in eigen klankwereld bundelt taal, video en muziek Workshops Kunstbende op Maria Aanbod van een andere energieleverancier? Het is begonnen. %-> .A agenda Wij helpen u met een goede vergelijking DELTA, voordelig en dichtbij. Wie wordt de beste leraar van Zeeland? Breng je stem uit op www.pzc.nl/besteleraar maandag 13 december 2010 Ben Cramer Beste lezers, het is begon nen. Vorige week maan dag zijn de repetities van 1953 De Musical van start gegaan. Mijn naam is Ben Cramer, ik speel in de voorstelling de rol van Dijkgraaf Jacobse. Mij is ge vraagd om u de komende weken op de hoogte te houden van de voorbereidingen voor deze nieu we, Nederlandse theatervoorstel ling. En dat zal ik dan ook met veel plezier doen. 1953 De Musical is een spannend en uitdagend project. De makers van deze voorstelling hebben zich namelijk voor een grote uitdaging gesteld door een musical te schrij ven over de ramp die in februari 1953 grote delen van Nederland on der water zette. Een gebeurtenis die bij velen van u waarschijnlijk in het geheugen gegrift staat. Een verhaal dat gebaseerd is op feiten. En met die belangrijke weten schap is de cast afgelopen week ook aan de repetities begonnen. Al lereerst hebben we met elkaar een aantal historische fragmenten be keken, beelden van de overstroom de gebieden, mensen die probeer den te redden wat er te redden viel en families die voor het water op de vlucht waren. Ingrijpende beelden die bij elke scene van het kersverse script als basis dienen. Hoewel iedereen al een aantal maanden bezig is om zich voor te bereiden op zijn of haar rol, is het nu pas echt begonnen. Het gaat na melijk om veel meer dan je tek sten kennen. We moeten met el kaar gaan zoeken naar dat wat de mensen toen hebben meege maakt, een gevoel vinden dat past bij een ramp die wij ons nauwe lijks kunnen voorstellen. Het zal niet makkelijk worden. We zullen het gevoel nooit helemaal kunnen vinden, maar wellicht kunnen we een fractie van dit ge voel vinden om daarmee ons pu bliek een unieke belevenis te ge ven en de nagedachtenis aan Ne derlands grootste ramp levend te houden. We gaan met elkaar op zoek, in de dialogen, in de prachti ge muziek en in de geschiedenis die er ligt, om zo een bijzonder verhaal aan u te vertellen. De column van Ben Cramer ver schijnt de komende tijd elke maan dag op deze plaats. '1953 De Musi cal'gaat op 1 februari 2011 in de Stadsschouwburg in Middelburg in première. Vanaf 15 januari zijn er try-outs in het hele land. www.1953demusical.nl. een bezetting met muzikanten die voornamelijk een jazzachtergrond hebben. „Inderdaad, maar jazzmu sici zijn vrij in hun interpretatie." Hoewel de boodschap niet altijd vrolijk is - het handelt met name over de zelfkant van het leven in Amerika - heeft de muziek een be hoorlijke groove. „Dat klopt, dat is eigen aan veel muziek. Denk aan bijvoorbeeld de blues. Ik be schouw deze muziek als een mo dern soort blues." en Gounod storend. Deze liederen zijn prima geschreven en hebben extra vocale versieringen niet no dig. De sopraan Diana Bucur zong met heldere stem en een vrij groot vibrato en tenor Cristian Baiases- cu forceerde zich nogal eens en presteerde het om het Panis Ange linas van Franck met een snik en met glissandi te vertolken. Er man keerde dus iets aan het stijlgevoel. Het programma bevatte vele stijl perioden van vroeg barok tot he dendaags, maar alles werd op de zelfde wijze vertolkt. Nooit hoor de ik een Hallelujahkoor uit de Messiah van Handel op deze wij ze, pure opera. Uitschieters waren het Ave Maria van Bruckner en Verdi (Otello) en de kerstsuites. De leadvocalen/gesproken tekst vormen een spel met woorden uit de werkelijkheid. Ter Veldhuis noemt dat 'urban songs'. Hij wilde dicht bij de communicatie blijven zoals die plaatsvindt in de huidige tijd. De tekst is daarom doorspekt met wat men in Engelstalige lan den bestempelt als 'strong langua ge'. „Het gesproken woord van ge agiteerde mensen is muzikaal ge zien interessanter dan vlak gebab bel. Bovendien ben ik op zoek De agenda en de volledige filmagenda staan op de website van deze krant Brouwershaven Openbare vergadering Stadsraad in het Tonnenmagazijn. Aanvang 20.00 uur. Goes Anüna, het Ierse koor van componist, koorleider en tenor Michael McClynn, verzorgt een wintershow onder de titel A Celtic Christmas with Anüna. Oude Kelti sche liederen, vrolijke middeleeuwse volksliedjes, religieuze zang, moderne composities. Theater de Mythe, 20.00 uur. *Openbare repetitie Christelijke Orato rium Vereniging Goes. Oosterkerk (Bergweg), 20.00 uur. naar authentieke emotie, dus hoe extremer, hoe interessanter in dra matisch opzicht." Natuurlijk had Ter Veldhuis het stuk ook in Nederland kunnen si tueren. „Door een ander land te kiezen en een andere taal kan ik af stand nemen. In zekere zin is de Amerikaanse samenleving nog al tijd een beetje exotisch voor mij." JacobTV Band, morgen in Stadsschouw burg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. GOES - Met het oog op de komen de editie van Kunstbende zijn er deze maand in Zeeland drie gratis workshops. Deze zijn bedoeld om jongeren tussen de 13 en 18 jaar en thousiast te maken voor deelname aan de jaarlijkse talentenjacht. De workshop Cabaret wordt aange boden door het Amsterdams Klein kunst Festival en is zondag 19 de cember in het Cultuurhuis, West- wal 45 te Goes. Woensdag 22 december zijn er twee workshops: Choreografie en Fashion. Bij Balletstudio Free in Goes leren jongeren hoe ze zelf een dans kunnen maken of kun nen ze feedback krijgen op een zelfbedachte dans. In de workshop Fashion - door modeontwerpster Ellen Willink bij Naaicafé Stik- goed in Middelburg - staat het ont werpproces centraal. De Zeeuwse voorronde van de Kunstbende is zondag 20 februari 2011 in Vlissingen. Aanmelden voor workshops vóór 16 december via kunstbende@scoopzld.nl. MWmHBBB' - -v Bel gratis 0800-5150 DELTA\ 11II the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19