoond van de verdachte. Dat gebeurde om ver warring met andere mensen uit te sluiten die in de sector werken. De foto is ook getoond om andere mensen te waarschuwen die ge bruik hebben gemaakt van de diensten van de man. Hij heeft ba nen gehad in de opvang en bood zich daarnaast via het internet aan als kinderoppas. De ouders zijn in gelicht tijdens twee afzonderlijke bijeenkomsten. Een van hen zei na de eerste bijeenkomst tegen de Telegraaf: „De ouders hier binnen liggen in puin, zo ernstig is het." MIDDELBURG - Een grootscheepse zoekactie naar de vermiste 79-jari- ge Nelly van Baalen-de Kok hield gisteren zowat heel Middelburg in de ban. De vrouw is dement en verward. Sinds ze zaterdag wegglip te uit haar woning is ze niet meer gezien. Bij de zoekactie, die gisteravond nog voortduurde, zijn een helikop ter, speurhonden en duikers inge zet. De vrouw draagt een bruine 'houtje-touwtje-jas', een bruine rok en bruine schoenen. De politie vraagt mensen die haar gezien hebben te bellen naar 0900-8844. pagina 13: Uitgebreide zoektocht De Amsterdamse Vierhoek, bestaande uit hoofdcommissaris van politie Bernard Weiten, burgemeester Eberhard van der Laan, hoofdofficier van justitie Herman Bolhaar en directeur GGD Amsterdam Paul van der Velpen (vlnr) licht de kindermisbruikzaak toe op een persconferentie, foto Evert Elzinga/ANP ARNEMUIDEN De politie heeft gistermiddag rond 17.00 uur op de A58 het rijbewijs in genomen van een automobilist. De man reed met een snelheid van 205 kilometer per uur over de A58, terwijl daar een maximumsnel- UTRECHT Prinses Margriet verlaat het be stuur van het Nederlandse Rode Kruis. Als dank voor haar inzet heeft de ledenraad haar benoemd tot erevoorzitter van de vereniging. Haar zoon, prins Pieter-Christiaan, is zaterdag door de ledenraad geko zen in het bestuur. heid geldt van 120 kilometer per uur. De snelheidsduivel, een 25-jarige in woner van de gemeente Voorburg, werd door de politie betrapt ter hoogte van Arnemuiden. Iedere gemeente moet een jongerenraad hebben reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 en 3 reacties: 550 Ook Nederland moet winterhanden verplicht stellen eens 31% oneens jj 69% X 1» fefrófA?4:, pr1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1