buitenland 19 Frans vervoerbedrijf hoop geld Wintersport toppers! lil Druk op klimaattop in Cancün neemt snel toe Sanader aangehouden Duitse politie doodt twee bankovervallers Vandalen kappen eeuwenoude heilige meidoorn Boek nu: super scherp geprijsd. zaterdag 11 december 2010 ovo zich in februari 2008 afscheidde van Servië. De PDK-partij van pre mier Hashim Thaci is volgens de meest recente peilingen de grootste kanshebber op de overwinning. Meer dan 120 teams van internatio nale waarnemers, onder wie veel di plomaten uit landen uit de Europe se Unie, zijn morgen aanwezig in Ko sovo om de stembusgang in de ga ten te houden. foto Valdrin Xhemaj/EPA maar verloor in eerste instantie. De rechter meende dat hij 'onvoor zichtig' had gehandeld door niet eerder van huis te gaan. Maar in hoger beroep won hij. De beroepsrechter oordeelde dat een treinticket een contract is tus sen reiziger en serviceverlener. Dat contract verplichtte de SNCF om Rouquette in de tijd die is vastge legd in de dienstregeling naar de eindbestemming te rijden. De SN- LONDEN - De Britse politie heeft een zoektocht opgezet naar vanda len die een eeuwenoude meidoorn deels hebben omgekapt. De heilige meidoorn van Glastonbury wordt al eeuwen door christenen vereerd, maar van de boom rest nu slechts een twee meter hoge stronk. De ontheiliging van de boom vond plaats nadat donderdag bij een cere monie een twijg van de boom was geknipt om aan koningin Elizabeth te geven, aldus burgemeester van Glastonbury John Coles. Hij meent dat de ceremonie, die werd uitge zonden op de lokale televisie, mo gelijk aanleiding is geweest voor de vernieling van de meidoorn. Volgens de overlevering is de mei doorn ontsproten aan een boom die door Jozef van Arimathea - de koopman die volgens de Bijbel zijn graftombe afstond aan Jezus - werd geplant toen hij 2.000 jaar ge leden in Groot-Brittannië kwam. CF had contractbreuk gepleegd. Het spoorwegbedrijf moest de ge derfde inkomsten, 2.836 euro, ver goeden. Het moest Rouquette 500 euro betalen voor de 'spanning' waar hij aan was blootgesteld. En het moest de proceskosten a rai- son van 1.500 euro betalen. Omdat de SNCF ervan afzag in be roep te gaan bij de Hof van Cassa tie, de hoogste beroepsinstantie, is de uitspraak onderdeel geworden van de jurisprudentie. Opent dat een doos van Pandora? Volgens Rouquette wel. „Er zijn elke dag duizenden reizigers die schade op lopen door de vertragingen. Er is geen enkele reden waarom zij het bedrijf niet zouden aanklagen." Dat is ook de mening van Jean-Claude Delarue van de Fede ratie van Openbaar Vervoer Ge bruikers. „Dit gaat de SNCF een hoop geld kosten." sw wm. 'mm vzsmmm 4 vmtm. s t*. Les Chalets Goélia** Aan de piste in levendige omgeving Aankomst in maart 8 dagen, logies O.b.v 6 personen Inclusief skipas Htl. Atlantic1 Ruime, comfortabele famiJiekarners Aankomst in maart 8 dagen, haifpension O.b.v. 2 personen Inclusief skipas Genoemde prijken zi;it vanafpnj^e' luchtbavenbelasüiig, oxcl. anderetae; Chalets Ounasvaaran Pirtit*** Mooie chalets met eigen sauna- Vertrek in januari 8 dagen, logies O.b.v, 2 personen Inclusief vlucht Htl. Gerloserhof*** Gelegen in het centrum, dichtbij liften Aankomst in december -8 dagen, haifpension O.b.v. 2 personen 1 Inclusief skipas CANCÜN - Op het laatste nippertje probeerden de onderhandelaars op de VN-klimaattop in de Mexi caanse stad Cancün gisteren nog tot een overeenkomst te komen. Met nog een dag te onderhande len wordt vooral druk uitgeoefend op Japan, dat eerder stelde geen verlenging te willen van het Kyo- toprotocol. Volgens de BBC zouden zeker twintig wereldleiders telefonisch contact hebben gehad met de Ja panse premier Naoko Kan. De hoop is dat Japan toegeeft, omdat anders de ontwikkelingslanden weigeren in te stemmen met ande re afspraken. Overigens zijn ook Rusland en Canada tegen verlen ging van Kyoto. Het Kyotoprotocol, dat bedoeld is om de schadelijke gevolgen van de opwarming van de aarde te beper ken, loopt in 2012 af. Dan zijn de rijke landen niet langer verplicht om hun COz-uitstoot te verminde ren. Veel landen willen het proto col niet verlengen omdat het niet ver genoeg gaat: zij willen in een nieuw verdrag strengere afspraken over de reductie van de uitstoot van koolstofdioxide. Daarin zou den dan ook eisen kunnen wor den gesteld aan China. Ook de VS zouden kunnen meedoen. Die twee grootmachten zijn de groot ste vervuilers ter wereld. De ont wikkelingslanden zijn echter hui verig voor het loslaten van het Kyo toprotocol, omdat zij vrezen dat er voorlopig niets komt van een nieuw verdrag. De arme landen kampen nu al met de ernstigste ge volgen van klimaatverandering, zo als droogte en overstromingen, en willen dus tenminste Kyoto behou den. De voormalige VN-klimaat- baas Yvo de Boer zei eerder deze week al dat het standpunt van Ja pan een schaduw over de top werpt. Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks) zei te vre zen dat het conflict niet kan wor den opgelost, omdat de rijke_ lan den geen kans kregen de koppen bij elkaar te steken. Vooral Bolivia hamert op openbare onderhande lingen. Het land wil voorkomen dat de rijke landen, net als op de top in Kopenhagen vorig jaar, on derling afspraken maken die niet door alle landen worden gedragen. Ook is de Boliviaanse president Evo Morales groot voorstander van het verlengen van Kyoto. „Als we het Kyotoprotocol in de prul lenbak gooien, zijn we schuldig aan ecocide, en daarmee ook geno cide, omdat we de mensheid in het geheel treffen", aldus Morales. Het gesteggel over het protocol heeft de aandacht afgeleid van deelonderwerpen, waarvan werd gehoopt dat er overeenstemming over kon komen. Vooral over het behoud van bos sen in arme landen leken vooraf gaand aan de top veel landen het eens te zijn. De onderhandelingen daarover zijn echter nog niet zo ver dat erover een besluit kan wor den genomen. Toch kan de opgelo pen druk ervoor zorgen dat op sommige deelonderwerpen alsnog een overeenkomst kan worden be reikt. Bijna alle landen willen dat Cancün een aantal concrete resul taten oplevert, om van het trauma van de mislukte top in Kopenha gen te bekomen. ZAGREB - De Kroatische oud-pre mier Ivo Sanader is in Oostenrijk aangehouden. Dat hebben de Kroa tische staatstelevisie en het minis terie van Binnenlandse Zaken in Wenen gisteren laten weten. Sanader (57), premier van 2003 tot 2009 en nu onafhankelijk parle mentslid, wordt verdacht van grootschalige corruptie. Daarmee zou hij Kroatië voor honderden miljoenen euro's hebben bena deeld. Sanader verliet donderdag Kroatië kort voordat het parlement in Za greb in een zitting van twee minu ten zijn onschendbaarheid ophief De verwachting was dat hij naar Oostenrijk was gegaan, omdat hij behalve de Kroatische ook de Oos tenrijkse nationaliteit heeft. Hij kon Kroatië zonder problemen ver laten, omdat er toen nog geen aan houdingsbevel was uitgegaan. De oud-premier spreekt de be schuldigingen tegen. Hij be schouwt zich slachtoffer van poli tieke spelletjes. Dacht 't wel KARLSRUHE - Bij een bankoverval in de Zuid-Duitse stad Karlsruhe zijn gistermiddag de twee daders gedood, een man en een vrouw. Een agente raakte bij de schoten wisseling zwaar gewond, maar ver keert niet in levensgevaar, zei de politie tegen het Duitse persbu reau DAPD. Toen de door bankmedewerkers gealarmeerde politie bij de bank ar riveerde, liepen de overvallers naar buiten en openden meteen het vuur op de agenten, die direct te rugschoten, aldus de politie. De identiteit van de bankrovers is nog niet bekend. De overval werd gepleegd in het centrum van Karls ruhe, de stad waar het Federale Constitutionele Hof van Duits land zetelt. Op het moment van de overval was het druk op straat met mensen die kerstinkopen de den. Volgens de krant Bild was het een „wonder" dat bij de schietpartij geen voorbijgangers zijn geraakt. In de bank bevonden zich ten tij de van de overval drie medewer kers, die allen ongedeerd zijn. Wat zich in de bank precies heeft afgespeeld en of de overvallers geld hadden buitgemaakt kon de politie nog niet zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9