Zeevaartschool zet in op renovatie Vermiste vrouw spoorloos Ontwikkelingen sfas^yi# WALCHEREN 26 en 27 13 27 KANJERSUBSIDiE Kans groeit dat instelling aan de boulevard blijft gevestigd Meer controle 30 km wegen in Zeeland Mogelijk nieuw home voor Dauwendaele Automobiliste slingert dronken door tunnel almanak Maandag 13 december 2010 Zaalvoetbaltoernooi trekt honderden jeugdige spelers Schuurfeest in de knel door alcoholverbod Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De kans dat de Zee vaartschool 'gewoon' aan de boule vard in Vlissingen blijft, groeit nu het schoolbestuur bij het Rijk een kanjersubsidie aanvraagt om daar mee het casco te herstellen. Een kanjersubsidie is een bijdrage van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen om restauratieachterstanden bij rijks monumenten in te lopen. De Zeevaartschool is gevestigd aan Boulevard Evertsen 130 (ROC) en verderop zit het hogeschoolgedeel te aan de nummers 154 en 156. Die eerste is een gemeentelijk monu ment en die laatste, het hoofdge bouw met het torentje, is vorig jaar toegevoegd aan de landelijke lijst met rijksmonumenten. Alle drie de gebouwen zijn drin gend toe aan een renovatie, maar de schoolbesturen hebben er het geld niet voor. Een reguliere rijks toelage is evenmin toereikend. De gemeente Vlissingen heeft daar om het plan geopperd een kanjer subsidie bij het Rijk aan te vragen. Dat kan wel eens miljoenen ople veren, weet ze inmiddels uit eigen ervaring met de Timmerfabriek. Daarvoor ontving Vlissingen twee jaar geleden 3,4 miljoen euro van minister Plasterk. Zo'n grote subsi die aanvragen, is geen kwestie van even een formuliertje invullen; vandaar dat de inmiddels ervaren ambtenaren de hogeschool helpen de aanvraag op te stellen. Overigens zou de Zeevaartschool er met enkel de kanjersubsidie nog niet zijn. Want behalve het casco heeft ook de rest van het ge bouw groot onderhoud nodig. De HZ zoekt de andere financiële dra gers derhalve in woningen 'om, op of achter' de Zeevaartschool. Daar over hebben volgens de gemeente al gesprekken plaatsgevonden met projectontwikkelaars. Die zouden de gebouwen ook kunnen opko pen, zodat de Zeevaartschool ze daarna kan huren. In elk geval is uitgesloten dat de monumenten in handen vallen van de vastgoedmarkt. De gemeen te heeft er vorig jaar een voorkeurs recht op gevestigd; zij wil te allen tijde de regie blijven houden over de volgens haar 'belangrijke beeld bepalende panden'. Een andere optie voor de Zeevaart school is nog altijd een verdieping in de cruiseterminal, die ooit in de Vlissingse Buitenhaven zou moe ten verrijzen. Maar die terminal is nog altijd toekomstmuziek. door Henk Postma MIDDELBURG - De grootscheepse zoekactie naar de vermiste 79-jari- ge Nelly van Baalen-de Kok, die zondag zowat heel Middelburg in de ban hield, bleef ook gistera vond zonder resultaat. Een duik team van de brandweer kamde toen een watergang uit bij de Zwerfruststraat in Dauwendaele, nadat een speurhond had geroken dat iemand daar de afgelopen da gen van de kant was gegleden. De politie zette zondag, kort na middernacht, een helikopter in met infraroodkijker. Overdag werd met man en macht, en met 29 par ticuliere speurhonden gezocht in parken, en bij huizen waar de vrouw ooit woonde, 's Middags kamde een duikteam van de brandweer een sloot uit bij de Nas- saulaan. Gisteravond laat werd nog steeds met honden gezocht. Ook wijkbewoners, vooral jongelui, hel pen mee. De vrouw, die volgens de politie dement en verward is, glipte zater dagmiddag om half vijf weg uit haar woning aan de Diamant waar ze werd verzorgd door haar man. Ze draagt een bruine 'houtje-touw tje-jas', een bruine rok en bruine schoenen. Tipgevers kunnen bel len naar 0900-8844. MIDDELBURG De Zeeuwse politie gaat volgend jaar verkeerscontroles uitvoeren op 30-kilometerwegen. Dat staat in het nieuw Beleidsplan Verkeersvei ligheid, dat vandaag wordt gepre senteerd. De politie controleert tot nu toe amper op 30- kilometerwe gen. In veel gemeenten is deze maximumsnelheid ingevoerd bin nen de kom, ftiaar de handhaving heeft een zeer lage prioriteit. Hoog uit wordt gecontroleerd bij aanhou dende klachten. MIDDELBURG Als het aan de PvdA ligt krijgt wijk- vereniging Dauwendaele straks een nieuw, en ruimer clubhuis: het huidige onderkomen van W Jong Ambon. Dat komt beschikbaar wanneer die club vertrekt naar de Voorborgh. Wethouder Albert de Vries tipte de vereniging zaterdag tijdens de eerste lustrumviering. Hij raadde de wijkvereniging aan ervoor bij de gemeente aan te klop pen. De raadsfractie van de PvdA zegde alvast steun toe. ZEELAND Een 31-jarige automobiliste uit Zie- rikzee is zaterdag stomdronken door de Westerscheldetunnel gere den. Nadat ze door de tunnel was geslingerd, troffen agenten haar sla pend achter het stuur aan bij de tol- poortjes. Ze had bijna vier maal te veel gedronken. Op Walcheren zijn dit weekend twee dronken automobilisten van de weg gehaald: in Vlissingen een 39-jarige Middelburger; in Middel burg een 22-jarige Oost-Souburger. De moderne ontwikkelingen berei ken het platteland meestal wat later dan de grote stad. Dat is op onze hele planeet Aarde het geval en geldt dus ook voor de Zak van Zuid-Beveland. Dat bleek onlangs nog overduidelijk op een woensdagmiddag bij het uit gaan van de basisschool in Hoede- kenskerke. Heel even is het een hele drukte in het verstilde dorp wanneer moeders Tip? redactie@pzc.nl en vaders hun kinderen, die een lekke re vrije middag voor de boeg hebben, van het schoolplein ajhalen. In al dat gewoel kwam laatst een motorambulance met enige haast de bocht omrijden. Zo'n voertuig is een niet alledaagse verschijning in Hoe- dekenskerke. Niettemin kwam een jongetje de am bulance enigszins bekend voor. „Mama, mama, kijk eens!", reageer de hij. „Daar komt een zieke motor." Voor de grootscheepse zoekactie naar de vermiste vrouw zette de politie behalve een helikopter ook speurhonden in, en duikers van de stadsgewestelijke brandweer. Die kamden gisteravond nog een watergang uit bij de Zwerfruststraat in Dauwendaele. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15